جوانان جامعه اسلامی نباید به حاشیه گرفتار شوند

شیراز – استاندار فارس گفت: مسلمانان در شش قرن اول بعد از اسلام جلودار حرکت های علمی دنیا بودند و درگیر کردن مسلمانان خصوصاً جوانان به حاشیه ها به جامعه اسلامی صدمه می زند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدهادی ایمانیه در گردهمایی فرمانداران استان فارس، ضمن اشاره به سفارش امام ششم شیعیان مبنی بر لزوم توجه به جوانان گفت: آینده جامعه دست جوانان امروز است، هرچه از سمت ما کم کاری شود دشمن جدی و قوی‌تر وارد خواهد شد و جوانان ما را در دام می‌اندازد.

وی با اشاره به اینکه باید پس از انجام واجبات الهی، هرچه در توان داریم به مردم خدمت کنیم، گفت: اعتقاد داریم اعمال و رفتار ما مکرراً به محضر امام زمان (عج) ارائه می‌شود، از خداوند متعال تقاضامندیم عنایت فرمایند تا در محضر ایشان رو سفید باشیم.

وی مسلمانان را در شش قرن اول بعد از اسلام جلودار حرکت‌های علمی دنیا دانست و گفت: درگیر کردن مسلمانان خصوصاً جوانان به حاشیه‌ها، جامعه اسلامی را از درون متلاشی می‌کند.

ایمانیه ضمن اینکه فرمانداران را موظف کرد به صورت ویژه برای جوانان وقت بگذارند و در کنار ایشان باشند، با اشاره به سفارش امام ششم شیعیان مبنی بر توجه به جوانان، گفت: رفتار، گفتار، کردار و حرکات مدیران انقلابی دولتِ سیزدهم توسط مردم لحظه‌ای و دقیق رصد می‌شود.

نماینده عالی دولت در فارس افزود: فرمانداران گزارش عملکرد خود از ابتدای انتصاب تا به امروز را همراه با مستندات به دفتر استاندار ارسال نمایند که پس از رؤیت و بررسی از طریق معاونت سیاسی امنیتی، به منظور بهره گیری از تجارب سایرین، گزارشات برای دیگر فرمانداران نیز ارسال خواهد شد.

وی برای مثال بازدید از ادارات و روستای یکی از شهرستان‌ها را از جمله نقاط قوت فرماندار منطقه دانست و گفت: جلسات منظم با امام جمعه، ارتباط با پیشکسوتان و افراد صاحب نفوذ، دعوت از مدیران استانی با همکاری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، میدان دادن به جوانان و استفاده از انگیزه و خلاقیت آنها، پیگیریِ جذب سرمایه گذار در منطقه؛ از جمله وظایف اصلی فرمانداران است.

استاندار فارس با بیان اینکه اشتغال و تأهل منجر به تأمین امنیت شهر می‌شود و در پی آن جامعه بهتری خواهیم داشت؛ حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و انقلابی اصیل که بعضاً نیازمند پول‌های کلان نیستند، اهمیت دادن به خیرین، سرکشی به مؤسسات اقتصادی و تولیدی منطقه را بخش دیگری از وظایف فرمانداران دانست.

وی با اشاره به اینکه ماهیانه عملکرد فرمانداران خصوصاً در بحث اشتغال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، گفت: شاخص‌هایی تنظیم خواهد شد تا عملکرد مدیران کل سازمان‌ها، از نظر فرمانداران نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

ایمانیه در انتها نسبت به برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها تاکید کرد و افزود: مباحث مربوط به معتادین متجاهر، مواد مخدر، تصادفات، ساخت و سازهای غیرقانونی و حفر چاه‌های غیر مجاز با دقت رصد شده و گزارشات آن به صورت منظم به مسؤلین مربوطه استانی ارسال شود.

کد خبر 5603329

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha