معرفی ظرفیت های گردشگری زنجان توسعه دیگر بخش‌ها را به دنبال دارد

زنجان-استاندار زنجان گفت: معرفی ظرفیت های گردشگری استان توسعه دیگر بخش‌ها را به دنبال دارد و تحقق این امر می تواند در زمینه ارتقاء سطح درآمد جامعه موثر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای انجمن میراث فرهنگی در محل استانداری زنجان، گفت: یکی از اولویت‌های استانی توجه به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه حوزه گردشگری بسیار مغفول مانده است، ابراز کرد: برای جبران عقب ماندگی‌ها در این بخش باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

استاندار زنجان گفت: معماری و شهرسازی گذشته حس زندگی بسیار ملموس‌تری به انسان می‌دهد واین موضوع نشان می‌دهد، مواردی را که آزموده‌ایم به کار نگرفته‌ایم.

افشارچی با بیان اینکه در حوزه میراث فرهنگی وظیفه خاصی داریم و در این حوزه باید نگاه فرهنگی و اقتصادی حاکم باشد، گفت: معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان توسعه دیگر بخش‌ها را به دنبال دارد و تحقق این امر می‌تواند در زمینه ارتقاء سطح درآمد جامعه موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه کمبود هتل در زنجان به خوبی احساس می‌شود و باید نسبت به این مشکل برنامه ریزی های و اقدام کرد، افزود: موزه نیز برای شناساندن فرهنگ استان اهمیت دارد و این مهم می‌تواند در دبیرستان «شریعتی» شهر زنجان دایر شود.

استاندار زنجان ابراز کرد: یکی از مشکلات اصلی در گسست نسلی این است که اغلب جوانان و نوجوانان آشنایی چندانی با میراث فرهنگی ندارند.

افشارچی گفت: در زمان حاضر مشکل منطقه گاوازنگ در حال برطرف شدن است و طبق برنامه ریزی ها تلاش می‌کنیم که با همکاری شهرداری اقدامات موثری را در این خصوص مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: شعار «زنجان میزبان مهربان» از سوی میراث فرهنگی استان اعلام شده و هم اکنون در حوزه اقتصادی اطلس سرمایه گذاری استان در حال تدوین است که ابعاد مختلف را در بر می‌گیرد.

استاندار زنجان گفت: تمرکز بر گنبد سلطانیه نیز مورد توجه دستگاه متولی قرار گیرد و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان توسعه دیگر بخش‌ها را به دنبال دارد.

افشارچی تصریح کرد: از طرفی کمبود هتل در زنجان به خوبی احساس می‌شود و باید نسبت به این مشکل برنامه ریزی های و اقدام کرد و دستگاه‌های متولی امر به ویژه میراث فرهنگی اولویت‌های خود را ارایه کند و از همه مهمتر گردشگری بیش از گذشته مورد توجه باشد.

وی گفت: در مقایسه با استان‌های دیگر در حوزه گردشگری عقب ماندگی‌هایی داریم که باید تلاش بیشتری انجام گیرد.

کد خبر 5603421

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha