وظايف موازي ، مشابه و متداخل دستگاههاي دولت بايد حذف شود و ضروري است در تشكيلات دولت اصول ارتباط ، پيوستگي و تجانس وظايف به منظور ايجاد انسجام در دستگاههاي اجرايي ايجاد شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، معاون اول رييس جمهور در يكصدودهمين جلسه شوراي عالي اداري با بيان اين مطلب گفت: شرايط براي واگذاري تصدي هاي غيرضرور به بخش غيردولتي فراهم است و واحدها و سازمانهاي غيرضرر بايد حذف شوند، چرا كه براي اداره كشور هيچ راهي جز اصلاح ساختار اداري وجود ندارد، عملكرد دولت در اين بخش نسبت به ساير بخش ها پايين است و با اين روند افزايش حجم و وظايف دولت، دولت نمي تواند زندگي كارمندان را به نحوي كه شايسته آنها باشد، تامين نمايد.
دكتر محمدرضا عارف پس از ارايه طرح ساختار دولت توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ، اين سازمان را به عنوان ستاد صدري موظف نمود كه در 6 ماهه اول سال 1383 ، فعاليت هاي كارشناسي و مطالعاتي لازم را به منظور اصلاح  ساختار دولت انجام دهد و در 6 ماهه دوم سال 1383 شوراي عالي اداري با قاطعيت نسبت به حذف وظايف موازي و مشابه دستگاهها و حذف واحدها و سازمانهاي غيرضرور تصميم گيري كند.
دراين جلسه به پيشنهاد مشترك سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و وزاتخانه ها نيرو، آموزش و پرورش و امور خارجه شاخص هاي اختصاصي ارزيابي عملكرد وزارتخانه هاي آموزش و پرورش ، نيرو  و امور خارجه به تصويب رسيد.
در ادامه جلسه پيشنهاد سازمان مديريت و برنامه ريزي كشوردر خصوص محدود نمودن فعاليت حوزه هاي ستادي وزارتخانه به اعمال حاكميت و امور راهبردي (سياستگذاري ، برنامه ريزي و نظارت) مطرح و كليات آن مورد تصويب قرار گرفت.
بر اساس اين مصوبه وزارتخانه ها و سازمانهاي مستقلي كه وظايف اجرايي آنها طبق مصوبات شوراي عالي اداري به واحدهاي استاني منتقل شده است، موظف شده اند حداكثر تا پايان ارديبهشت ماه 1383 نسبت به اصلاح ساختارتشكيلاتي حوزه مركزي در تطبيق با ضوابط ساختار سازماني و مصوبات شوراي عالي اداري و ماده 88 قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت  و واگذاري امور پشتيباني به بخش غيردولتي اقدام و نتيجه را براي تاييد به سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ارسال كنند.
براساس اين مصوبه وزارتخانه ها و سازمانهاي مستقلي كه وظايف اجرايي آنها طبق مصوبات شوراي عالي اداري به واحدهاي استاني منتقل شده است . موظف شده اند حداكثر تا پايان ارديبهشت ماه 1383  نسبت به اصلاح ساختار تشكيلاتي حوزه مركزي در تطبيق با ضوابط ساختار سازماني و مصوبات شوراي عالي اداري و ماده 88 قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت و واگذاري امور پشتيباني به بخش غيردولتي اقدام و نتيجه را براي تاييد به سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ارسال كنند.

کد خبر 58716

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha