كتاب  ، شاخص رشد و فرزانگي در هر جامعه اي است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت خبرنگاران كتاب ، مي توانند الگويي براي خبرنگاران حوزه هاي ديگر باشند.

به گزارش خبرگزاري مهراحمد مسجد جامعي  صبح امروز در ديدار با هيات موسس خبرنگاران حوزه كتاب بااعلام اين مطلب گفت: من به خاطر دارم تا اوايل دهه هفتاد خبرنگار كتاب نداشتيم و همين امر موجب شد ه بود تا بسياري از اتفاقات و خبرها در حوزه كتاب منعكس نشود. بعد درمرحله اي براي ايجاد انگيزه براي خبرنگاران طرح هايي مثل كتاب از نگاه عكاسان ، كاريكاتوريست ها و هنرمندان را پياده  كرديم و انتشار كتاب هفته گامي شد در جهت خبرنگاري حرفه اي در حوزه  كتاب وامروز تشكيل اين انجمن را به فال نيك مي گيرم و اميدوارم  زمينه اي باشد براي كشف خبرهايي در زمينه كتاب كه تابه حال به آن پرداخته نشده و از نظرها پنهان مانده است .
وي در ادامه با تاكيد بر اينكه تابه حال در زمينه تاريخ شفاهي كتاب كار جدي انجام نشده است گفت : با راه اندازي يك روزنامه و يا خبرگزاري كتاب مي توان كاستي هاي موجود را از بين برد و مانند ساير رشته ها به طور تخصصي به كتاب پرداخت .
مسجد جامعي در ادامه حمايت مالي و پشتيباني معنوي  خود را از اين انجمن اعلام كرد و افزود : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در چارچوب قانون تشكيل انجمن ها و مراكز فرهنگي تسهيلات لازم را در اختيار انجمن خبرنگاران حوزه كتاب قرار خواهد داد .
گفتني است در اين جلسه  انتشار ويژه نامه هاو پوشش خبري  برنامه هاي  موسمي مانند :  هفته كتاب ، نمايشگاه كتاب و برگزاري جشنواره كتاب و رسانه  توسط اين انجمن ، بيمه خبرنگاران حوزه كتاب ، حمايت از حقوق مادي و معنوي خبرنگاران حوزه كتاب توسط انجمن و انتشار نشريه تخصصي توسط انجمن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
لازم به ذكر است در اين جلسه  اسدالله امرايي ، عبدالحسين مختاباد ، رضا ولي زاده ، ليلا نصيريها و مژگان ترابي  به عنوان هيات موسس خبرنگاران حوزه كتاب حضور داشتند . 

کد خبر 5657

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =