تلاش برای تحقق خاورمیانه بزرگ هدف آمریکاست

زنجان - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه وا مام جمعه زنجان گفت: تلاش برای تحقق خاورمیانه بزرگ با محوریت رژیم غاصب اسرائیل هدف مهم آمریکا از این رژیم بوده و اسرائیل همانند یک نارنجک در دستان آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد تقی واعظی در خطبه های  امروز نماز جمعه  شهر زنجان با تاکید براین مطلب که اسرائیل به عنوان ابزار زور در دست آمریکا در منطقه خاورمیانه است، تقویت وحمایت از این رژیم نامشروع را از اهداف مهم در سیاست های سران کاخ سفید دانست وافزود: شکل گیری و تدوام حیات اسرائیل در منطقه خاورمیانه در سایه حمایت های سران کاخ سفید و برخی دولتهای اروپایی بوده است.

وی افزود: نقشه خاورمیانه بزرگ که هدف از آن حاکم کردن اسرائیل بر منطقه خاورمیانه بود با مقاومت فرزندان مقاومت درهم شکسته شد و اگر امروز استکبار جهانی نمی‌تواند به اهداف شوم خود دست یابد به واسطه بیداری امت اسلام و درس گرفتن از آموزه‌های دینی است.

حجت الاسلام واعظی منطق دولتهای غربی را تنها زور وتجاوز دانست و یادآورشد: دولتهای غربی و آمریکا با شکست در بسیاری از برنامه های خود در قبال ملتهای مسلمان با حمایت از اسرائیل در منطقه خاورمیانه سعی در اجرای برنامه های خود از طریق اسرائیل هستند.

وی نگرش مسلمانان جهان به مسئله فلسطین وحمایت از آرمان ملت بزرگ و مسلمان فلسطین را در مقطع زمانی کنونی به عنوان یک اصل مهم عنوان و تاکید کرد: مسلمانان جهان باید مسئله فلسطین را به عنوان یک موضوع مهم در روند حرکتی خود مورد توجه قرار بدهند و بر تحقق فلسطینی آزاد تلاش نمایند.

امام جمعه زنجان نگاه آمریکا به مردم منطقه خاورمیانه استعماری و به عنوان انسانهای درجه دو عنوان کرد وادامه داد: دنیای استعمار همواره سعی در تضعیف قدرت و انسجام مسلمانان بوده و کوشیده به انحای مختلف در روند توسعه و اقتدار آنان مانع ایجاد کند.

حجت الاسلام واعظی طرح موضوع تجریه عراق را در راستای سیاست های شوم آمریکا در منطقه خاورمیانه دانست.

وی همچنین با یادآوری حضور رئیس جمهور در آمریکا و حضور وزیر امورخارجه اسرائیل در تظاهرات عده ای صهیونیست برعلیه ایران گفت: امروز ملت ایران به مرحله ای از عزت وبزرگی رسیده که غرب را به تسلیم در مقابل خواسته های خود وا داشته و وزیر امورخارجه اسرائیل با حضور در جمع اراذل واوباش به این شکست اعتراف می کند.

کد خبر 563562

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =