نیازمند تربیت متخصصان خوب برای رسانه‌ها هستیم

قزوین- رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین با بیان اینکه نیازمند تربیت متخصصان خوب برای رسانه‌ها هستیم گفت: اصحاب رسانه در استان قزوین باید به دنبال به روز کردن خود باشند.

محمد کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به الزامات امیدآفرینی رسانه‌ها در جامعه اظهار کرد: جنگ رسانه‌ای، جنگ در عرصه افکار عمومی است و ابزارهایی دارد.

وی با بیان اینکه رسانه و اصحاب آن اصلی ترین ابزار دشمن در میدان نبرد با افکار عمومی محسوب می‌شوند، افزود: مهمترین مسئله این است که باید از عرصه نبرد و جنگ، شناخت دقیقی داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین ادامه داد: رسانه‌های داخلی ابتدا باید اهداف و برنامه‌های دشمن را بشناسند و بدانند که طراحان و عوامل اجرایی و پشتیبانی این رسانه‌ها چه کسانی هستند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن با قدرت به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام است، اضافه کرد: باید بتوانیم از طریق آگاه سازی عمومی و اطلاع رسانی به مردم در قالب‌های مختلف رسانه‌ای این نقشه دشمن را خنثی کنیم.

کشاورز با بیان اینکه نیازمند تربیت متخصصان خوب برای رسانه‌ها هستیم، عنوان کرد: امروز گسترش دسترسی به منابع خبری مجازی و غیرمجازی باعث شده تا مخاطب منتظر تبیین رسانه‌های داخلی نباشد بلکه خود به دنبال محتوا خواهد بود و می‌تواند این محتوا صحیح نیز نباشد.

وی گفت: مهمترین راهبرد مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن بر ضد جمهوری اسلامی افزایش اعتماد مخاطب به رسانه‌های داخلی از راه پاسخگویی جامع و کامل به همه نیازهای خبری و رسانه‌ای او است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین اظهار کرد: مخاطب باید حس بی طرفی و غیرجانبدارانه افراطی را در رسانه‌های داخلی احساس کند.

از دست دادن مرجعیت رسانه‌های داخلی خسارت جبران ناپذیری به دنبال دارد

کارشناس رسانه استان تاکید کرد: از دست دادن مرجعیت توسط رسانه‌های داخلی می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را برای کشور داشته باشد و نیاز است نهادهای متولی فکری برای آن داشته باشند.

وی افزود: در جامعه‌ای که سطح سواد رسانه بالا نباشد رسانه‌ها می‌توانند مسیر جامعه را تغییر دهند، اضافه کرد: ساده‌ترین راه مقابله با دروغ پردازی دشمنان در رسانه این است که در مواجهه با رسانه زودباور و ساده باور نباشیم و از باورپذیری و حتی انتشار مطالب غیرواقع و غیرمستند پرهیز کنیم.

این مسئول ادامه داد: دشمن به دنبال این است تا با استفاده رسانه وهیجانی کردن فضا امنیت کشور را بر هم بزند و با وارونه نشان دادن مسائل یاس و ناامیدی را القا کند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین راه مقابله با این رسانه‌ها تقویت سواد رسانه‌ای جامعه است، تصریح کرد: شخصی که توانایی درک و تحلیل پیام‌های دریافتی خود را داشته باشد و بتواند بر اساس این تحلیل‌ها موضع آگاهانه بگیرد دارای سواد رسانه است.

کشاورز امید را نقطه مهم و کلیدی جامعه دانست و گفت: هرکاری که منجر به ناامیدی در جامعه شود غلط است و در جهت مسیر دشمن خواهد بود.

کشاورز در پایان با بیان اینکه اصحاب رسانه در استان قزوین باید به دنبال به روز کردن خود باشند، یادآور شد: شناخت ذائقه مخاطب یک اصل مهم است و باید بتوانیم از فن اوری های جدید خیلی ساده‌تر اطلاعات را به مخاطب برسانیم.

کد خبر 5742500

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha