معتادین متجاهر اولین معضل شیراز است/معرفی ۱۰۰۰ سازه ناایمن

شیراز- فرماندار شیراز گفت: اولویت و بزرگترین مشکل کلان شهر شیراز وجود معتادین متجاهر است.

به گزارش خبرنگار مهر، لطف الله شیبانی عصر یکشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: اولین و بزرگترین مشکلی که در کلان شهر شیراز وجود دارد موضوع معتادین متجاهری است که کلان شهر شیراز وجود دارند از این رو شاهد هستیم که باید دستگاه‌های مختلفی در کنار هم قرار بگیرند تا بتوان این موضوع را برطرف نمود.

وی ادامه داد: با توجه به آمارهایی که در کلان شهر شیراز وجود دارد می‌توان گفت که ظرفیت کمپ‌های ماده ١۶ دولتی و خصوصی شیراز تکمیل شده است این در حالی است که معتادین متجاهر در شیراز به وفور دیده شده البته مرکز شماره دو کمپ ماده ١۶ در شیراز توسط سپاه در حال ساخت بوده و پیشرفت فیزیکی قابل توجه‌ای نیز داشته است.

فرماندار تاکید کرد: با توجه به اهتمام دولت در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه افرادی که در سرشماری حضور نداشته باشند تا پایان شهریورماه فرصت دارند در ساماندهی حضور داشته باشند و اگر این اتفاق رخ ندهد اجازه ثبت نام فرزندان آنان در مدارس داده نمی‌شود.

وی در خصوص تأمین آب شرب نیز تاکید کرد: برخی از مناطق شهر شیراز از جمله محروم‌ترین نقاط استان فارس هستند اما در سایه کلان شهر شیراز قرار گرفته و این محرومیت‌ها دیده نمی‌شود.

به گفته او تأمین آب شرب مناطق محروم شهر شیراز و روستاهای حاشیه‌ای این کلان شهر نیازمند تأمین اعتبار قابل توجه‌ای بوده است این در حالی است که اعتبار آبفا شیراز تنها ۴٠ میلیارد تومان است.

شیبانی در خصوص نهضت ملی مسکن با عنوان کردن این موضوع که زمین مورد نیاز جانمایی شده است خاطرنشان کرد: بیش از ١٣۵ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که ٧۵ هزار نفر از این افراد در شیراز اند.

وی افزود: ١۵ هزار واحد مسکن مهر نیز شهر صدرا در حال ساخت بوده که به زودی قابل بهره برداری خواهد بود.

به گفته فرماندار شیراز طی سال ١۴٠١ بودجه عمرانی شیراز برخلاف انتظار کاهش داشته و از ٣۴۵ میلیارد تومان در سال ١۴٠٠ به ٢۴٩ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

شیبانی به موضوع اشتغال پرداخت و یادآور شد: یکی از مشکلات شهر شیراز اشتغال است از این رو در تلاش هستیم تا با تجمیع سرمایه‌های سرمایه گذاران زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان را فراهم کنیم.

وی با تأکید این موضوع که ۴٣ روستا در حریم شهر شیراز هستند عنوان کرد: اجرای طرح هادی و بازنگری در طرح‌های هادی روستایی موجب خواهد شد که حریم مشخصی برای روستاها ترسیم گردد از این رو می‌توان گفت که با اجرایی شدن طرح هادی اگر روستایی بخواهد به شیراز الحاق شود امکان پذیر نخواهد بود.

فرماندار شیراز در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص ساختمان‌های ما ایمن تاکید کرد: شهرداری‌های صدرا، خانه زنیان و داریون هیچ ساختمان نا ایمنی را به فرمانداری معرفی نکردند اما سازمان آتش نشانی شیراز در نامه‌ای بیش از هزار سازه ناایمن را در شیراز معرفی کرد که برابر قانون وظیفه شهرداری است که اقدام به ایمن‌سازی آنان کنند.

کد خبر 5563268

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha