ارتقای نظام مراقبت بیماری التور در شهرستان گناوه ضروری است

گناوه- رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به شیوع بالای بیماری‌های واگیر دار به خصوص بیماری‌های اسهالی در این فصل ارتقای نظام مراقبت بیماری التور در شهرستان گناوه ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، عصمت حیدری عصر پنجشنبه در نشست کمیته بیماری‌های قابل انتقال از آب و غذا با حضور مسئولین مراکز درمانی و آزمایشگاه‌های بخش خصوصی و دولتی ضمن تاکید بر شاخص‌های مهم بیماریابی و اجرای نظام سندرمیک بیماری اظهار داشت: مراکز درمانی خصوصی و دولتی با رویکرد ایجاد حساسیت بیشتر در مجموعه تحت پوشش خود و همکاری و تعامل برنامه ریزی شده و نظام مند با مرکز بهداشت شهرستان، جهت پیشگیری و کنترل بیماری التور آمادگی لازم را داشته باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به شیوع بالای بیماری‌های واگیر دار به خصوص بیماری‌های اسهالی در این فصل سال، ارتقا نظام مراقبت بیماری التور در شهرستان گناوه یک ضرورت انکار ناپذیر است.

وی عنوان داشت: با توجه به همزمانی بازگشایی مدارس به صورت حضوری و شیوع بالای بیماری‌های واگیر، گزارش دهی منظم بیماری‌های واگیر دار به خصوص بیماری‌های اسهالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در این جلسه با توجه به پایین بودن وضعیت شاخص‌های گزارش دهی و نمونه گیری التور در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱، مسئول واحد بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت شهرستان گناوه خواستار افزایش سهم مراکز درمانی خصوصی و درمانگاه تأمین اجتماعی بوسیله برنامه ریزی و همکاری بیشتر با مرکز بهداشت شهرستان در ارتقا شاخص‌های مذکور شد.

کد خبر 5599119

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha