بیش از ۵۰۰ خانواده در قزوین متقاضی فرزند خواندگی هستند

قزوین - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: با تعیین نماینده ویژه در حوزه اطفال و کودکان، روند اعطای فرزند خواندگی در قزوین سرعت می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین رجبی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه حلیمه قزوین گفت: کودکانی که در این مراکز نگهداری می‌شوند نتیجه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی هستند که خانواده آنها درگیر آن بوده و باید شرایطی فراهم شود، که متحمل آسیب‌های دیگر نشوند.

وی افزود: بدون شک حضور این کودکان در جمع یک خانواده شرایط باز اجتماعی کردن آنها را فراهم می‌کند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد و یقیناً نگهداری آنها در مراکز بهزیستی بخصوص در سنین بالاتر آسیب‌های روانی در پی خواهد داشت.

این مقام قضائی استان در ادامه بیان داشت: هم اکنون طی مراحل قانونی برای صدور حکم عدم صلاحیت و اعطای فرزند خواندگی به متقاضیان بسیار طولانی است و این موضوع آسیب زا است.

رجبی همچنین تصریح کرد: بر اساس گزارشات بیش از ۵۰۰ خانواده در قزوین متقاضی فرزند خواندگی هستند و این جای امیدواری دارد، اما روند فرسایشی در این خصوص باید کاهش یابد، تا این کودکان از سنین پایین در نهاد خانواده پرورش یابند.

این مقام مسئول اعلام داشت: احدی از قضات دادسرای قزوین به عنوان نماینده ویژه دادستان در حوزه اطفال و کودکان تعیین گردید، تا با پیگیری‌های قانونی روند صدور حکم عدم صلاحیت و اعطا فرزند خواندگی در راستای کاهش آسیب‌ها تسریع یابد و قطعاً این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همچنین سه شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های مربوط به سازمان بهزیستی در دادسرای قزوین مشخص گردید و دادستان به عنوان مدعی‌العموم تمام قد از کودکان در معرض آسیب حمایت خواهد کرد.

گفتنی است در این بازدید معاون داستان، قضات شعب ویژه دادسرا در امور سازمان بهزیستی، نماینده دادستان در امور کودکان و اطفال، مدیرکل و کارشناسان سازمان بهزیستی استان نیز حضور داشتند.

کد خبر 5589049

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha