مبارزه جدی با مفاسد و دانه درشت‌ها/شرایط سرمایه گذاری فراهم شود

بیرجند- رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از برنامه‌های مهم قوه قضائیه را مبارزه جدی با مفاسد و دانه درشت‌ها عنوان کرد و گفت: این اقدامات بدون سرو صدا و فضای تبلیغاتی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح الله خدائیان ظهر پنجشنبه در شورای اداری شهرستان طبس به اتفاقات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: شاید طی چند سال اخیر کوتاهی‌هایی در زمینه تبیین و معرفی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته باشد و همین امر باعث شده تا برخی از جوانان و نوجوانان تحت تأثیر فضای مجازی قرار بگیرند.

وی افزود: امروز دشمنان نظام با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و طی ۴۴ سال این نظام ثابت کرده که می‌خواهد مستقل تصمیم بگیرد و زیر سلطه هیچ بیگانه‌ای نباشد.

به گفته رئیس سازمان بازرسی کل کشور، جمهوری اسلامی ایران طی ۴۴ سال ثابت کرده که در اختیار صلح و امنیت جهانی است اما نمی‌خواهد گاو شیرده دیگران باشد.

خدائیان عامل دیگر دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را دست‌یابی به پیشرفت‌های علمی و نظامی ایران عنوان کرد و گفت: با وجود تمام تحریم‌ها و فشارهایی که به نظام وارد شده است اما دشمنان نمی‌توانند باور کنند که در عرصه‌های علمی و نظامی به رتبه‌های بالایی دست پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه دشمن ایران در جایگاهی قرار گرفته که دشمنان نمی‌توانند حرفی از حمله نظامی بزنند، ادامه داد: در مقطعی از پیشرفت قرار داریم که زمانی به ایران سیم خاردار را نمی‌فروختند اما الان روسیه از جمهوری اسلامی ایران پهباد خریداری می‌کند و این تجهیزات هراس را به دل دشمنان انداخته است.

راه اندازی جنگ نرم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ایران، گفت: دشمنان جنگ نرم و اقتصادی را در ایران راه انداخته و می‌خواهند تا سرنوشتی را که برای افغانستان، عراق، لبنان، سوریه، یمن و لیبی ایجاد کردند در ایران دنبال کنند اما این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جز محو کردن ایران از نقشه جهان فکر دیگری در سر ندارند، افزود: جمهوری اسلامی ایران مستقل زندگی و اداره می‌شود و تابع سیاست‌های آنان نیست.

خدائیان خاطر نشان کرد: امروز دغدغه دشمنان این است که ایران در مرزهای اسرائیل فعالیت می‌کند و در حوزه استحفاظی آن‌ها هستیم و همین امر هراس را در دشمنان ایجاد کرده است و می‌خواهند تا قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران را به بهانه حقوق بشر محدود کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان علاوه بر جنگ نرمی که راه انداخته و فضای مجازی را در اختیار گرفته‌اند افزود: در کنار این جنگ نرم جنگ اقتصادی را راه انداخته‌اند و به معیشت مردم فشار می‌آورند و ما انتظاری جز این از دشمن نداریم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مسئولان خواست تا در مقابله این حربه‌های دشمن جهاد تبیین را ادامه دهند و در این برهه از زمان به تکالیف خود به درستی عمل کنند.

کوتاهی در بخش فرهنگی

خدائیان با انتقاد از برخی از مسئولان فرهنگی در کشور، گفت: مشکلی که در کشور داریم این است که مسئولان دائم صحبت از کم کاری مدیران قبلی می‌کنند اما باید ببینیم که مسئولان فرهنگی چه اقداماتی در استان یا شهرستان انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه در گذشته در حوزه فرهنگی تنها روحانیت فعالیت می‌کردند، افزود: در آن زمان در موقعیت شغلی و تریبونی به جز مسجد در اختیار روحانیت قرار نداشت اما تنها با همان صحبت در مساجد در بین مردم اقدامات شایسته‌ای در حوزه فرهنگی انجام دادند.

وی به کاستی‌هایی در حوزه اقتصادی توسط برخی از مدیران هم اشاره کرد و گفت: مگر انتظار دارید که دولت در استان و شهرستان‌ها کارخانه و شرکت راه اندازی کند؟ آن زمان گذشته و در این عرصه باید سرمایه گذار و بخش خصوصی ورود پیدا کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خطاب به مسئولان استانی و شهرستانی، خاطر نشان کرد: مسئولان شرایط امنیت و سرمایه گذاری را آماده کنند تا سرمایه گذار از بروکراسی‌های اداری و مشکلات دیگر خسته نشود و سرمایه گذاری را که باعث رونق شهرستان می‌شود انجام دهد.

وی ادامه داد: اعتقاد بنده این است که راه رشد و توسعه هر استان و شهرستانی مربوط به همکاری و همیاری مدیران دارد تا برای رفع مشکلات مربوطه دست در دست یکدیگر دهند.

مبارزه جدی با مفاسد

خدائیان یکی از برنامه‌های اصلی و سیاست‌های قوه قضائیه را دوره تحول و تعالی عنوان کرد و گفت: توجه به آسیب‌های اصلی جامعه و اقشار آسیب پذیر از جمله مواردی است که رئیس قوه قضائیه شخصاً ورود پیدا می‌کند.

وی توجه جدی به معیشت مردم را از دیگر دغدغه‌های قوه قضائیه عنوان کرد و افزود: در این زمینه کمیسیون حمایت از بخش اقتصادی در قوه قضائیه فعال است

به گفته رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبارزه جدی با مفاسد و دانه درشت‌ها بدون سرو صدا و فضای تبلیغاتی و بدون اینکه فضای ناامنی برای سرمایه گذاران ایجاد شود در دستور کار قرار دارد و حمایت از سرمایه گذارانی که از راه حلال سرمایه بدست آورده‌اند هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در قوه قضائیه بر برخورد با مجرمان کیفری که امنیت را از مردم سلب می‌کنند تاکید شده است و به پرونده‌هایی که بالای ۲۰ هزار شاکی دارند هم وقت گذاشته شده تا اموال کلاه برداران اموال عمومی در خارج از کشور شناسایی شود.

خدائیان حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد قرارگاهی حمایت از رؤسای دانش بنیان در قوه قضائیه را یکی دیگر از اقدامات این مجموعه عنوان کرد.

برخورد استان با مدیران کم کار

خدائیان با اشاره به اینکه برخی از قوانین مانند قانون جمعیت جوانی، حمایت از کالای ایرانی و حمایت از ارتقای سلامت اداری در حال خاک خوردن است و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد گفت: برخی از مدیران هستند که به وظایف خود عمل نمی‌کنند و ترک فعل انجام می‌دهند که باید با این افراد با هدف جلوگیری از مفاسد و جرم برخورد شود.

وی خطاب به بازرسی خراسان جنوبی خواست تا با مدیرانی که برای ریاست آمده و کم کار هستند برخورد شود ادامه داد: مدیرانی که در شهرستان‌ها و استان تحولی ایجاد نمی‌کنند به مراجع فوق معرفی و شناسایی شوند و از مدیران پاک دست با روحیه جهادی نیز حمایت ویژه‌ای صورت گیرد.

به گفته خدائیان، سازمان بازرسی به دنبال شناسایی استعدادها و نخبگان و مدیران جهادی است و سامانه‌ای در این زمینه در قوه قضائیه طراحی شده تا سوابق مثبت و منفی مدیر ثبت می‌شود تا برای پست‌های دیگر در دسترس باشد.

کد خبر 5629168

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha