مجموعه مقالات درباره مهدی اخوان ثالث منتشر می شود

کتاب "شهریار شهر سنگستان" شامل مقالاتی درباره مهدی اخوان ثالث به کوشش شهریار شاهین دژی از سوی نشر سخن منتشر می شود.

شاهین دژی - مولف "شهریار شهر سنگستان" درباره این کتاب به خبرنگار مهر گفت: این کتاب درباره مهدی اخوان ثالث است. وی از جمله شعرای معاصری است که نمی توان تاثیرات او را در حیطه شعر نو نادیده گرفت.

وی افزود: درباره شخصیت و اشعار این شاعر، کتاب های مختلفی چاپ شده است اما من در تالیف این اثر سعی کردم آینه ای تمام نما از اخوان ثالث ارائه دهم.

در این کتاب مجموعه مقالات چهره های مختلف ادبی چون غلامحسین یوسفی، محمدرضا شفیعی کدکنی، عبدالحسین زرین کوب، تقی پورنامداریان، عماد خراسانی، مهران افشاری و... که اخوان را از نزدیک می شناخته و با اشعار او آشنایی داشته اند گنجانده شده است.

همچنین یک گفتگو با اخوان ثالث که سال ها پیش در نشریه ای در خارج از کشور انجام و منتشر شده و تاکنون در ایران به چاپ نرسیده، در این کتاب موجود است.

شهریار شاهین دژی در حال حاضر کتابی حول محور "رباعیات مولانا" را هم در دست تالیف دارد. وی در این اثر، رباعیات مولانا را که تاکنون به شکل مستقل منتشر نشده گردآوری کرده است.

به گفته وی، به استناد شواهدی که فروزانفر به آن اشاره کرده، از مولانا 1983 رباعی باقی مانده است اما چون او اشعار شاعرانی چون اوحد الدین کرمانی، احمد غزالی و... را از بر می خوانده و کاتبان می نوشته اند، معلوم نیست که دقیقا کدام اشعار متعلق به او و کدام متعلق به این شاعران بوده است.

شاهین دژی در این کتاب کوشیده است به تبیین این اشعار نیز بپردازد.

کد خبر 562285

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =