اقتدار و قدرت پلیس باعث افزایش امنیت در جامعه می شود

شیراز - رئیس اداره برآورد اجتماعی انتظامی فارس گفت: پلیس نماد حفظ امنیت شهروندان و کشور است و هر چقدر قدرتمند و مقتدر باشد منجر به افزایش امنیت و پایداری امنیت اجتماعی، فرهنگی و... می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ ایوب آقارحیمی، گفت: پلیس نماد حفظ امنیت در جامعه به شمار می‌رود و قطعاً از پلیس باید به عنوان نمادی از توجه به حفظ امنیت شهروندان و کشور یاد کرد، نمادی که هر چقدر قدرتمند و مقتدر باشد منجر به افزایش امنیت و پایداری امنیت می‌شود.

این مقام انتظامی گفت: آنچه این روزها توسط معاندان نظام و دشمنان داخلی و خارجی در فضای مجازی به عنوان برخورد با پلیس در فضای مجازی نمایش داده می‌شود به معنای جرأت دادن به مجرمان، قانون گریزان و قانون شکنان و با هدف ضعیف کردن پلیس در ایران اسلامی و خدشه‌دار کردن اقتدار پلیس است؛ حال انکه در سراسر جهان پلیس جایگاهی ویژه دارد و اقتدار پلیس موضوعی مشترک در سطح بین‌الملل محسوب می‌شود که همه دولت‌ها و ملت‌ها به آن اذعان دارند.

وی گفت: اقتدار برای تمام افرادی که به عنوان پلیس در حوزه‌های مختلف خدمت می‌کنند، امری بسیار حیاتی و ضروریست، پلیس نماد حفظ امنیت در جامعه به شمار می‌رود. قطعاً از پلیس باید به عنوان نمادی از توجه به حفظ امنیت شهروندان و کشور یاد کرد؛ نمادی که هر چقدر قدرتمند و مقتدر باشد منجر به افزایش امنیت و پایداری امنیت اجتماعی، فرهنگی و… می‌شود.

رئیس اداره برآورد اجتماعی و افکارسنجی فرماندهی انتظامی فارس اضافه کرد: حقیقت اینست که پلیس تراز جمهوری اسلامی در عین اینکه منطق، درایت و اخلاق را سرلوحه کار دارد، نمی‌تواند از کنار توهین، سرپیچی از قانون و دستورات پلیس و اخلال در امور، بی تفاوت عبور کند.

آقارحیمی خاطرنشان کرد: واقعاً اینکه انتظار داشته باشیم تا پلیس با خواهش و التماس از متخلف یا کسی که در کار نیروی انتظامی اخلال ایجاد می‌کند، درخواست عمل به قانون را داشته و مأموریت خود را انجام دهد؛ بسیار ساده‌انگارانه است. اقتدار، از لوازم کار فراجا محسوب می‌شود و در نبود پلیس مقتدر، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و امنیت، نظم و آرامش جامعه در ابعاد گوناگون از بین خواهد رفت.

این مقام انتظامی در فارس با بیان اینکه پلیس نمی‌تواند به دلیل برخی تبلیغات منفی در فضای مجازی یا برای بسته نگه داشتن دهان عده‌ای که همیشه و در هر حال یک بهانه‌ای برای حمله به پلیس دارند، از وظیفه ذاتی خود در تأمین امنیت و نظم اجتماعی کوتاه بیاید، خاطرنشان کرد: دود این کوتاه آمدن هم به چشم شهروندان و هم به چشم پلیس خواهد رفت.

او ضمن یادآوری اینکه امروزه نیروی پلیس در کشورهای پیشرفته، دوره اقتدارگرایی خود را پشت سرگذاشته و وارد دوره جامعه‌گرایی شده است، گفت: در این دوره پلیس برای برقراری یک رابطه نزدیک با افراد جامعه حرکت می‌کند، از این‌رو نیروی پلیس تعامل نزدیکی با افراد جامعه دارد؛ به آموزش و آگاه سازی می‌پردازد و مردم را در حل و فصل منازعات و اختلافات محلی یاری می‌دهد.

رئیس اداره برآورد اجتماعی و افکارسنجی فرماندهی انتظامی فارس گفت: نباید نسبت به نقش جریان‌های سیاسی داخلی که مستمراً بر شیپور نافرمانی مدنی می‌دمند، غافل شد؛ طبیعتاً پاسخگو کردن سلبریتی‌ها، فعالان سیاسی و سایر چهره‌های مشهور در قبال اعمالشان اثرات مثبتی را بر بدنه اجتماعی خواهد گذاشت که البته لازمه همه این موارد، گام‌های استوار مسئولان است که باید به دور از هیاهوهای رسانه‌ای و جنجال آفرینی سیاسیون، با قانون شکنان در هر سطح و جایگاهی برخورد مقتضی انجام شده و با سیاست مدبرانه حس مسئولیت پذیری و پرهیز از اهمال را به کارکنان انتظامی در کشور تزریق کرد.

آقارحیمی خاطرنشان کرد: یکی از پایه‌های امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، تأمین امنیت انتظامی بوده و این مهم بر عهده فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران قراردارد.

رئیس اداره برآورد اجتماعی و افکار سنجی فرماندهی انتظامی فارس با بیان اینکه ایران کشوری در حال توسعه به شمار می‌رود و احتمال آسیب پذیری امنیت ملی آن از طرف مسائل داخلی وجود دارد، گفت: فراجا، یکی از نهادهایی مهم ایفا کننده نقش در نظم بخشیدن به امور داخلی، در این عرصه تأثیرگذاری زیاد و اهمیت بالایی دارد.

این مقام انتظامی در استان فارس با بیان اینکه تحکیم و استواری امنیت ملی، به تقویت پلیس بستگی دارد و هرگونه تضعیفی که متوجه آن شود، بر امنیت ملی تأثیری سو خواهد داشت، گفت: به یقین پلیس به مثابه یکی از نهادهای مهم و بنیادین اجتماعی و امنیتی دارای وظایف و مأموریت‌های خطیری در فرآیند تأمین امنیت پایدار و پیشگیرانه و مراقبت از آن است.

کد خبر 5598710

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha