استقرار و ثبات لبنان را به نفع کل منطقه می‌دانیم

وزیر امور خارجه جهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس مجلس لبنان، گفت: ما استقرار و ثبات لبنان را به نفع کل منطقه می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جهوری اسلامی ایران با «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان دیدار کرد. این دیدار در دفتر کار رئیس مجلس لبنان انجام شد.

در این دیدار علاوه بر تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت سیاسی لبنان، موضوعات مورد اهتمام دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار گفت: ما از بیروت یک‌بار دیگر بر حمایت خود از ثبات و استقرار داخلی و تکمیل روند سیاسی در لبنان از طریق گفتگو میان جریان‌های مختلف این کشور بدون مداخله خارجی تاکید می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از ثبات و امنیت لبنان حمایت کرده است، افزود: ما استقرار و ثبات لبنان را به نفع کل منطقه می‌دانیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی لبنان مداخله نمی‌کند، اما در صورت نیاز به کمک و نقش جمهوری اسلامی ایران، از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: هر میزان روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و لبنان را افزایش دهیم، به نفع دو کشور و دو ملت است.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به توان فنی بالای جمهوری اسلامی ایران در ساخت نیروگاههای برق و رفع مشکلات لبنان در این زمینه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ساخت نیروگاه برق در این کشور اعلام کرد.

مسائل یمن و فلسطین نیز از اهم موضوعات منطقه‌ای بود که در این دیدار مورد تبادل نظر قرار گرفت.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز ضمن مروری بر آخرین وضعیت روند سیاسی در لبنان، با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از هیچ کمکی به لبنان دریغ نکرده است، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از لبنان قدردانی کرد.

نبیه بری افزود: زمینه‌های مختلفی برای توسعه روابط لبنان و ایران وجود دارد و تقویت همکاری‌های دوجانبه، تأمین کننده منافع دو کشور خواهد بود.

رئیس مجلس لبنان همچنین با اشاره به اهمیت مسئله فلسطین، نسبت به افزایش تهدیدات علیه فلسطینیان با توجه به حاکمیت جریان افراطی در سرزمین‌های اشغالی ابراز نگرانی کرد و ضرورت حمایت جهانی از فلسطین را مورد تاکید قرار داد.

کد خبر 5681323

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha