گردشگری می‌تواند اقتصاد را از صنایع دیگر بی‌نیاز کند

بندرعباس - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: اگر در حوزه گردشگری استان خوب کار کنیم به بسیاری از صنایع و حتی نفت و گاز نیاز نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، احسان کامرانی اظهار داشت: صنعت گردشگری از نظر درآمد زایی در سطح جهان رتبه دوم را به خود اختصاص داده و ایران هم ظرفیت دوم را برای گردشگری دارد.

وی ادامه داد: هرمزگان با دارا بودن تنوع زیست بوم بسیار غنی و کم نظیر که دریا، کوهستان و بیابان و جنگل‌های حرا را در کنار هم دیگر دارد و همچنین آثار تاریخی متعدد می‌تواند از این ظرفیت‌ها در جهت درآمد زایی در بخش گردشگری استفاده بسیار ببرد.

وی با اشاره به تنوع حوزه‌های گردشگری، گفت: ارتباط صنعت گردشگری با صنایع دستی مورد توجه قرار گیرد و توجه داشته باشیم که بندرعباس توسط یونسکو به عنوان شهر خلاق صنایع دستی معرفی شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ابراز داشت: عنوان شهر خلاق را باید برای بندرعباس حفظ کرد و سایر شهرهای هرمزگان را هم به شهرهای خلاق یونسکو اضافه کرد. صنعت گردشگری جهانی بوده و برای جذب گردشگر بیشتر بایستی ارتباطات بین المللی را تقویت کرده و ظرفیت‌های خود را معرفی کنیم.

وی اشاره کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم برای جذب گردشگر بیشتر به هرمزگان استفاده از شبکه‌های اجتماعی است که در این عرصه بایستی حضور فعال داشته باشیم و در کنار آن سامانه‌ها و زیرساخت‌های مرتبط با این صنعت را در استان تقویت کنیم.

وی گفت: هنوز مردم بسیاری از نقاط جهان ظرفیت‌های ایران را در زمینه گردشگری را نمی‌شناسند و از آن‌ها بی خبر هستند و چنانچه در این حوزه به خوبی عمل کنیم به بسیاری از صنایع و حتی نفت و گاز نیاز نخواهیم داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ورود هر گردشگر به کشور زمینه اشتغال مستقیم پنج نفر را فراهم می‌کند و به صورت غیر مستقیم هم اشتغال و درآمد خوبی را رقم می‌زند که در این زمینه نباید همه فعالیت‌ها را دولتی کرد.

کامرانی اشاره کرد: سرمایه گذاران هم باید در این زمینه فعالیت کنند و برای این منظور باید امنیت سرمایه گذاری را فراهم کنیم تا آنان نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند. شاخصه‌های گردشگری پایدار را بایستی فراهم کنیم و از ظرفیت دانشگاه‌ها، سمن‌ها، مردم و استان در این مسیر استفاده کنیم و می‌توانیم این کار را بکنیم.

وی خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: شبکه‌های اطلاع‌رسانی خود را در حوزه گردشگری تقویت کنید و از ظرفیت دانشگاه‌ها بهره برداری شود. دانشگاه‌ها هم به سمت ایجاد رشته‌های مرتبط با صنعت گردشگری به خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی گام بردارند.

کد خبر 5599102

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha