ولایت منجی تاج افتخار مردم استان سمنان/بیعت دوباره با ولی عصر(عج)

سمنان- مردم استان سمنان همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج) بار دیگر با امام موعود دل های منتظر تجدید بیعت کرده و مراسم متنوع و متعددی را در سراسر استان برگزار کردند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ مردم استان سمنان همزمان با سالروز آغاز امامت امام عصر (عج) آماده می‌شود تا در جشن امامت موعود زمان، بار دیگر با ولایتش تجدید بیعت کند. ولایتی که زیبا است چرا که منشأ زیبایی‌ها محسوب می‌شود. عشق به امامی که در تار و پود مردم استان سمنان مهد سه هزار شهید دفاع مقدس است.

مردم استان سمنان حس دوگانه را سال‌ها در دل دارند، غم شهادت پدر و حس دلدادگی به فرزند که از امروز ولایت امری مسلمانان را در دنیا عده دار است. امامی که هست و خواهد بود امامی که جماعتی منتظرشان هستند تا بیایند و آنان را به آرزویشان برسانند. خیابان‌ها مملو از آدم‌های عاشق است کسی شربتی می‌دهد و دیگر شیرینی پخش می‌کند.

همزمان با عید ولایت امام عصر (عج) با حضور در خیابان‌های استان سمنان از مردم خواستیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بگویند که احساس شأن درباره امام عصرشان چیست و چطور دوست دارند آن را با نزدیک‌ترین کسان خودشان به اشتراک بگذارند و به صورت کاملاً اتفاقی نخستین کسی که با او هم کلام می‌شویم جانباز دفاع مقدس است.

عهد و پیمان

علی شهابی که دو سال در جبهه‌ها حضور داشته آن هم زمانی که فقط ۱۸ سال داشت، به خبرنگار مهر، می‌گوید: امام عصر (عج) در ذهن من یعنی عهد و پیمان؛ و هر چه سن آدمی بالاتر می‌رود احساس می‌کنم این عهد و پیمان تقویت هم می‌شود. سنگین می‌شود نه اینکه دچار رخوت بشود خیر؛ بزرگ‌تر و محکم‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوران جبهه مرسوم بود که عهد برادر می‌نوشتند یا مثلاً عهد شفاعت می‌کردند به این معنی که چند نفر جمع می‌شدند دعایی می‌خواندند روی کاغذی عهد می‌کردند که هرکس شهید شد دیگران را شفاعت کند و هرکس نشد، در راه آن دیگری، بکوشد و جهد کند، افزود: این عهد مرا یاد آن عهدها می‌اندازد سنگینی رسالت اینکه باید کاری کرد.

همسر علی شهابی نظر دیگرش دارد و معتقد است که با شنیدن نام امام عصر (عج) عشق و زیبایی در ذهنش متبادر می‌شود عشقی که از یک چشمه لایزال می‌آید و آدمی را سیراب می‌کند و همراه آدمی است و خواهد بود آدمی را منتظر می‌کند.

ولایت منجی تاج افتخار مردم استان سمنان/بیعت دوباره با ولی عصر(عج)

سرچشمه خوبی‌ها

همسر این رزمنده روزهای فخر و افتخار بیان می‌کند: امام زمان (عج) در واقع یک سرچشمه خوبی‌ها یک زیبایی نامتناهی هستند که همه ما دلداده ایشان هستیم و به خصوص با وضعیتی که امروز در دنیا شاهد هستیم از جنگ و خونریزی‌هایی که وجود دارد، آرزوی ما این است که بیایند و ملت مسلمان را نجات دهند.

کمی جلو تر مقابل مسجدی پیرمردی ایستاده است خودش را حاج رضا نجفی معرفی می‌کند ۶۳ ساله و به خبرنگار مهر، می‌گوید: آغاز امامت ولی عصر (عج) ما را یاد مسئولیتمان می‌اندازد در قبال جامعه منتظر که باید در آن چگونه زندگی کنیم. یعنی اگر قرار است که منتظر باشیم باید جامعه‌ای منتظر هم داشته باشیم. متناظر با همان احساس انتظاری که داریم جامعه‌مان را هم بسازیم و باید زمینه را فراهم کنیم.

حاج رضا با بیان اینکه نمی‌توان نشست و گفت هر چه می‌خواهد بشود، بالاخره امام زمان (عج) می‌آید اینها را درست می‌کند، ابراز کرد: متأسفانه گروه‌های انحرافی بودند که می‌گفتند باید دنیا را پر از ظلم کرد تا امام بیایند که این نگاه‌ها اشتباه است و برداشت نادرستی از انتظار دارد. ما نباید بنشینیم بگوییم او می‌آید درست می‌کند پس هر چه کردیم کردیم خیر؛ امروز یک تلنگر است که ما بپرسیم برای جامعه انتظار چه کرده‌ایم.

مهدویت عملی

دختر جوانی که به فراخور داستان‌های این روزهای جامعه یک استکیر حجاب را دوست دارم هم روی چادر عربی‌اش زده نیز به خبرنگار مهر، می‌گوید: ما در برنامه‌های دختران مهدوی و سه شنبه‌های مهدوی شرکت می‌کنیم چرا که اعتقاد داریم انتظار فقط برای این روزها خاص نیست و باید تمام روزهای سال را مهدوی بود.

سیده عارفه حسینی بیان می‌کند: احساس ما به امام زمان (عج) باید در تمام زندگی و جامعه ما جاری و ساری باشد این‌طور نیست که فکر کنیم باید یک مقطعی را منتظر بود و دیگر خیر؛ ما سبک زندگی مهدوی را باید دنبال کنیم اما متأسفانه در مدارس ما اصلاً چنین چیزهایی را به دانش آموزان نمی‌گویند و من امسال که دبیرستانم را تمام می‌کنم آن هم با گروه‌های بیرون از مدرسه با این مفاهیم بهتر آشنا شدم.

معرفت و محبت

سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) در واقع یک عهد بستن دوباره است، امام علی (ع) می‌فرماید: «خوشا به حال کسی که زمان او (حضرت مهدی علیه السلام) را درک کند، به دوره او بپیوندد و دوره او را شاهد باشد» از ایشان نقل است که بازهم می‌فرمایند «هیچ مرده‌ای باقی نمی‌ماند، مگر اینکه شادی ظهور مهدی علیه السلام در قبرش به او می‌رسد و آنها در قبرهایشان با هم دیدار می‌کنند و یکدیگر را به قیام قائم علیه السلام بشارت می‌دهند».

بزرگان ما می‌گویند که معرفت، محبت و ولایت امام (عج)، زمینه‌ساز عهد و پیمان با ایشان است، چراکه عشق و ولایت بدون مسئولیت‌پذیری، احساسی گذرا است لذا باید عشق به مهدویت در زندگی ما جاری و ساری شود. پیامبر (ص) درباره امام عصر می‌فرمایند: مهدی (ع) از فرزندان من است، زمانی که قیام می‌کند عیسی بن مریم (علیه‌السلام) جهت نصرت و یاری او (از آسمان) فرود می‌آید و حضرتش را برای نماز مقدّم می‌دارد و به او اقتدا می‌نماید.

کد خبر 5602916

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha