گازرسانی به روستاهای هلیلان در ۳ فاز اجرایی می شود

ایلام-مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: طرح گازرسانی به روستاهای زردلان گرمسیر و سردسیر شهرستان هلیلان در ۳ فاز اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود کشاورز روز دوشنبه در جلسه با فرماندار شهرستان هلیلان افزود: در فاز اول روستاهای بهاره‌دول، روبره، تورم، کله‌گه، سرچلوسگان علیا و سفلی، بی شی، پیازآباد، پیامن‌علیا و سفلی، سول‌آباد، بن‌جوب پیامن، سرویان، گولاب، بانقلا، چاله‌چاله، کپرگه، دم‌زرد، شهنیار و کشور گازدار می‌شوند که هم اکنون پیمانکار در حال اجرای کار بوده و کار گازرسانی به این روستاها هم‌اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار داشت: پیمانکار گازرسانی به روستاهای زردلان سردسیر شامل پاتخت، شاهران، سیرکانه، گلدره، میدر علیا و سفلی، چنار آباد، باغ، چاله‌خشک در قالب فاز دوم انتخاب شده و هم اکنون در حال انجام کارهای قبل از اجرا و تجهیز کارگاه می‌باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در اواخر شهریور ماه سال جاری برای گازرسانی به ۲ روستای ورمله و داربید، پیمانکار انتخاب و در حال انعقاد قراردارد می‌باشد که در قالب فاز سوم عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای باقیمانده هلیلان انجام خواهد شد.

کشاورز با بیان اینکه شهرستان هلیلان دارای یک شهر و ۶۳ روستا است، گفت: از این تعداد یک شهر و ۳۲ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و ۳۱ روستای دیگر در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۱ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند، افزود: با گازرسانی به این تعداد روستا ضریب نفوذ گازرسانی در مناطق شهری و روستایی هلیلان ۱۰۰ درصد خواهد شد.

کشاورز با بیان اینکه در صورت نداشتن معارضین محلی، تلاش می‌شود این ۳۱ روستای باقیمانده امسال و سال آینده گازدار شوند، اظهار داشت: تلاش می‌شود در کمترین زمان‌ممکن این تعداد روستا گازدار شوند تا گامی در راستای محرومیت زدایی منطقه برداشته شود.

پیمانکاران همزمان در چند اکیپ کار گازرسانی را انجام دهند

همچنین فرماندار شهرستان هلیلان از تلاش و پیگیری مسئولان شرکت گاز استان در عملیات گازرسانی به روستاهای محروم زردلان گرمسیر و سردسیر قدردانی کرد.

کورش عیوضی با بیان اینکه انتظار می‌رود که پیمانکاران همزمان در چند اکیپ کار گازرسانی را انجام دهند، افزود: پروژه گازرسانی به مناطق مختلف زردلان باید تحت نظارت کارشناسان مربوط و طبق برنامه زمانبندی تعریف شده به اتمام برسد تا شاهد رضایتمندی آحاد مختلف مردم باشیم.

وی اظهار داشت: فرمانداری شهرستان و بخشداری جزمان برای رفع مشکلات معارضین محلی آمادگی کامل دارد و در این زمینه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

فرماندار هلیلان از تلاش مجموعه شرکت گاز استان برای گازرسانی به مناطق شهری و روستایی این شهرستان قدردانی کرد و اظهار داشت: خدمات شرکت گاز استان در اقصی‌نقاط این شهرستان برای جامعه هدف قابل لمس است.

کد خبر 5601555

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha