افزایش نرخ خودکشی در آمریکا در سال ۲۰۲۱

بر اساس داده های اولیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، نرخ خودکشی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱، پس از دو سال کاهش، افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان این مرکز، تعداد خودکشی‌ها در سال ۲۰۲۱ به ۴۷,۶۴۶ رسیده است که از ۴۵۹۷۹ در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

در نتیجه، بر اساس داده‌های منتشر شده نرخ خودکشی در ایالات متحده به ۱۴ خودکشی به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است درحالیکه این رقم در سال ۲۰۲۰، ۱۳.۵ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر بوده است.

«کالین کر»، مدیر اتحادیه اقدام ملی برای پیشگیری از خودکشی، گفت: «این افزایش مطمئناً نگران کننده است. این مسئله تقویت می‌کند که ما باید به سرمایه گذاری در پیشگیری از خودکشی و رویکردی جامع برای پیشگیری از خودکشی ادامه دهیم.»

نرخ خودکشی در ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ ۳۰ درصد افزایش یافته بود، قبل از اینکه در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کاهش یابد.

به گفته کارشناسان، پاندمی کووید ۱۹ ممکن است به چند دلیل در افزایش خودکشی نقش داشته باشد.

کر گفت: «ما در طول پاندمی شاهد افزایش گزارش‌های پریشانی سلامت روان بوده‌ایم. هر زمانی که مردم بیشتر احساس ناراحتی روانی کنند، احتمال خودکشی نیز افزایش می‌یابد.»

محققان می‌گویند این نرخ همچنین می‌تواند در حال افزایش باشد زیرا قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی آگاهی عمومی را در مورد مسائل بهداشت روانی و خودکشی تجدید می‌کند.

مردان جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله با ۸ درصد افزایش در میزان خودکشی، بیشترین آسیب را دیدند. بر اساس این گزارش، این افزایش در بین مردان ۲۵ تا ۴۴ و ۶۵ تا ۷۵ سال نیز رخ داده است.

به طور کلی، افزایش تعداد خودکشی برای مردان ۴ درصد و برای زنان ۲ درصد بوده است، در حالی که میزان خودکشی برای مردان ۳ درصد و برای زنان ۲ درصد افزایش یافته است.

کر گفت: «مردان معمولاً نسبت به زنان نرخ خودکشی بالاتری دارند زیرا به وسایل کشنده دسترسی بیشتری دارند.»

کد خبر 5600445

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha