دستگاه های فرهنگی برای تبیین منویات رهبری به میدان بیایند

بیرجند- معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: همه دستگاه‌های فرهنگی باید برای تبیین منویات مقام معظم رهبری به میدان بیایند و اقدامات مناسبی برای گروه‌های مختلف مردم انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا طالبی شامگاه امروز در نشست هم اندیشی جهاد تبیین گفت: دشمن در توطئه‌های بسیاری مانند جنگ‌های قومی و قبیله‌ای، ترور، کودتا و جنگ هشت ساله که بر علیه ملت ایران انجام داده بود به نتیجه نرسید.

وی افزود: آنها در نشستی که در آلمان برگزار شد، اعتقاد مردم ایران به ولایت فقیه و اطاعت از وی و شهادت طلبی مردم را مانع پیروزی خود اعلام کردند.

وی بیان داشت: دشمن به این نتیجه رسید تا زمانی که مردم ایران به این دو مورد اعتقاد داشته باشند، اگر کشورهای جهان با همه تجهیزات در مقابل آنها قرار گیرند، خدشه‌ای به آنها وارد نخواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: دشمن بعد از آن در دهه ۷۰ جنگ فرهنگی و رسانه‌ای را در دستور کار خود قرار داد و در دهه ۸۰ هم جنگ هوشمند را برنامه‌ریزی کرد.

طالبی ادامه داد: در دهه ۹۰ دشمن جنگ ترکیبی را در دستور کار خود قرار داد که حدود هفت مورد آن مانند جنگ رسانه‌ای، جنگ گروهک‌ها، جنگ الکترونیکی، جنگ فرهنگی و… در مورد مردم ایران در حال اجرا است.

وی بیان داشت: دشمن با بهره‌گیری از همه توان خود اعتقادات ملت ایران را نشانه گرفته است و اتفاقات روزهای اخیر در این راستا انجام شده است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که اگر فوت مهسا امینی اتفاق نمی‌افتاد، دشمن چیز دیگری را بهانه می‌کرد تا اقدامات مورد نظر خود را انجام دهد، تصریح کرد: اتفاقات اخیر اگر چه هزینه‌ای را برای نظام ایجاد کرد اما خالص را از ناخالص جدا کرد و دشمن خواست تا از مطالبه گری مردم به نفع خود استفاده کند.

طالبی با بیان این که در اقناع افراد جامعه کوتاهی‌هایی را داشته‌ایم، افزود: مقام معظم رهبری در دانشکده پلیس مطالب بسیار مهمی را بیان کردند و بارها بر موضوع جهاد تبیین تاکید کرده‌اند و از آن به عنوان فریضه قطعی و فوری یاد کرده‌اند.

وی بیان داشت: همه دستگاه‌های فرهنگی باید برای تبیین منویات مقام معظم رهبری به میدان بیایند و اقدامات مناسبی برای گروه‌های مختلف مردم انجام دهند.

وی ادامه داد: از همه ظرفیت‌های مساجد، خانه مطبوعات، هیئت‌های ورزشی و حوزه جوانان برای جهاد تبیین باید استفاده شود.

در این جلسه مصوب شد دستگاه‌های فرهنگی از ۱۳ مهر تا ۱۳ آبان که روز مبارزه با استکبار جهانی است، اقدامات مورد نظر در زمینه جهاد تبیین انجام دهند.

همچنین رؤسای دانشگاه‌ها باید متناسب با جامعه هدف خود برنامه‌های را برای تبیین منویات مقام معظم رهبری اجرا کنند.

انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر توسط شهرداری بیرجند، بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون مستقر توسط اوقاف و تبلیغات اسلامی و کانون‌های فرهنگی مساجد برای تبلیغات، بهره‌گیری از ظرفیت هیئت‌های مذهبی و علمای اهل سنت هم سو و استفاده از اساتید هنرمند بصیر در این زمینه در آموزش و پرورش از دیگر مصوبات این جلسه است.

همچنین در این جلسه مصوب شد یگان‌های نظامی و انتظامی برنامه‌های برای کارکنان و سربازان در زمینه تبیین منویات مقام معظم رهبری اجرا کنند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم با تصویب طرح جامع جهاد تبیین در شورای فرهنگ عمومی آن را برای اجرا با دستگاه‌های دولتی ابلاغ کند.

محور قرار گرفتن بسیج رسانه برای تولید محتوا برای فضای مجازی از دیگر مصوبات نشست هم اندیشی جهاد تبیین است.

کد خبر 5602783

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha