احیای اقتصاد و خنثی سازی تحریم در دستور کار قرار گیرد

همدان- رئیس مجلس گفت: اگر می‌خواهیم راه شهدا را در پیش داشته باشیم احیای اقتصاد و خنثی‌سازی تحریم را باید در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در دومین یادواره شهدای عملیات رمضان و شهدای استادیوم قدس و یادبود حضور سپهبد شهید سردار سلیمانی در همدان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) همدان برگزار شد؛ بیان کرد: خداوند بزرگ را شاکرم که در ماه محرم و در شب جمعه توفیق نصیب بنده شد که در جمع مردم ولایت مدار و شهید پرور در مراسمی با نام و یاد شهدا حاضر شده و گرد هم آمدیم.

وی با بیان اینکه از تمامی کسانی که در برگزاری این مراسم که با نام شهدا است، تشکر می‌کنم، گفت: تک تک این مناسبت‌ها برای ما درس و یادآوری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی حرف از شهدای عملیات رمضان می‌زنیم، جمله شهید سلیمانی که فرمود «عملیات رمضان نزدیک ترین عملیات به کربلا و شرایط کربلا است» به یاد می‌آید.

قالیباف با تصریح بر اینکه بخشی از رزمندگان ما در عملیات رمضان در گرما و با تشنگی به شهادت رسیدند، اظهار کرد: بخشی از رزمندگان ما در عملیات رمضان در محاصره تا آخرین لحظه جنگیدند.

وی با بیان اینکه عملیات رمضان در زمانی انجام شد که بعد از فتح خرمشهر بود، افزود: این اولین عملیاتی بود که در منطقه کوچ و شلمچه انجام گرفت، چنانکه در عملیات رمضان جاده اهواز و خرمشهر و راه‌آهن اهواز و خرمشهر را از تیررس و دید دشمن نجات دادیم و به وجهی از لب مرز هم جلوتر رفتیم، ببینید که دشمن‌های ما از کجا به انقلاب و امام ما دشمنی دارند.

قالیباف با بیان اینکه اگر به یادداشت‌های گذشته نگاه کنیم، زمزمه‌های اینکه چرا جنگ را بعد از فتح خرمشهر ادامه دادیم می‌بینیم، گفت: به روایتی آمریکا که هزینه رژیم بعث را می‌داد و معتقد بود که پس از فتح خرمشهر جنگ معنا ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه مردم عزیز ما وقتی از مسیر ایلام به کربلا می‌روند، در مسیر وارد دشت مهران می‌شوند، افزود: همه این مناطق در اختیار رژیم بعثی بود و آسیب پذیری برای ما داشت و در این بین، بنی صدر نیز حرفش این بود که ما نمی‌توانیم و امکان دفاع در مقابل تهاجم دشمنان را نداریم.

قالیباف با بیان اینکه او معتقد بود که با زمین دادن می‌توان کشور را حفظ کرد، یادآور شد: پس از بذل بنی صدر این شهدای عزیز که در این مکان هستند با اعتقاد و ایثار خود عملیات گوناگونی انجام دادند و دشمن با دیدن این نوع آمادگی به صورت مفتضحانه ای عقب نشینی کرد.

وی ادامه داد: این شرایط که پیش آمد و عملیات رمضان هم که شکل گرفت، دشمن تمام ضعف‌های خود را از بین برد و در ظاهر نشان می‌داد که عقب نشینی کرده و این ایران است که با آنها در حال جنگ است.

قالیباف با بیان اینکه این چنین نبود و این روند، جز توطئه و افکار پوچ چیز دیگری نبود که رفاه را از ساکنان این مناطق بگیرند؛ عنوان کرد: تحلیل و روایت گری های غلط قرار بود شکل گیرد و از اول انقلاب نیز به همین شکل بود. به نوعی که خیلی‌ها خلاف جمهوری بودند.

قالیباف با بیان اینکه این باور و وظیفه همه ما است که در مقابل ظالم بایستیم، گفت: وقتی مظلومی می‌ایستد و تا آخرین تیر می‌جنگد پیروزی از آن اوست، دیدیم که چگونه حضرت امام (ره) شعار «راه قدس از کربلا می‌گذرد» را دادند و امروز می‌بینیم که با همان ایستادگی در مقابل منافقان می‌ایستیم و خداوند نصرت و پیروزی را نصیب مؤمنان می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهدای استان شهید پرور همدان به خصوص شهید سردار همدانی نمادی کامل اند، خاطرنشان کرد: بنده روحیه مقاومت و آرامش را در شدید ترین بحران‌ها در کربلای ۴ در گودال، در چهره شهید سردار همدانی که نشان دهنده آرامش بود دیدم.

وی ادامه داد: این وضعیت در شرایطی بود که هر لحظه امکان وقوع درگیری بود و امروز، ثابت شد که در دوران دفاع مقدس مردم در میدان باشند به چه موفقیت‌هایی می رسیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه رشادت‌های شهدای رمضان و شهدای عزیز این کشور از یادمان نمی‌رود و رشادت شهید عزیز همدانی را از یاد نمی‌بریم، افزود: ما امنیت خود را مدیون شهدا و آزادگان هستیم و اگر امروز کسانی به شهدای انقلاب و شهدای مقاومت تعرض می‌کنند، در واقع کارشان مصداق خاک پاشیدن به صورت خورشید است و در امتحان خداوند متعال نیز مردود شده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز، ننگی از این بالاتر نیست که ما کودک کشی و خیانت را از داعشی ها ببینیم که با هر انسانی بدون توجه به دین جنایت کرده و بعد کسانی پیدا شوند که با رژیم کودک کش صهیونیستی و گروه‌های صهیونیستی و آمریکا جنایت کار که اقدام به تشکیل گروه‌های داعش می‌کنند، همنوا شوند.

وی در ادامه صحبتهای خود تاکید کرد: شهدای مقاومت از امنیت کشور خود دفاع کردند و اگر در سوریه و عراق با داعش و دشمنان نمی‌جنگیدیم امروز باید در کشور خود با آنها به جنگ می‌رفتیم، حال مردانگی و غیرت افرادی که به شهدا توهین می‌کنند کجاست و باید به اینها گفت «اگر دین ندارید آزاده باشید».

قالیباف با تاکید بر اینکه این شهدا جز مجاهدت کار دیگری نکردند، به رشادتهای سردار همدانی اشاره کرد و گفت: ظلم است به کسانی که در مسیر انقلاب و دین و اسلام حرکت کردند اهانت شود.

وی با بیان اینکه دشمنان بر ما در دو جبهه هجوم آوردند و روحیه استکباری دارند، اظهار کرد: ما تا در راه قرآن باشیم با آنها همچنان ما دشمن هستند.

رئیس مجلس به جنگ اقتصادی و جنگ شناختی اشاره کرد و گفت: دشمن در جنگ شناختی عمدتاّ در بستر رسانه‌ها کار را پیش می‌برد همانطور که در عملیات رمضان قصد داشتند تردید راه بیاندازد در حالی که رزمندگان محکم ایستاده بودند، در عقبه جبهه در ذهن مردم کار می‌کردند تا سستی در جبهه اسلام ایجاد کنند.

قالیباف در ادامه بیان کرد: این جنگی است که مقام معظم رهبری فرمودند و بر لزوم ورود به جهاد تبیین تاکید کردند.

وی با بیان اینکه جنگ دیگر دشمن تحریم ظالمانه و غیرانسانی است که بر مردم فشار آورده‌اند، تصریح کرد: جنگ اقتصادی از هر جهت است، دشمنان ما ظالم به تمام معنا هستند و این از خوی استکباری آمریکا است.

این مسئول با اشاره به اینکه وقتی برجام پذیرفته شد یکی پیدا شد که آن را بر زمین زد و اگر ما در مقابل آنها نایستیم به هیچ وجه کوتاه نمی‌آیند، گفت: برخی گفتند قانون این‌طور است و اگر قبول نکنیم فردا اتفاقاتی می‌افتد؛ البته ما ایستادیم و دیدیم اتفاقی نیفتاد، ما به دنبال این هستیم طرف غربی به آنچه می‌خواهیم که عزت کشور نیز در آن است تن بدهند.

قالیباف با تاکید بر اینکه ما باید خنثی سازی تحریم را در پیش بگیریم، افزود: باید خودمان را قوی کنیم، بخشی از کار در حوزه خنثی‌سازی تحریم به عهده مردم است و بخشی به عهده مسئولان و آن هم دولت انقلابی و مجلس انقلابی.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر می‌خواهیم راه شهدا را در پیش داشته باشیم احیای اقتصاد و خنثی‌سازی تحریم را باید در دستور کار قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر با همان روحیه دوران دفاع مقدس و همین جوانان و با تکیه بر سنت‌های الهی حرکت کنیم پیروزیم، خاطرنشان کرد: اولین شرط موفقیت، حضور مردم در اقتصاد است.

وی به سخنان امام (ره) اشاره کرد و گفت: کاری را که مردم می‌توانند انجام دهند ما دولتی‌ها انجام ندهیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه یکی دیگر از راه‌های رشد اقتصاد، توجه به اقتصاد مردمی است؛ تشریح کرد: این مسیر، دو نیاز دارد. یک نیروی انسانی و دو نیاز مالی و بودجه. مخاطب اول این صحبت بنده هستم که باید با همان روحیه مسیر را همانند عملیات رمضان پیش ببریم.

این مسئول با تاکید بر اینکه رزمندگان ما در عملیات کربلای ۵ که از عملیات‌های سختی بود و تیر خمپاره و شیمیایی داشت سر خم نکردند و باید این روحیه را حفظ کنیم، گفت: این ننگ ما است که پدری در مقابل خانواده سر خم کند، اگر کسی می‌گوید امکان حل مشکلات اقتصادی وجود ندارد، دشمنی می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه جوانان امروز باید پیشتازان این جنگ شناختی باشند؛ اضافه کرد: با دعای جمع حاضر و با روحیه دفاع مقدس و فرهنگ متعالی می‌ایستیم و ثبات و امنیت اقتصادی را به همت جوانان، مردم و کارآفرینان این کشور فراهم می‌کنیم.

قالیباف در پایان تاکید کرد: در مجلس، لحظه‌ای برای مردم درنگ نمی‌کنیم تا معیشت را پیش برده و شرمنده مردم نباشیم.

کد خبر 5566766

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha