همدان غرق در بی آبی/ کار به جدول زمان بندی رسید

همدان- همدان این روزها درحالی تابستان را پشت سر می گذارد که تشنگی آن روز به روز بیشتر می شود، به نوعی که برخی از ساکنین شهر همدان قطعی های چندین ساعته را تجربه کردند.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: همدان یکی از استان‌های غربی و البته کوهستانی کشور است، استانی که به گفته بسیاری از کارشناسان، به سبب شیب و البته ارتفاع آن رودخانه‌ها و آب‌ها از آن می‌گذرند و به سمت دیگر استان‌ها می‌روند.

تیرماه ۸۳ بود که سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان همدان انجام شد و سفری که در کنار همه دستاوردهای حوزه عمرانی و اجرایی بر بحران آب در استان همدان تاکید ویژه ای داشت به نوعی که در این زمینه بحث آبرسانی از سد تالوار به همدان مطرح شد.

از آن روزها، قریب به ۱۸ سال می‌گذرد و بارها مسئولین از بحران آب همدان به عنوان «ابرچالش» یادکرده اند.

سال‌ها پیش بود که نماینده قبلی مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساله آب یک ابرچالش برای همدان است، گفت: بحث آب همدان جدی است و باید تمام توانمان را برای این موضوع بگذاریم.

خجسته در این راستا تاکید کرد که ۱۱ شهر و ۱۷۱ روستا با چالش آب روبرو هستند و می‌طلبد مدیران بودجه آب یا هر پروژه دیگر را از دست ندهند.

این وضعیت ادامه پیدا کرد درحالی که پروژه انتقال آب از تالوار به همدان هم چنان با اعتبارات قطره چکانی و البته توقف‌های مکرر مطرح بود؛ طرحی که هنوز هم بعد از گذشت ۱۸ سال از سفر مقام معظم رهبری و تصویب به سرانجام نرسیده است.

مرداد ۱۴۰۰، مدیرعامل سابق شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه وضعیت آبی همدان نگران‌کننده است گفت: سد اکباتان تنها تا مهرماه آب دارد.

همدان غرق در بی آبی/ کار به جدول زمان بندی رسید

تا اینکه در ظهر تاسوعای سال گذشته در یک حرکت بدون خبردار کردن رسانه‌ها، آبرسانی ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب در قالب طرح اضطراری به همدان شروع و چاه‌های خالق وردی در شهرستان بی آب کبودراهنگ به کار گرفته شدند و آب از آنجا به شهر همدان انتقال یافت.

مُسکنی موقتی که توانست تاحدی چالش‌های آبی را در شهر همدان فرو نشاند.

پاییز سپری و به زمستان رسیدیم، معاون سابق هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان نسبت به کمبود آب و خشکسالی در استان هشدار می‌داد و می‌گفت که اگر نزولات آسمانی افزایش نیابد این استان با بحران کم آبی مواجه می‌شود.

اینها در وضعیتی بود که سد اکباتان به عنوان اصلی ترین منبع آبی مردم شهر همدان تنها ۱۰ درصد و قریب به ۳.۴ میلیون مترمکعب آب داشت! چالش‌های آبی و قطعی آب در زمستان ۱۴۰۰ نمود پیدا کرد و مردم همدان در طول شبانه روز و البته بیشتر از ساعات منتهی به صبح با قطعی آب روبرو شدند.

در فروردین ماه گویی چالش‌های آبی به سمت و سوی دیگری رفتند به نوعی که در برخی رسانه‌ها خبر از اختصاص یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به طرح انتقال آب از سد تالوار داده شد و آن را عیدانه استاندار به مردم همدان نامیدند!

تیر ۱۴۰۱ باز هم امید دیگری در دل‌های مردم همدان روشن شد، استاندار همدان در تیر ۱۴۰۱ گفت: طرح انتقال آب سد تالوار به همدان و شهرهای فامنین، کبودرآهنگ و بهار تا یک ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

یک ماه از وعده‌ها و امیدها گذشت

اما حال، یک ماه از آن وعده‌ها و امیدها گذشته اما مردم همدان در بی آبی غرق شده‌اند! به نوعی که در برخی از مناطق بیش از ۳۰ ساعت قطعی آب را شاهد بودیم و هم اکنون از شب گذشته نیز جدولی مبنی بر زمانبندی قطعی آب در سطح شهر همدان از سوی شرکت آبفا همدان منتشر شده اما تاکنون قطعی‌ها در بسیاری از مناطق شهر همدان بر اساس آن نبوده است.

یکی از ساکنین شهرک فرهنگیان همدان در گفتگو با خبرنگار مهر در این راستا گفت: ما ساکن شهرک فرهنگیان فاز دو هستم، علی رغم اینکه طبق برنامه و زمانبندی منتشر شده قرار بود از ساعت ۱۵ تا ۲۱ قطع شود اما از ۸ صبح تاکنون آب ما قطع است.

یکی دیگر از ساکنین بلوار بهشت همدان نیز به خبرنگار مهر گفت: سه روز است که آبی را در لوله کشی‌های خانه مان ندیده‌ایم، با آب کتری دست و صورت می‌شوریم و آبی برای شست و شو و غذا نداریم.

این بانوی همدانی خاطرنشان کرد: باید حداقل برنامه ریزی ها درست باشد تا بتوانیم بر اساس زمان‌های قطعی آب برنامه داشته باشیم.

همدان غرق در بی آبی/ کار به جدول زمان بندی رسید

آب‌ها گل آلود است

یکی دیگر از بانوان همدانی ساکن در محدوده نواب همدان به خبرنگار مهر گفت: تا ۱۶ ساعت بی آبی را تجربه کرده‌ایم، بعد به مدت نیم ساعت آب وصل شد که آن هم گل آلود بود و باز هم قطع شد تا شب!

وی با بیان اینکه باید با این بی آبی‌ها چه کار کنیم؟ آیا می‌شود برای شستشو و پخت و پز از آب‌های معدنی استفاده کرد؟ گفت: هزینه‌های بسیاری به ما تحمیل شده است و از سویی، در کنار مشکلات قطعی آب زمانی که آب وصل می‌شود هم قابل مصرف نیست چرا که تغییر رنگ داده است.

به گفته بسیاری از ساکنین شهرک بهشتی همدان نیز اهالی این محدوده با افت شدید و قطعی‌های مکرر و البته طولانی آب مواجه بوده‌اند. قطعی‌هایی که تا سی ساعت هم رسیده است.

امروز، استاندار همدان در این زمینه با بیان اینکه مدیران آب‌منطقه‌ای و آب‌وفاضلاب هرچه سریع‌تر زمان‌بندی دقیقِ برنامه مدیریت توزیع آب شهر همدان را اطلاع رسانی کنند؛ گفته است که مشکل تاریخی آب شرب مردم همدان، در ماه‌های آینده یک‌بار برای همیشه حل‌خواهد شد.

از سویی شاهدیم که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در ششم مردادماه در همدان، گفت: از اولین روزهای آغاز به کار دولت مردمی پیگیر رفع مشکل آب همدان بودم و یکی از اولویت‌های کاری استاندار همدان را نیز تسریع در اجرای طرح آبرسانی از سد تالوار تعیین کردم.

رئیس جمهور با بیان اینکه متأسفانه تکمیل این طرح نزدیک به ۱۷ سال معطل مانده است، افزود: در ماه‌های اخیر به اندازه چندین سال کار شده و عقب‌ماندگی‌های این طرح جبران شده است و بر اساس بررسی‌های انجام شده قرار شد این طرح نهایتاً تا ۲ ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مردم همدان همچنان چشم انتظار پایان به این بی آبی‌ها و مدیریت همه جانبه موضوع هستند. همدان رکوردار در چاه‌های غیرمجاز، نبود کنتورهای هوشمند، فرسوده بودن شبکه آبرسانی، خلأ شبکه فاضلابی مناسب، چاه‌های خانگی، مصرف ۹۰ درصدی آب، کشت محصولات پرآب بر و البته کشت دوم است. جای حالی کشاورزی ارگانیک، کشاورزی قراردادی و البته کشاورزی علمی در این استان به وفور دیده می‌شود.

هنوز هم در همدان با وجود کم آبی‌ها، هندوانه و یونجه و سیب زمینی کشت می‌شود و این استان و البته شهر همدان را غرق در بی آبی کرده است.

همدان غرق در بی آبی/ کار به جدول زمان بندی رسید

به اذعان برخی مسئولین ۴۸ درصد آب‌های تصفیه شده همدان به سبب نامناسب بودن شبکه در زمین فرو می‌روند و نیمی از شهر همدان نیز فاقد شبکه فاضلاب است! برای این موضوع چه تصمیمی گرفته می‌شود؟ چرا هنوز هم به قطب سیب زمینی کشور بودنمان افتخار می‌کنیم اما حتی نوع سیب زمینی‌های کشت شده مان را تغییر نمی‌دهیم که در نیمه مردادماه و اوج کم آبی‌ها برداشت شده باشند و نیاز به آبیاری نباشد! صنایع تبدیلی این حوزه هم که خاموش است، پس دستاورد این همه مصرف آب در حوزه کشاورزی چیست؟

امید است که مسئولین ارشد استانی هر چه سریع‌تر به این موارد ورود پیدا کرده، طرح‌های آبخیزداری خاک خورده شده را از قفسه‌ها بیرون آورده و فکری همه جانبه برای موضوع آب همدان داشته باشند و مردم همدان را از زندگی بدون آب و آب‌های تغییر رنگ داده شده محدود نجات دهند.

کد خبر 5567028

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • amir moradi IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   34 1
   باسلام وخسته نباشی ازتهیه خبر. ممنون میشم شماهم ازاداره آب گزارش تهیه کنیدکه متاسفانه سامانه اداره آب ازدسترس خارج هست وتلفن هاوصل نمیشن برای پاسخگویی
   • ت۱۷ AE ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
    23 1
    ای ناموسا طلا گفتی چرا مدیران اداره آب همدان جواب نمیدن همش قطع میکنن بدون اطلاع قبلی دهنمون سرویس شد خداوکیلی
   • محمد ذوالفقاری IR ۰۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
    31 3
    دیگرهمدان جای زندگانی نیست
  • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   8 0
   آیا خانه
   • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
    14 1
    سلام ۸امتررسالت ۲۹ساعت آب قطع چه کار کنیم با بچه کوچک
  • فرجی ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   42 7
   جمعیت رو زیاد کنید مشکل حل می‌شود
  • IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   43 1
   جدول وحرفهای مسولین همش دروغه قطعی آب کاملا سلیقه ای هرجا دوست داشته باشند آب هست نه هرجا ک جدول بگه
  • باران IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   32 3
   از روز سه شنبه تا الان ک جمعه س حتی ی قطره آب نداریم طبقه ۶ هستیم مسکن مهر همدان
   • سعید اراسته IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
    0 1
    خب عزیزم پمپ بزارید .مجبوریم.
   • نازی IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
    0 0
    پمپ تون رو خاموش روشن کنید شاید آب بیاد
  • زهرا IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   45 0
   چرا الکی میگین ۳۰ ساعت الان ۴ روزه همدان آب نداره
  • IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   22 0
   ۳ روزه یک قطره اب هم نداشتیم چرا فکری نمیکنید ....
  • ناشناس IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   21 1
   همش ی طرف، اینکه اداره آب جواب تلفن رو نمیده یه طرف 23-24ساعت آب قطعه بعد دو ساعت میاد ک اون گل هست، به مردم ندار، به کسایی که ماشین ندارن به زن های تنها رحم کنید آخه اینا ازکجا آب بیارن... شرفم خوب چیزیه
  • همدانی IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   25 1
   بخدا بریدیم دیگه خسته شدیم خودتون میتونید ۴ روز آب نداشته باشین بچه داریم کلی ظرف و لباس تلنبار شده شدیم مث مرده متحرک چرا اینقدر مردم و زجر میدین حداقل روزی ۲ ساعت وصل کنید دوتا بطری آب برداریم ما امروز ب زور آب معدنی پیدا کردیم زنگ میزنیم اداره آب میگه دخیره بردارین آخه وقتی آب نیس چ جوری برداریم
  • همدانی IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   26 0
   بخدا بریدیم دیگه خسته شدیم خودتون میتونید ۴ روز آب نداشته باشین بچه داریم کلی ظرف و لباس تلنبار شده شدیم مث مرده متحرک چرا اینقدر مردم و زجر میدین حداقل روزی ۲ ساعت وصل کنید دوتا بطری آب برداریم ما امروز ب زور آب معدنی پیدا کردیم زنگ میزنیم اداره آب میگه دخیره بردارین آخه وقتی آب نیس چ جوری برداریم
  • حسینی IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   26 0
   همدان ۴ روزه آب نیس خسته شدیم دردمونو ب کی بگیم کجایی جناب رئیسی ب دادمون برس خودتون میتونید چند روز بدون آب زندگی کنید ما ام انسانیم اینجا از صحرای کربلا بدتره خیرین محترم مردم ب دادمون برسین مسئول ک واسش مهم نیس
  • IR ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   11 2
   سلام ما ساکن مجتمع امام شهرک اندیشه هستیم الان چهار روز آب ما کاملا قطع هست یه قطره آب هم نداریم خیلی تحت فشار هستیم از کجا آب بیاریم چیکار کنیم چرا مسول ها به فکر نبودن مگه نمیدونستن آب سد اکباتان داره تمام میشه
  • IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   13 1
   یعنی یکی دو ماه زودتر نمیتونستن پیش بینی کنن ...خدا وکیلی نمیتونستن یا .....
  • جانباز ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   4 0
   خحسته چون نمایتده مردم بود حرفش خریدار نداشت واگر بدون در نظر گرفتن حزبی به هشدارهای دکتر گوش داده بودند الان در این وضعیت نبودیم
  • ناشناس FR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   24 1
   چرا اجازه کشت سیب زمینی رو میدن؟؟؟؟ چرا آب گاماسیاب رو انتقال نمیدن؟؟،؟ چرا اجازه دادن نیروگاه تو بهترین دشت. همدان احداث بشه ؟؟؟؟
  • Saman IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   8 0
   بابت مدیریت غلط در بخش کشاورزی برداشت بیش از حد از منابع آب زیر زمینی این وضع به وجود آمده. تازه کجاشو دیدین از این به بعد باید منتظر فرونشست زمین هم باشین. اونم نه به اندازه ۱متر ۱۰متر بلکه به بزرگی یک استادیوم فوتبال. اگه میخواین این مشکل بی آبی برطرف شه باید دست از برداشت آب های زیرزمینی بردارین
  • علی حسین اکبری IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   9 0
   ما الان در فاز یک شهرک مدنی ۵روز متوالی آب نداریم در صورتیکه در حوالی آرامگاه بوعلی و سیزده خانه و بالای شهر فقط ۲ ساعت قطعی آب داشته اند شما رو به خدا حداقل روزی ۱ ساعت آب به محله ی ما برسانید فقط ۱ ساعت.
  • ف IR ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   6 0
   والا ما اطرا والا ما جز یکی از شهرهای اطراف همدانیم.آب داریم قطعی هم نداشتیم.کشاورزان این جا واقعا دیگه دارن با کشت سیب زمینی بی انصافی می کنن.چاه های غیر مجاز حفر می کنن. سیب زمینی می کارن وجب خودشون رو پر می کنن.هیچ کس هم نیست رسیدگی کنه.می ترسم اینجا رو به وضع همدان دچار کنن.
  • مصطفی زارعی IR ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   19 0
   آفرین به این مدیریت منابع آب و از همه مهمتر اجرای دقیق زمانبندی قطع آب هر وقت میرم دستشویی یادی از مدیران هم میکنم
  • IR ۰۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   15 0
   سلام همان که فرمودند درهمدان بحث مدیریت وجود دارد چرا چون تمام میدیران همدان بی ارزه هستند ودرتمام اداره ها اکثرن دو شغل هستند به همین جهت وبه این خاطر است که در همدان پیش رفت نیست مدیران خوبی ندارد مدیران بدرد کار نمیخورند چرا همه اکثران دوشغله هستند چرا تحقیق نمیکنند چرا برای مردم کار نمیکنند ت
  • Hossein IR ۰۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   11 0
   لطفا رسیدگی کنید تروخدا بچه کوچیک داریم آخه چیکار کنیم ۴روز آب نداریم یااگرم باشه کثیف یا فشارش به طبقه بالا نمی‌رسه لطفا یه فکری به حال مردم بدبخت بکنید یکی مریض داره یکی بچه کوچیک داره آخه مگه میشه بدون آب زندگی کرد
  • IR ۰۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   17 1
   نتیجه ی بی تدبیری مسئولان هست،از قبل هم نزدیک یک سال شد فقط شهرک فرهنگیان شب تا صبح آب نداشت در صورتی که باید همه جا رو اینجور میکردن،مثلا چه اشکالی داشت استادان و پردیس هم آب قطع میشد.خدابه مردم بدبخت رحم کنه
  • نیما IR ۰۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   8 0
   امروز ۵روزه اصلا آب نداریم.
   • علیرضامحمدی IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
    2 0
    ازصاحب نظران عذرخواهی میکنم الان تصویب شده کشت دوم ممنوع ایااین کارعملی هست خیراقایی چهل هکتارجودروکردودوباره در همان زمین سیب زمینی کاشته بیست وچهارساعت ابپاشهاروشنه کیه بیادببینه
  • AE ۰۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   6 0
   متاسفم همدان و شهر کردی که باید منبع آب باشد اینگونه با بی آبی مواجه شده اصلا باور شدنی نیست در این قرن تکنولوژی اینطور محروم باشیم
  • عظیمی IR ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   18 0
   فقط میتونم بگم خدا لعنت کنه هرچی مسئول بی کفایت و بی لیاقت که عرضه هیچ کاری ندارن لعنت خدا بهتون ‌ یعنی یه مسئول باوجدان پیدا نمیشد پروژه آب رسانی از سد تلوار رو بعد چندین سال پیگیری کنه که الان به این مشکل نخوریم . من بچه مریض دارم تو خونه ما جقدر باید تاوان این حماقت و بی لیاقتی این مسئولین بدیم
  • IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   4 1
   الان آب اپارتمان های سینا ۳روز قد شده شهرک مدنی بعداز۱۷سال که رهبر تاکید کرده مسئولین بی غیرت تازه یادشون افتاده
  • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   22 0
   این معنیش این نیست که همدان بی آبه، معنیش اینه که مسئولان فقط خوردن و بردن بلدن. حاجی بابایی کو؟؟؟ چرا خبری ازش نیست توی این بحران وحشتناک؟!؟ اونایی که با افتخار مبفرستنش مجلس بیاید بگید با چه رویی میفرستیدش بالا؟!؟ الان سومین روزه که آب نداریم. تا کی از بیرون باید آب تهیه کنیم؟؟؟؟؟
  • IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   11 0
   شمارا به خدا اگه قبولش دارین فورا یه فکری بکنید. زندگیمون شده جهنم ۴ روزه یک قطره اب نیامده.
  • ناشناس LU ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   5 0
   من ساکن شهرک‌بهشتی هستم از روز پنج شنبه یک قطره آب نداشتیم وهمچنان ادامه دارد تورو خدا یکی ب داد مردم بدبخت وفلک زده برسه
  • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   5 0
   اشکال نداره حقمونه اون روز که تمام دنیا گفتن همدان نباید سیب زمینی و هندوانه کشت کنه دولت و مسولین کجا بودن که جلوی همین آدمهایی بگیرن الان که دیگه راهی نیست تازه وارد میدان شدن واقعا خسته نباشید تمام آبهای زیر زمینی همدان خشک شد بخاطر عدم کفایت و مدیریت
  • IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   3 0
   از مسئولین خواهش میکنم برای کشاورزان استان همدان حد و مرز بزارن اینقدر از آب رودخانه ها با موتور آب کشیدن واسه کشت دوم و هر کی داخل حیاطش یه چاه داره بقیه مردم چه گناهی کردن باید تاوان حرص و طمع کشاورزا رو بدن .لطفا جلوگیری کنید کسی بی رویه آب برداشت نکنه رودخانه گاماسیاب خشک شده همه ماهی ها مردن.
  • ماه سیما IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   13 0
   لعنت به مسئولین بی کفایت همدان که مثلاً پایتخت تمدنهاست واقعا زندگی برای خانواده ها جهنم شده مسئولین کشور خودشون میتونن بدون آب زندگی کنن آخه تمام بدبختیها برای همدانه بی‌کفایتی مسئولین چاههای غیر مجاز کشت بدون برنامه که احتیاج به آب زیاد داره درآمد کم بی کاری مسیولین به درد نخور به داد مردم برسی
  • ماه سیما IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   8 0
   لعنت به مسئولین بی کفایت همدان که مثلاً پایتخت تمدنهاست واقعا زندگی برای خانواده ها جهنم شده مسئولین کشور خودشون میتونن بدون آب زندگی کنن آخه تمام بدبختیها برای همدانه بی‌کفایتی مسئولین چاههای غیر مجاز کشت بدون برنامه که احتیاج به آب زیاد داره درآمد کم بی کاری مسیولین به درد نخور به داد مردم برسی
  • پری IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   12 0
   همه ی ایران ویران شده که یک تهران و نهایتا دوسه تا شهر دیگه آباد شوند ....
  • مجتبی IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   10 0
   سلام همدانی صداش در نمیاد شهر کرد دوروز آب نداشتن شرف برا دولت نگذاشتن دوساله هر شب آب ما قطع میشه هیچکس صداش در نمیاد حالا که جدیدا کلا آب قطع میشه
  • یا ابا صالح المهدی (عجل الله فرجه الشریف) AE ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 0
   بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و احترام، مردم شهر همدان چرا باید تقاص بی انصافی کشاورزانی را بدهند که منابع آب ارزشمند آن ها را که منابع ملی و متعلق به همه است، صرف محصولات آب بر سیب زمینی و هندوانه کرده اتد و سود آن را هم شخصا دریافت کرده و به ثروت و اندوخته های فردی خود افزوده اند. الغوث یا صاحب ا
  • محمدرضا IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   8 0
   با سلام مسولیت و نمایندگان استان فقط زمان انتخابات هستند وبعد از آن دنبال کار خودشان هیچ گره ای از مشکلات مردم حل نمیکنند حاج بابایی کجاست این چند وقت تو مجلس چکار میکنند ملت تورا به شرفتان به این بی عرضه ها رای ندید آب وی اظهار هر چند فقط یه مدیر عوض میکنه میان جیب خودشان را پر میکنند لعنت به شرفشا
  • فاطمه عرب زاده IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 0
   خدا ازتون نگذره ،واسه چی اب تهران قطع نمیشه , اینقدر فرق ، من تهران زندگی میکردم ،الان از اینکه همدان هستم پشیمونم،مسئول اینقدر ریاکار، حتما باید یه جا رو آتیش بزننن، تا درست کار کنید
  • ناشناس از همدان IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   9 0
   بزرگترین اشتیاه اجرای نیروگاه برق در دشت کشاورزی کبودر اهنگ وفامنین بود یعنی نابود کرد تولید برق از اب زیرزمینی ! واقعا که خدا لعنت کنذ مسئولی که این مسئله را پذیرفت والان مردم بی گتاه اب برا خوردن نذاشته باشن
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   9 0
   الان دو روز شهرک بهشتی اب نداره یعنی چی اخه حداقل ۲ ساعت ۲ساعت ببرین اصلا جدولشون بخوره سر بی خاصیتشون اخه چقدر دروغ میگین به ملت خسته نشدین خونه خودشون اب دارن برا بدبخت بیچاره ها رو قطع میکنن بی فرهنگ ها خدا فقط باید کمککمون کنه
  • م ش راد IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 0
   آقایان مسئول شهر کجایید این وضع تا کی ادامه داره
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   2 0
   باید از قبل برنامه ریزی میشد برای این کمبود اب..۵ روزه حتی یک قطره آب هم نیست...نمیگن چجور زندگیمون رو بچرخونیم اخه..بی تدبیری تا کی...
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 1
   اب بالا شهر چرا قطع نمیشه
  • پیمان IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   9 0
   ۱۸سال درسفررهبری مقررشدمشکل اب همدان برطرف بشه.چرامسعولین ازاون موقع پیگیری نکردن.چرابه مردم گزارش ندادن اگرجایی کارشکنی میشد.گذاشتن کارمردم به این بی ابی وفلاکت برسه.حالاهی به این حاج بابایی برین رای بدین ۱۸سال چه کاری برای شهروروستاانجام داد.پل ورودی شهرچندین ساله ترافیک وتصادف ایجادکرده
  • AE ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   11 0
   خدا مرگتون بده برنامه ریزیتون هم مثل خودتون بیخوده
  • الناز IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   14 0
   خدا لعنتتون کنه مسؤلین بی مسئولیت، خداکنه هیچ وقت رنگ آرامش ونببینین خستمون کردین گرونی بس نبوداین دیگه چه مصیبیتی😭😭😭😭
  • حمید IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   4 0
   با سلام متاسفانه روزی ۲۲ ساعت قطعی اب داریم و ان سه ساعت هم ۵ تا ۸ صبح است . برنامه دروغ بزرگ است و سماره ۱۲۲ را هم اشغال کرده اند . مدیریت افتضاح اب بحران درست کرده است
  • حاجیان IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   2 9
   سلام ما که استان کردستان هستیم وتلوار هم جزو خاک مااست خودمان کم آبی داریم نمیزاریم آب برود استان همدان هندوانه سیر وسیب زمینی نکارد گناه ما چی هست که از آب این استان که کمبود داریم برای کشت یونجه وسیب زمینی همدان آب بدهیم
  • سهراب IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   3 4
   روی کشاورزا سیاه که اینجور آب رو بی رویه برداشت میکنن...کثیف ترین و بی کیفیت ترین محصولات کشاورزی مال همدانه
  • امیر IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   2 0
   برای شهری با این عقبه تاریخی شهر گردشگری وتاریخ تمدن ایران واقعا مشکل بی آبی و کم آبی زشته با اون آب و هوای عالی زنده باد هگمتانه زنده باد مردم صبور و با اصالت همدان سوء مدیریت مثل همه جای ایران عامل اصلی این مشکل هست انشاالله شایسته سالاری در ایران دیده بشه
  • IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   10 1
   لعنت بر مسئولین باعث این وضع شدن. دیگه این وضع قابل تحمل نیست.
  • محمدرضا IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 1
   خداخیرت بده چند ساعته چیه بگو چند روزه الان سی وشیش ساعته مااب نداریم بابچه کوچیک حتی اب خوردن هم نداریم ببین چی میکشیم ظرف شستن ،توالت ،نظافت ، اب خوردن چکار بکنیم حتی نمیتونن با تانکر اب بیارن تو محل این بود مدیریت جهادی حاشا بابا
  • ناشناس IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 0
   واقعاً پست گرفتن در کشور ما خیلی کاری نداره.مثل کشت دیم که به امید خدا وبارون کشت میشه.مسوولین ماهم آب نیست .فقط فکر بارون هستن.هوا آلوده میشه فکر باد هستن.فکر کمبود برق هستن منتظر پایان تابستون هستند.کمبود گاز میشه سفارش میکنند لباس زخیم باشند تا هوا گرم بشه.ووووووو.هر ال.....بزاری همین مدیریت بلدن
  • مهدی IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 8
   کشاورز و کشاورزی پدر این مملکت رو درآورد
  • همدانی IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   7 0
   چه عجب یک خبر در این راستا کار کردید مسئولین بی کفایت چیکار میکنن اصلا طبق جدول زمانبندی قطعی ها پیش نمیره هر روز هر ساعتی دلشون میخواد قطع میکنند هر ساعتی دلشون میخواد وصل میکنند حداقل از قبل ساعات قطعی رو واقعا مشخص کنند. کل پارسال و امسال شبها آب قطع بود الان شب و روز قطع میکنند... #مسئول_بیکفایت
  • همدانی IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 1
   چه عجب یک خبر در این راستا کار کردید مسئولین بی کفایت چیکار میکنن اصلا طبق جدول زمانبندی قطعی ها پیش نمیره هر روز هر ساعتی دلشون میخواد قطع میکنند هر ساعتی دلشون میخواد وصل میکنند حداقل از قبل ساعات قطعی رو واقعا مشخص کنند. کل پارسال و امسال شبها آب قطع بود الان شب و روز قطع میکنند... #مسئول_بیکفایت
  • همدانی IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   6 0
   مسخره شو درآوردن هر وقت دلشون بخواد قطع میکنن شدیم سگ پالوف دارن رومون آزمایش میکنن
  • IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   7 0
   نمیدونم چرا چند ماه قبل که گفتن سد آب نداره همون موقع اقدامی نکردن الان ما ساکن شهرک فرهنگیان هستیم چند روزه که صبحها یه مقدار خیلی کم آب میاد اونم با فشار کم که کاری نمیشه باهاش کرد اخه مردم چه گناهی کردن همه وعده و وعید دروغین مسئولین بی مسئولیت تو گرمای ۴۰ درجه آبم نباشه چی کار باید کرد
  • محمودحدادهمدانی IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   1 0
   سلام من میدان امام حسین ده متری نانوایی دارم الان ازپنج شنبه ساعت ۸ آب نداریم استاندار لطف کردن جلسه استراری گذاشتن به نانوایی ها اخداردادن باید آب بهداشتی تومخزن بهداشتی تهیه کنید من یک خواهش دارم لطف کنن بکن ازکجا آب همدان یاقطع یاگل آلود
  • روح اله IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   2 8
   تو کبودراهنگ بی آب فقط یک روستای ۷ حلقه چاه آب هر کدام هم ۸ اینج آب دارن فقط هندوانه و سيب زمینی یونجه خیارکشت کردن محصولات پرآب اون هم دو بار کشت میکنن مثلان جو رو برداشت کردن بعد سيب زمینی و هندوانه کشت میکنن دولت هم کاری نداره
  • مهسا IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   سلام. ما در منطقه جولان از روز سه شنبه هفته گذشته تا امروز شنبه یعنی مدت ۵ روز هست که آب نداریم. فقط خدا قبول کنه از پارکینگ یک دبه گل تونستم بیارم واسه مصرف!!! اداره آب اصلا جواب نمی ده. ولی بعضی از مناطق شهر آب دارند و اگر هم قطع شده سر ساعت مقرر دوباره آب اومده.
  • مهسا IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   9 0
   اداره آب همدان بسیار بی کفایت هست.
  • Mammad IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   8 0
   الان ۴ روزه همدان آب قطه
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 8
   همدانا.
  • AA IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   6 0
   الان شهرک فرهنگیان فاز 2 ، چهار روزه آب کاملا قطعه.... این نوبت بندی هم ، دروغی بیش نیس... مدال طلایی ، بدین ، به مدیران ارشد استانی همدان......
  • فضولی؟ IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   3 8
   ترکیه با ده برابر بارندگی، کشت هندوانه رو ممنوع کرده بعد مسئولین ما تو این بی آبی مدیریت بلد نیستن بکنن خدا ازتون نگذره الهی
  • رقیه تعاونی AE ۰۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   7 0
   سلام الان سه روزه آب نداریم کسی که از عشق امام حسین صحبت می‌کنه نباید بشینه این همه بی عدالتی رو ببینه و دم نزنه
  • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   3 0
   بعد از این همه قطعی وقتیم که آب میاد گل آلوده دل درد گرفتیم با اینکه آب رو میجوشونیم آخه این چه وضعشه اطلاع رسانیم که صفر
  • دانا محمودی IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   0 0
   به قول شهردار انیمیشن رنگو هر کس که آب را کنترل کند همه چیز را کنترل می کند
  • ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   7 0
   بارندگی، خشکسالی ، جو عدض شده و صدها بهانه دیگر همش چرت و پرت عدم مدیریت و کارآمدی مسولین عامل اصلی بدبختی مردم ایران و بس
  • IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   8 0
   یکی به داد این مردم برسه مردیم از بی آبی ما تو 24ساعت شبانه روز فقط 2ساعت آب داریم اونم کثیف و با بوی بد این چه وضعیه حتی اخبار سراسری نمیاد از درد ما بگه اما فلان کشور زمستان قرار بدون سوخت بمونن از الان دارن میگن ما همون مردمی هستیم که وقت انتخابات و راهپیمایی التماسمون میکنید
  • علی IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   7 0
   لعنت خدا بر روح اونی ک نیروگاه تو این منطقه کاشت
  • ایران IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   8 0
   ما سعیدیه پایین هستیم الان دو هفته هست که قطعی اب زیاد است ،و فقط صبح ساعت ۵ تا ۸ ونیم صبح آب داریم . دیگه کامل قطعه، حداقل کاری که اداره آب بی عرضه میتونه بکنه برنامه ریزی دقیق برای همان چند ساعته که انتظار زیادی نیست که چند بار تماس گرفتیم ولی جواب گو نبودن
  • بی نام IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   10 0
   چرا همه تقصیر ها رو گردن کشاورزها می اندازید ,آب تصفیه شده که الان قیمت طلا رو پیدا کرده به خاطر لوله کشی پوسیده شهر ۴۸ درصدش از شکستگی لوله ها وارد زمین میشه . به خاطر بی تدبیری مدیران سال هاست که داره این هدر رفت اتفاق می افته .حتما باید بحران اتفاق بیفته تا مدیران به فکر حل مسأله باشند ؟؟؟
  • نازی IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   0 0
   سلام دوستان اگر آبتون نمیاد یه لار پمپ تون رو خاموش روسن کنید ما هم همین کار رو میکنیم، ولی آب کمی میاد حالا امروز داشتن با تانکر آب تصفیه شده میدادند
  • سعید تلهی IR ۰۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۱
   1 6
   شهر بهار واطراف آن تردد کرده باشی دو کشت پشت سر هم سیب زمینی و ذرت کاشتن حتی آبیاری جاده رو هم خیس کرده.واما نیروگاه سی تا چاه داره خدا لعنت کنه رفسنجانی و خرم استاندار وقت که نیروگاه ساختند منطقه همدان مخصوصا کبود راهنگ بی آب کردن چهار تا با عرضه پیدا شه بریم نیرو گاه گل بگیریم لعنت به مرده و زنده
  • رضا IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۱
   0 12
   سلام و خسته نباشید .اهای کسایی که میگید مسئولین فکر مردم نیستن من خودم پیمانکارم و اهل همدانم .خودم تو فاز آب رسانی بیجار به همدان هستم بخدا بیاید ببینپ مسئولین چقدر تلاش میکنن فکر میکنید به این راحتی ها هستش ؟ هرکی اعتراضی داره ی سر بیاد تو خط انتقال اب ببینه چه خبره و دارن چی میکنن
   • میترا RO ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۴
    0 0
    بخوره تو سرشون کار کردن مدیریت باید میکردند آب مصرفی بخش کشاورزی رو هندوانه تو تهران کیلویی ۲ تومن هست آب مصرفی، محصول ، هزینه کشاورز هیچ و پوچ