توجه به گلوگاه های فساد از اولویت‌ های سازمان بازرسی است

سنندج- رئیس سازمان بازرسی کل کشور توجه به گلوگاه‌های فساد و خشکاندن ریشه های فساد را از اولویت‌های سازمان بازرسی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح‌الله خدائیان روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری کردستان در سنندج اظهار کرد: مدیران باید نگرش امانتی به مسئولیتشان داشته باشند و اگر مدیران این نگرش را نداشته باشند و با میل و خواسته خود و بر اساس منافع شخصی و قوم و خویشی عمل کنند، دچار مشکل جدی می‌شوند.

وی افزود: اگر با دید امانت به مدیریت نگاه کنیم، کار با شایستگی انجام می‌شود.

خدائیان اظهار داشت: یک مدیر باید برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشد و با برنامه حرکت کند و عملکرد خود را ارزیابی کند چرا که اگر این مهم را انجام ندهد دچار روزمرگی می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور از وظایف اصلی این سازمان است.

خدائیان بر ضرورت واگذاری مدیریت به افراد متعهد و متخصص تأکید کرد و گفت: خود اظهاری، راستی آزمایی و معرفی دستگاه‌های فعال و برخورد با دستگاه‌های کم کار و خاطی، در رأس امور این سازمان قرار دارد.

وی افزود: مسئولان بازرسی در استان‌ها نباید به دنبال مچ‌گیری باشند، بلکه مهم این است که مانع جرم و تخلف شوند و اگر مسیری ناصحیح است بلافاصله هشدار دهند.

خدائیان تأکید کرد: در کنار مدیران هستیم و انتظار داریم مدیران ما را در کنار خود بدانند.

وی اظهار داشت: انتظار داریم مدیران، سازمان بازرسی را چشم بینای خود بدانند و به این واقعیت برسند که اگر نظارتی نیز صورت می‌گیرد، برای کمک به خود آنان است.

خدائیان توجه به گلوگاه‌های فساد و خشکاندن ریشه فساد را از اولویت‌های سازمان بازرسی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: در حال پیگیری اقداماتی هستیم و شفاف سازی و الکترونیکی کردن امور در دستور کار است چرا که در بحثی مانند ارائه مجوز به سرمایه‌گذاران، مراجعه حضوری خسته‌کننده است و فساد را به دنبال دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به حمایت از مدیران سخت‌کوش اشاره کرد و گفت: در حال راه اندازی سامانه‌ای هستیم که بر اساس نقاط مثبت و منفی مدیران ادارات در بازرسی‌ها در آن قید خواهد شد و می‌تواند گنجینه‌ای از اطلاعات در اختیار دستگاه‌های نظارتی قرار دهد.

کد خبر 5560189

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha