وام پرداختي در  بخش مسكن در كشور فقط براي معامله مسكن است

وام پرداختي در بخش مسكن در كشور فقط براي معامله مسكن پرداخت مي شود در حالي كه در ساير كشورها اين وام از سوي دولت با هدف ساماندهي عرضه مسكن داده مي شود.

رييس كميسيون شوراي شهر جامعه مهندسان شهر ساز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي مهر گفت: دولت موظف است سياستهاي خود را در جهت تزريق سرمايه به بخش ساخت و ساز وعرضه اجرا كند تا موجب كنترل و تنظيم بازار ساخت مسكن شود. 
سعيد آگشته افزود: حمايت دولت از تعاوني هاي مسكن، افزايش تسهيلات بانكي، كاهش بهره وامهاي پرداختي را از راهكارهاي موجود براي كاهش مشكلات سرمايه گذاري در بخش مسكن دانست.
وي با اشاره به كاهش سرمايه گذاري در بخش مسكن در مقايسه با ساير بخشهاي ديگر تصريح كرد: سرمايه گذاري در بخش مسكن درمقايسه با ساير بخشهاي اقتصادي مانند صنعت و معدن دير بازده است.  
آگشته گفت: اين در حالي است كه در بخش مسكن به دليل افزايش قيمت پايه زمين وزارت مسكن و شهرسازي رو به ساخت و ساز در زمينهايي آورده كه يا قيمت پاييني دارد و يا تحت تملك دولت است. 
وي در مورد عدم سرمايه گذاري خارجي در بخش مسكن تصريح كرد: سرمايه گذاران خارجي به دليل نداشتن امنيت مالي از سرمايه گذاري در اين بخش خوداري مي كنند. 
کد خبر 56071

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =