رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو کشور از ارائه نامه ای به مسئولان کشور خبر داد و گفت: در این نامه مطرح شده که صنعت خودرو کشور هنوز یک استراتژی مدون و قطعی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر رجال در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون 650 شرکت قطعه ساز داخلی عضو این انجمن هستند که 80 درصد قطعات مورد نیاز خودروسازان کشور را تولیدکنندگان عضو این انجمن تامین می کنند.

وی تدوین و تصویب استراتژی صنعت قطعه سازی توسط این انجمن را مورد اشاره قرار داد و افزود: برنامه صادراتی قطعه سازان داخلی براساس این استراتژی اجرایی شده است.

رجال در عین حال، از ارائه نامه ای به مسئولان کشور خبر داد و گفت: در این نامه مطرح شده که صنعت خودرو کشور هنوز یک استراتژی مدون و قطعی ندارد. به گفته رجال، تدوین این استراتژی موجب خواهد شد که برنامه تولید خودرو سازان مشخص و به تبع آن برنامه تولید قطعه‌سازان نیز مشخص شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودروی کشور با اشاره به اینکه صنعت قطعه‌سازی آمادگی کامل برای پشتیانی خطوط تولید خودرو کشور را دارد، ادامه داد: تولید قطعه با کیفیت بالا و قیمت پایین شرط ورود محصول قطعه سازان ایرانی به بازارهای جهانی است که شرکتهای داخلی در این زمینه خوب عمل کرده اند .

رجال در عین حال، گفت: وظیفه ملی ما حکم می کند اول نیاز بازار داخل را تامین و سپس به بازار خارج فکر کنیم. وی مطرح کرد: هم اکنون دفتر خرید قطعه شرکت پژو در تهران برای عرضه محصولات قطعه سازان ایرانی به بازار جهانی مذاکره می کند. 

رجال با بیان اینکه وجود قطعه بی کیفیت در تولیدات داخلی قطعه خودرو کشور غیرقابل انکار است ، افزود : تعداد قطعات بی کیفیت شرکتهای ایرانی 400 تا 500 قطعه در هر یک میلیون قطعه است که در مقایسه با استانداردهای جهانی رقم
پایینی است.

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو کشور افزود : نگاه بدبینانه به صنعت قطعه سازی خودرو ، ظلم به صنعتگران این بخش است.

رجال همچنین از حمایت دولت و سازمان توسعه تجارت ایران برای اختصاص یارانه صادراتی به صنعت قطعه سازی کشورقدردانی کرد. رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو کشور افزود : نگاه بدبینانه به صنعت قطعه سازی خودرو ، ظلم به صنعتگران این بخش است.

در این نشست خبری، عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو کشور از حضور 241 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی قطعه و مجموعه های خودرو خبر داد و گفت : نمایشگاه بین المللی قطعه و مجموعه های خودرو 27 تا 30 آذرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

بهرام شهریاری با بیان اینکه حدود نه هزار مترمربع برای برپایی این نمایشگاه اختصاص یافته است، افزود : تاکنون 151 قطعه ساز داخلی و 9 قطعه ساز خارجی از ترکیه، ایتالیا، هند، آلمان، اسپانیا، انگلیس، چین، تایوان و تایلند برای شرکت در دومین نمایشگاه بین المللی قطعه و مجموعه های خودرو اعلام آمادگی کرده اند.

کد خبر 585677

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =