وحدت تنها راه امت اسلامی در مقابل استکبار جهانی است

ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه وحدت تنها راه امت اسلامی در مقابل استکبار جهانی است، گفت: اقتدار جمهوری اسلامی با ترقه بازی دشمن خدشه دار نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار کرد: امروزه امت اسلامی بیش از گذشته، نیاز به وحدت و همدلی دارند، دشمنان اسلام در راستای ایجاد تفرقه و جنگ داخلی در بین امت‌های مسلمان تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: غیر از آمریکا و اسرائیل چه کسی از کشته شدن مسلمانان یمنی و مسلمانان افغانستان، عراق و سوریه بهره می‌برد، اگر پیروان اسلام زیر پرچم «لا اله الا الله و محمدا رسول الله» قرار بگیرند، نه تنها مغلوب استکبار جهانی نخواهند شد بلکه می‌توانند برای دشمنان اسلام تصمیم ساز و بر آنها سیادت داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی تبار اضافه کرد: در برابر دشمن جلاد بی رحم و خونریز که سرزمین فلسطین را بلعیده‌اند و چشم طمع به کشورهای مسلمان دوخته‌اند و هر روز فتنه و آشوبی برای ملت‌های مسلمان ایجاد می‌کنند، تنها راه مقاومت در برابر آنها و وحدت و همدلی کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان در برابر استکبار جهانی است.

امام جمعه ایلام گفت: حضور مقام معظم رهبری در یازدهم مهرماه در مراسم مشترک دانش آموختگان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح، پاسخ دندان شکنی به یاوره گویی های استکبار جهانی بود و اقتدار نیروهای مسلح را در سطح جهان به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام کریمی تبار با تاکید بر اینکه سخنرانی مقام معظم رهبری بارانی بود که آتش فتنه‌ها را خاموش کرد، افزود: چرا استکبار جهانی دنبال ما امنی در کشور ماست؟ آنها احساس می‌کنند که ایران اسلامی در حال پیشرفت به سوی قدرت همه جانبه است و آنها این موضع را نمی‌توانند تحمل کنند.

امام جمعه ایلام گفت: آنها دنبال این هستند که کشور ایران مانند زمان پهلوی، چون گاو شیرده در اختیار آنان باشد، حق توحش بگیرند و معادن و منابع زیرزمینی ما در اختیار آنان باشد و تنها با تسلیم شدن مطلق در برابر آمریکا، خواسته آنها تحقق پیدا خواهد کرد، ما تجربه برجام را دیدیم که نتیجه آن این بود که استکبار جهانی، زیر همه تعهدات خود زد.

جبهه مقاومت علیه نظام استکباری جهان، تأثیر انقلاب اسلامی در دنیا است

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: برای استکبار جهانی و شیطان بزرگ، بحث انسانیت، منطق، قانون و حقوق بشر و حقوق شهروندان دیگر در نزد آنها معنایی ندارد، انقلاب اسلامی بیشترین ضربه را به آنها وارد کرده است و پیروزی انقلاب اسلامی مبانی لیبرالیسم را به هم ریخت، انقلاب اسلامی همینه کدخدایی آمریکا را بر جهان به هم ریخته است.

امام جمعه ایلام گفت: جمهوری اسلامی با اقتداز تمام، تفنگدارهای متجاوز آمریکا را اسیر کرد و وضعیت آنها را به دنیا نشان داد، جمهوری اسلامی پیشرفته‌ترین پایگاه آنها در عین الاسد را در منطقه با موشک نقطه زن شخم زد و به رغم اینکه رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد که ۵۲ نقطه ایران را مورد حمله قرار می‌دهند اما هیچ غلطی نکردند، جمهوری اسلامی پیشرفته‌ترین پهباد آنها را مورد حمله قرار داد، آمریکا می‌خواست نقشه خاور میانه را تغییر دهد و داعش را به وجود آورد و امروز جمهوری اسلامی با آنها هم مرز شده است.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت علیه نظام استکباری جهان، تأثیر انقلاب اسلامی در دنیا است و این به برکت اسلام و انقلاب اسلامی است که در دنیا قدرت نمایی می‌کند، بیان کرد: آمریکایی‌ها مانند مار زخمی هستند که قدرت رویارویی مستقیم با ما را ندارند و از این رو منفعلانه از طرق فضای مجازی با فریب و تزویر با دروغ پراکنی و فریب افرادی که تحت تأثیر تبلیغات آنها قرار می‌گیرد، به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند اما این ملت و نظام ایستاده و مقاومت می‌کنند و همواره خاری در چشم آنان هستند.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: دشمنان در تلاش هستند که دستاوردهای انقلاب اسلامی نادیده گرفته شود، گفت: دشمن دشمن است و این وظیفه والدین، آموزش و پرورش، اساتید دانشگاه و حوزه است که ارزش‌های اسلامی و انقلاب را تبیین کنند و نقشه‌های دشمن را برای نسل جوان تبیین کنند.

کد خبر 5603933

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha