رانندگان خراسان جنوبی سریعتر از متوسط کشور می رانند

بیرجند- رئیس پلیس راه کشور گفت: متوسط سرعت رانندگی در خراسان جنوبی ۱۰ درصد از متوسط کشوری بالاتر است که این موضوع شدت تصادفات در استان را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن مؤمنی ظهر سه شنبه در ستاد راهبری تصادفات خراسان جنوبی اظهار کرد: در حوزه ترافیک و تصادفات برخی از مباحث در خراسان جنوبی با دیگر استان‌ها متفاوت است.

رئیس پلیس راه کشور بیان کرد: یکی از این مسائل بیشتر بودن متوسط سرعت در خراسان جنوبی است که این آمار در کشور حدود ۷۹ کیلومتر و در استان ۸۹ کیلومتر در ساعت است.

سرعت رانندگان در خراسان جنوبی از متوسط کشوری بیشتر است

مؤمنی ادامه‌داد: این افزایش سرعت موجب شده که در خراسان جنوبی شدت تصادفات، افزایش فوتی‌ها در یک تصادف و تصادفات رخ به رخ بیشتر شود.

وی افزود: در کشور ۵۲ درصد فوتی‌های در تصادفات فوتی‌های در صحنه هستند ولی همین سرعت بالای رانندگی در خراسان جنوبی باعث شده که این آمار در خراسان جنوبی ۵۹ درصد شود.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی تصادفات در خراسان جنوبی طی سال گذشته، گفت: در هفت ماهه سال جاری آمار جانباختگان در تصادفات در استان ۲۶.۵ درصد افزایش یافته است.

مؤمنی اظهار کرد: تصادف به علت واژگونی وسیله نقلیه در کشور ۳۸ درصد تصادفات را شامل می‌شود که این آمار در خراسان جنوبی باز هم به علت سرعت بالا ۵۳ درصد است.

۲۰ درصد تصادفات خراسان جنوبی در راه‌های روستایی است

وی بیان کرد: ۲۰ درصد تصادفات در خراسان جنوبی در حوزه راه‌های روستایی ثبت شده که این آمار بیش از متوسط کشوری و نگران کننده است.

فرمانده پلیس راه کشور افزود: همه این موارد باعث شده که ما در حوزه برنامه‌ریزی برای کاهش تصادفات به خراسان جنوبی به عنوان یک استان اولویت دار نگاه کنیم.

مؤمنی با تأکید بر اینکه در حوزه برنامه ریزی برای کاهش تصادفات باید منابع استانی را نیز فعال کنیم، گفت: برای کنترل ترافیک باید از فناوری‌های نوین استفاده کنیم چرا که روش‌های سنتی دیگر جواب نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه استفاده از دوربین برای کنترل ترافیک در خراسان جنوبی وضعیت خوبی ندارد، اظهار کرد: ۶ دستگاه دوربین سه سال قبل در خراسان‌جنوبی ثبت شده است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ادامه داد: یکی از مصوبات بسیار مهم بحث ضرورت نصب حفاظ جانبی استاندارد برای کامیون‌های با عمر بالای پنج سال است.

یک نکته به کامیون داران

مؤمنی گفت: از دی ماه کامیون داران اگر به مراکز معاینه فنی و یا مراکز تعویض پلاک بروند و حفاظ جانبی استاندارد نداشته باشد به آنها خدمات رسانی نخواهد شد.

وی اظهارکرد: این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که ۱۸ درصد فوتی‌های تصادفات ما در برخورد با کامیون‌ها رخ می‌دهد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان‌کرد: یکی از مشکلات جاده‌ای خراسان جنوبی وجود جاده‌های خشک و بی روح و کمبود استراحتگاه‌ها است که این مشکل باید رفع شود.

مؤمنی ادامه داد: در سال ۸۴ تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات ۲۸ هزار نفر بود که اکنون به ۱۷ هزار نفر کاهش یافته است ولی حتی یک مورد فوتی نیز برای ما دردناک است.

وی افزود: متأسفانه بالای ۶۰ درصد از فوتی‌های ناشی از تصادف در کشور نیروی کار ما هستند.

کد خبر 5637904

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha