۳۷۰ واحد تعطیل در حوزه صنعت به چرخه تولید بازگشتند

آبادان- معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۳۷۰ واحد تعطیل در حوزه صنعت کشور به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رسولیان ظهر امروز پنجشنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: در شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر باید به سمت ایجاد صنایع جدید برویم.

وی افزود: اراضی برای توسعه شهرک‌های صنعتی در این دو شهر وجود دارد که اگر بتوان این اراضی را به شرکت‌ها واگذار کرد، زیرساخت‌ها توسط ما اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه منابع دولت به شدت محدود است، گفت: برای ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی هر چه استان منابع در اختیار شهرک‌ها قرار دهد، ما در سطح ملی سه تا چهار برابر آن را برای احداث زیرساخت‌ها و توسعه شهرک‌ها اختصاص خواهیم داد.

رسولیان ادامه داد: دستگاه‌های خدماتی باید به ارائه زیرساخت‌ها تا در شهرک‌ها اقدام کنند چرا که اگر زیرساخت توسط شهرک‌ها آماده شود اما آب و برقی در شهرک صنعتی وجود نداشته باشد، هیچ فایده‌ای برای سرمایه‌گذار ندارد و سرمایه‌گذار تمایل پیدا نخواهد کرد که در شهرک‌های صنعتی سرمایه‌گذاری کند.

معاون وزیر صمت گفت: برای توسعه اراضی شهرک‌های صنعتی و افزودن اراضی جدید پای کار هستیم و زیرساخت‌ها را در شهرک‌های صنعتی و اراضی جدید آماده خواهیم کرد.

رسولیان عنوان کرد: امسال ۶ هزار هکتار زمین به اراضی شرکت شهرک‌های صنعتی کشور اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید منابع خوبی برای شهرک‌سازی در خوزستان در نظر گرفته شود، گفت: اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً می‌توانیم شهرک‌های صنعتی خوزستان را توسعه دهیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به بحث واحدهای راکد گفت: عارضه‌یابی این واحدهای راکد در سطح کشور انجام شده و ۳۷۰ واحد تعطیل امسال در حوزه صنعت به چرخه تولید بازگشته است.

وی افزود: باید کمیته ویژه‌ای برای حل مشکلات واحدهای راکد آبادان تشکیل شود زیرا تعداد این واحدها زیاد است و باید برای حل مشکلات این واحدها تلاش کرد.

رسولیان گفت: عمده مشکلات این واحدها بازار است اما باید بررسی کرد که چرا با وجود ظرفیت بازارهای کشورهای همسایه ولی این واحدها در بازار دچار مشکل هستند.

کد خبر 5566570

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha