همه دستگاه ها ومردم آموزش و پرورش را برای رسیدن به توسعه کمک کنند

سیریک - فرماندار سیریک گفت: همه دستگاه های اجرایی و در کنار آن مردم باید تلاش خود را در راستای توسعه و تقویت زیرساخت های آموزش و پرورش این شهرستان به کار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا پاکروان عصر پنچشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سیریک اظهارداشت: نیاز است که همه دستگاه ها اعم از خصوصی و دولتی و در کنار آن مردم و اولیا به آموزش و پرورش کمک کنند، و باید تا جایی که امکان دارد این نهاد را در توسعه زیر ساخت‌ها و همچنین تقویت تجهیزات و امکانات کمک کنیم.

پاکروان اشاره ای داشت به نزدیک شدن اول مهر ماه و باز شدن مدارس، و در ادامه تاکید کرد و افزود: برنامه‌ریزی های منظم و دقیقی برای کیفیت بخشی به وضعیت مدارس و منظم به منظور رفع ضعف‌های آموزشی میسر تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید داشته باشید.

فرماندار سیریک در ادامه با بیان اینکه، فضای مدرسه را برای دانش آموزان شاد کنید، اظهار داشت: برای تجهیز مدارس در مواردی چون بهداشت، اهمیت به وسایل ورزشی و ورزش دانش آموزان، در بحث کیفیت بخشی همه کمک کنند، که بوی مهر دانش آموزان احساس کنند.

وی با تاکید بر دهیاران و شوراهای شهر و روستا، بیان کرد: دهیاران پای کار بیاییند و دانش آموزان بی بضاعت نیز شناسایی کنند که خدای ناکرده بچه ای به خاطر فقر از تحصیل باز بماند.

وی با بیان اینکه، انگیزه تحصیل برای دانش آموزان ایجاد کنید، خاطرنشان کرد: شما معلمان به کمک خانواده ها در بین دانش آموزان انگیزه تحصیل ایجاد کنید تا که دانش آموز با میل و رغبت به تحصیل بپردازد.

پاکروان اشاره ای داشت به افزایش آمار ترک تحصیل بعضی از دانش آموزان، و در ادامه تاکید کرد: آمار دقیقی از این دانش آموزان جمع آوری کنید، و در بین خانواده ها برید و دلیل اصلی این معضل نیز شناسایی کنید.

در ادامه مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: محدودیت‌های داریم که امیدواریم با کمک خیرین و خانواده ها این مشکلات نیز رفع کنیم.

حسین ذاکری با بیان اینکه، هیچ دانش‌آموز سیریکی از خدمات تحصیلی محروم نخواهند شد، افزود: در مرحله اول دانش آموزان محروم و بی بضاعت شناسایی و آموزش آن‌ها انجام می شود، و بدنبال این هستیم که با استفاده از ظرفیت‌های انجمن اولیا و مربیان و همچنین خیران و سازمان‌های مردم نهاد شهرستان می‌توان زیرساخت‌های لازم را برای تحصیل دانش آموزان فراهم کرد.

در ضمن در پایان از خبرنگار مهر که عضو شورای آموزش وپرورش سیریک است به مناسبت روز خبرنگار توسط آموزش و پرورش سیریک تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 5566614

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha