روزنامه الحيات به نقل از رئيس جمعيت دوستي زندانيان و بازداشت شدگان فلسطيني داخل خط سبز نوشت پدر وي پيش از آنكه در يك حادثه مشكوك جان خود را ازدست دهد، از زنده بودن ديپلمات هاي ايراني در يكي از زندان هاي اسراييل مطلع شده بود.

به گزارش خبرگزاري مهر، رائف حبيب الله رئيس جمعيت دوستي زندانيان داخل خط سبز( جداكننده مناطق اشغالي 1948 و 1967) از منطقه عين ماهل در استان الناصره به روزنامه الحيات گفت پدرش ابوهشام احمد حبيب الله موسس اين جمعيت و رئيس آن تا قبل از فوتش براثريك حادثه رانندگي مشكوك؛ به مسوولان ايراني اطلاع داده بود كه چهار ديپلمات ناپديده شده آنها در لبنان در خلال جنگ اسراييل در يكي از زندان هاي اسراييلي در اواسط دهه نود زنده مشاهده شده اند.
وي گفت: پدرم درحادثه رانندگي مشكوك و ابهام برانگيز كه درحال جمع آوري غذا و آب و لباس براي زندانيان بود، جان خود را از دست داد اما متاسفانه هيچ سند و مدركي در مورد اين مساله ازخود به جا نگذاشت و همين امر كار را بر جمعيت دوستي زندانيان و اسراي فلسطيني براي پيگيري موضوع ديپلمات هاي ايراني دشوار كرد.
رائف افزود: پدرم از طريق يكي از وكلاي عرب كه به عنوان نماينده اين جمعيت از زندان الجلمه بازديد كرده بود، مطمئن شد كه  ديپلمات هاي ايراني نيز در آن زندان هستند .
اين وكيل به نقل از شماري از اسراي فلسطيني اعلام كرد با ديپلمات هاي ايراني ناپديده شده در لبنان در اين زندان ملاقات كرده اند. وي افزود: پدرم بلافاصله تلاش كرد تا مجوز ديدار با زندانيان را كسب كند ولي اداره امور زندان هاي اسراييل اين درخواست را رد كرد.
رئيس جمعيت دوستي زندانيان و بازداشت شدگان فلسطيني در داخل خط سبز افزود: پدرم بعد از يك يا دو هفته متوجه شد كه ديپلمات هاي اسير ايراني به زندان ديگر منتقل شده اند  لذا وي تا آخرين روز حياتش نتوانست از سرنوشت آنها مطلع شود.
رائف به اين اشاره كرد كه پدرش در آن زمان يك سرو صداي مطبوعاتي داخلي و بين المللي به راه انداخت و به وسيله اطلاعاتي كه در اختيار داشت در گفتگوهاي مطبوعاتي با رسانه هاي ايراني داشته هاي خود را بيان كرد، سپس در يك پايتخت اروپايي با حقوقدانان ايراني ملاقات كرد تا آنها را ازاين قضيه مطلع كند، اما عدم توانايي وي در رفتن به زنداني كه ديپلمات هاي ايراني به آنجا منتقل شدند مانع جدي پيگيري پرونده اين ديپلمات ها شد.
رائف از تكذيب يا تاييد ديدار پدرش با مسوولان ايراني در امان يا يك پايتخت اروپايي خودداري كرد.

کد خبر 55969

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha