مشكلات بهداشت و درمان از عهده يك وزارتخانه برنمي آيد

در جلسه علني بعد از ظهر مجلس شوراي اسلامي موضوع استيضاح وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كه از صبح امروز آغاز شده بود در دستور كار قرار گرفت و با سخنان وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي ادامه يافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري مهر، وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي عصرامروز در پاسخ به استيضاح نمايندگان مجلس در دفاع از عملكرد خود در طول مدت تصدي اين وزارتخانه با بيان اينكه استيضاح حق نمايندگان است و دولت و وزيران كابينه از اين موضوع استقبال مي كنند گفت : مشكلات بهداشت و درمان  را تنها يك وزارتخانه نمي تواند حل كند و به همكاري مجلس و ساير اركان نظام نياز است.
دكتر پزشكيان تاكيد كرد : تا سيستم اصلاح نشود ، مديران اصلاح نمي شود و مسئوليت نيز بدون اختيار و امكانات و بودجه لازم معني ندارد.
 وزير بهداشت در تشريح موفقيتهاي اين وزارتخانه در مقابله با بيماريهاي واگيردار وعفوني و كنترل جمعيت و خدمات دهي به بيماران و مراجعان به مراكز پزشكي بر اثر تصادفات گفت : براساس گزارش سازمانهاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران در اين زمينه موفقيتهاي چشمگيري كسب كرده است.
وي با اشاره به وعده هاي خود در آغاز پذيرش مسئوليت وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشكي گفت : تمام تلاش خود را براي خدمت به مردم وجلب رضايت مراجعان به مراكز درماني و بهداشتي به  كار بسته ام و در راستاي بيمه همگاني گامهاي ارزشمندي برداشته شده است.
وزير بهداشت تصريح كرد : مسئوليت پذيري عملكرد روشن و شفاف و پاسخگوئي مبناي كار اينجانب در وزارت بهداشت است و اگر خدمات بهتر و مناسبتري مي خواهيم به جامعه ارائه شود نيازمند تخصيص بودجه هاي مورد نياز در بخش بهداشت و درمان هستيم .
دكتر پزشكيان با مقايسه سرانه دارو و درمان در جمهوري اسلامي ايران با ساير كشورها گفت : بايد اندازه بودجه و توان دولت در مردم و جامعه توقع ايجاد كنيم.
وي افزود : نبايد به مردم وعده هاي دروغين بدهيم و عملكرد وزارت بهداشت و درمان در مقابله با عواملي كه سلامت جامعه را به خطر مي اندازد ناديده بگيريم.
وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي با اشاره به تصويب 520 ميليارد ريال از سوي مجلس شوراي اسلامي براي پذيرش بيماران و كمك به اقشار آسيب پذير مراجعه كننده به بيمارستان ها گفت : براساس آمار و ارقام 500 هزار بيمار در بيمارستانها بستري و مورد پذيرش قرار گرفتند و قريب به 600 هزار نفر بدون پرداخت فرانشيز از بيمارستان ها مرخص شده اند.
وزير بهداشت تصريح كرد : در حال حاضر هيچ شهروندي به خاطر نداشتن پول در پشت درهاي بيمارستانها نمي ماند و مورد پذيرش و معالجه قرار مي گيرد. دكترم سعود پزشكيان ادامه توضيحات خود را به زمان ديگر و پس از اظهارات دو تن از نمايندگان مجلس در دفاع از عملكرد وزارت بهداشت و درمان موكول كرد.
در جلسه  صبح امروز  مجلس نيز 8 نفر از نمايندگان در موافقت با استيضاح مسعود پزشكان اظهار نظر كردند.

 

 

 

 

کد خبر 5778

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =