مردم سينماي مجهز را بيشتر دوست دارند

با آنكه سينماهاي « فرهنگ » و « عصر جديد » هر دو به نمايش فيلم هاي خارجي جشنواره فيلم فجر اختصاص دارند، اما وضعيت استقبال تماشاگران از اين دو سالن با هم تفاوت هاي اساسي دارد و يكي از آنها شلوغ و ديگري وضعيتي كاملا معمولي دارد.

به گزارش خبرنگار سينمايي "مهر"، سينما « عصر جديد » از جمله سينماهاي شناخته شده مركز شهر است كه طي چند سال اخير به عنوان سالن نمايش دهنده فيلم هاي خارجي جشنواره فعاليت مي كند و اتفاقا"  مورد توجه بيشتر مخاطبين قرار دارد. اما اين سينما به هر حال دچار كهنگي در امكانات و لوازم خود شده است و صاحبان سينما كمتر توجه و تلاشي براي نوسازي امكانات فني و رفاهي آن صورت داده اند. در حالي كه سينما فرهنگ با تحول اساسي در تمامي بخش هاي خود از آوردن صداي دالبي ساروند ديجيتال و نوسازي آپارات هاي كهنه گرفته تا نوسازي سالن بر اساس استانداردهاي روز  جهان، فاصله مناسب صندلي ها  و نصب صندلي هايي راحت و زيبا، طبيعي به نظر مي رسد كه تماشاگر رغبت بيشتري به تماشاي فيلم در اين نوع سينما از خود نشان دهد.
البته شايد مقايسه امكلنالت و بودجه يك سينماي خصوصي با سينماي دولتي اشتباه به نظر برسد. آن هم سينماي فرهنگ كه از سال هاي پيش به عنوان سالن نمايش دهنده براي حضور گروه هاي هيات انتخاب و داوري و نيز ا كران هاي ويژه در نظر گرفته شده است. اما نبايد از ياد برد كه اتفاقا"  سينماي خصوصي به خاطر فروش بيشتر بايد مخاطبين زيادتري را هم به خود جلب و جذب كند. بنابراين لازم به نظر مي رسد تا سرمايه گذاري بيشتري انجام بدهد.
مهمتر اينكه  در ميان سه سالن سينماي عصر جديد، سالن شماره 3 در عمل كارآيي خود را از دست داده است و آنقدر كهنه شده كه ديگر به كار نمي آيد. سالن هاي شماره يك و دو هم تعريفي ندارد و پارگي صندلي ها، كهنه شدن بي رويه كف پوش ها و ديگر امكانات بسيار چشمگير است و قبل از آنكه فيلم بتواند بر ذهن مخاطب خود تاثير بگذارد و او را با خود همراه كند، شرايط بد سالن خاطره اي بد در ذهن تماشاگر به جاي مي گذارد.

کد خبر 57572

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =