علي آهني معاون اروپا و آمريكاي وزارت امور خارجه گفت : سياست جمهوري اسلامي ايران در قبال بهره گيري از انرژي هسته اي كاملا روشن و مطابق با تعهدات وكنوانسيون هاي بين المللي است

علي آهني، معاون اروپا و آمريكاي وزارت امور خارجه‌ كشورمان كه در راس هيأتي به آلمان سفر كرده است، با يورگن كروبوگ ، معاون منطقه‌اي وزارت امور خارجه‌ آلمان فدرال ملاقات و در خصوص همكاري ‌هاي دو جانبه و موضوعات مهم منطقه‌اي و بين المللي بحث و تبادل نظر كرد.
به گزارش خبرگزاري مهر ،آهني در  اين ديدار با ابراز خرسندي از روند رو به رشد روابط دو كشور، ابراز اميدواري كرد كه از ظرفيت‌هاي فراوان موجود در دو كشور بيش از گذشته براي توسعه و تعميق روابط استفاده شـود.
معاون اروپا و آمـريكاي وزارت امور خارجه تاكيد كرد: روابط با كشـورهاي عضو اتحاديه‌ اروپا از جمله آلمان حائز اهميت است.
آهني ، بي ‌توجهي و ناديده گرفتن هنجارهاي بين المللي از سوي برخي قدرت‌هاي بزرگ را موجب لطمه‌زدن به امنيت و صلح بين المللي دانست و افزود : برقراري صلح و ثبات در عراق در راستاي منافع منطقه‌اي جمهوري اسلامي ايران و تحقق اين امر، مستلزم ايجاد حكومتي فراگير در عراق است.
آهني با اشاره به همكاري سازنده و مثبت ايران با آژانس بين المللي انرژي اتمي، تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران به هيچ وجه به دنبال ساخت سلاح‌ هسته اي نيست و معتقد است كه اين سلاح‌ها ثبات و امنيت به ارمغان نمي‌آورد و به همين خاطر، ايده منطقه خاورميانه عاري از سلاح‌هاي كشتار جمعي را مطرح و پيگيري كرده است.
معاون اروپا وآمريكاي وزارت امور خارجه  در خصوص مبارزه با تروريسم، اظهار داشت:  ما ثابت كرده‌ايم كه در مبارزه با تروريسم جدي هستيم و از كشورهاي غربي هم انتظار داريم با تروريسم، برخورد يكسان و بدون تبعيض داشته باشند.
يورگن كروبوگ نيز با ابراز خرسندي از سفر آهني به آلمان، روابط في‌مابين دو كشور را خوب توصيف كرد و افزود: اراده‌ دولتمردان آلمان بر ادامه و تقويت روابط ايران استوار است.
وي با موثر خواندن نقش ايران در حل بحران‌هاي منطقه‌اي گفت:  تلاش جمعي براي رفع مشكلات در عراق و افغانستان ضروري است و در اين راستا نقش ايران بسيار حائز اهميت است.
كروبوگ از جمهوري اسلامي ايران خواست بر سياست شفاف خود در زمينه  بهره‌گيري از انرژي  هسته اي  ادامه دهد.
 

کد خبر 5684

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =