محسن ميردامادي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي بعد از ظهر امروز دربروكسل با الماربروك همتاي خود درپارلمان اروپا ديدار و مذاكره كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، راههاي توسعه همكاريهاي پارلماني ميان مجلس شوراي اسلامي و پارلمان اروپا و تحولات منطقه اي و بين المللي از مهمترين محورهاي مورد بحث و تبادل نظر ميان دوطرف بود.
آقاي ميردامادي در اين ديدار با ابراز خرسندي از برقراري مناسبات ميان پارلمان اروپا و مجلس شوراي اسلامي بر اهميت توسعه و تحكيم مناسبات براي دوطرف  تاكيد كرد. وي در ادامه ضمن ابراز نگراني از تحولات جاري عراق هر چه سريعتر حكومت اين كشور را به مردم خواستار شد و تصريح نمود: ادامه وضع فعلي در عراق باعث افزايش مشكلات در اين كشور و منطقه خواهد .
آقا ي ميردامادي همچنين  با اشاره به روابط و علايق تاريخي ميان ملتهاي ايران و عراق ، آمادگي تهران را براي همكاري با اروپا در جهت حل بحران عراق اعلام كرد.
در ادامه اين ديدار آقاي الماربروك رئيس كميسيون خارجي پارلمان اروپا نيز با ابراز خرسندي از سفر هيات پارلماني به بروكسل و ديدار و تبادل نظر با مقامات عاليرتبه پارلماني و اتحاديه اروپايي ديدگاههاي طرفين را پيرامون تحولات منطقه نزديك دانست.
رئيس كميسيون خارجي پارلمان اروپا بر اهميت تبادل نظر طرفين پيرامون تحولات منطقه بويژه اوضاع افغانستان ، بحران عراق و مسائل خاورميانه تاكيد كرد.
لازم به يادآواري است كه هيات پارلماني جمهوري اسلامي ايران امروز همچنين با اعضاي گروههاي حزب مردم و دمكراتهاي اروپايي موسوم به EPP-ED حزب ليبرال دمكرات و ....... ELDR . گروه اروپايي دمكراتي EDD درباره اوضاع منطقه و اهميت همكاري ميان تهران و اروپا باي يافتن بهترين راه حل مسائل منطقه اي به بحث و تبادل نظر پرداخت.
گفتني است سفر آقاي ميردامادي و هيات همراه به بلژيك بنا به دعوت اقاي الماربروك رئيس كميسيون خارجي پارلمان اروپا و به هدف گفتگو و تبادل نظر با مقامات عاليرتبه پارلمان اروپا و بلژيك از روز يكشنبه 25/3/82آغاز شده است.

کد خبر 5755

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =