شوراي هماهنگي جبهه دوم خرداد در بيانيه‌اي آخرين تصميمات اتخاذ شده در جلسه امروز خود را اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، در اين بيانيه با اشاره به وضع بوجود آمده كه دستاوردهاي انقلاب اسلامي و ميراث امام راحل يعني نظام مبتني بر مردم‌سالاري ديني را با خطر جدي مواجه كرده است، افزود: شوراي هماهنگي دوم خرداد همه تلاش خود را به كار بست تا با توجه به شرايط خطير بين‌المللي و منطقه‌ اي، با بسنده كردن به تامين حداقل شرايط مطلوب، با رويكردي مثبت به سمت مشاركت فعال در انتخابات هفتمين دوره‌ مجلس شوراي اسلامي حركت كند، ولي تماميت‌ خواهي و اقتدارطلبي جريان مقابل به چيزي كمتر از انتخابات غيررقابتي رضايت نداد و عملا شرايط مورد نظر اين گروهها براي برگزاري انتخابات آزاد، رقابتي و قانوني محقق نگرديد.
در ادامه اين بيانيه تصميماتي اتخاذ شده در جلسه صبح امروز11/11/ 82 اين شورا تصميمات آن به اين شرح اعلام شد:
1- با توجه به وضعيت پيش آمده، شوراي هماهنگي جبهه‌ دوم خرداد حضور و مشاركت فعال در انتخابات هفتمين دوره‌ مجلس شوراي اسلامي را مقدور نمي‌بيند و از مشاركت تشكيلاتي در آن معذور است و مسووليت آن را متوجه جريانهايي مي‌داند كه تمام راه‌ حل‌ها و تلاشهاي دلسوزانه را به بن‌بست رساندند.
2- اين شورا از مجلس محترم شوراي اسلامي و دولت محترم مي‌خواهد تمام مساعي خود را به كار بندند تا انتخابات با شرايط قانوني، آزاد و رقابتي برگزار گردد. ما از دولت محترم مي‌خواهيم منحصرا مسووليت برگزاري چنين انتخاباتي را عهده‌دار باشد. در همين راستا از وزارت كشور مي‌خواهيم برگزاركننده انتخاباتي باشد كه داوطلبان رد صلاحيت‌ شده آن مطابق موازين و مستندات قانوني رد صلاحيت‌ شده باشند و اسامي مابقي داوطلبان در ليست انتخاباتي اعلام‌شده از سوي وزارت كشور مندرج باشد.
3- از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي به ويژه از متحصنين محترم مي‌خواهيم با توجه به اينكه فرياد اعتراض و تظلم‌خواهي آنها نقش تاريخي خود را ايفا كرده است به تحصن خود پايان داده، پيگيري مطالبات حقه ملت را با حداكثر ظرفيتهاي قانوني استمرار بخشند.
4- شوراي هماهنگي جبهه دوم خرداد با دقت تمام تحولات را مدنظر داشته و در صورت لزوم با تشكيل جلسات فوق‌العاده تصميمات خود را با مردم بزرگوار ايران در ميان خواهد گذاشت.

کد خبر 56125

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha