يك كارشناس تعليم و تربيت با اشاره به اينكه پيك هاي نوروزي در جهت اهداف آموزشي نيستند ، گفت : آموزش بايد به صورت عمومي ، انفرادي و گروهي صورت بپذيرد و اين در حالي است كه در پيك هاي نوروزي فقط به بعد عمومي آموزش توجه مي شود.

رخساره فضلي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهربا تاكيد بر اينكه پيك هاي نوروزي ارزشيابي نمي شوند ، افزود : با وجود تاكيد فراواني كه معلمان قبل از عيد بر انجام دقيق تكاليف نوروزي دارند اما پيك هاي نوروزي ارزشيابي نمي شوند.

وي با  اشاره به اينكه يكي از اهداف تكاليف نوروزي از قوه به فعل در آوردن استعداد هاي دانش آموزان است ، گفت : به دليل عدم رعايت اصول آموزشي در پيك هاي نوروزي نه تنها استعداد هاي دانش آموزان شكوفا نمي شود  ، بلكه دلزدگي آنها نسبت به درس را  نيز  در پي دارد .

كارشناس مسول واحد مطالعه و تحقيق مقطع ابتدايي اظهار كرد : پيك هاي نوروزي بر اساس توانايي هاي دانش آموزان در نظر گرفته نمي شود و با توجه به متفاوت بودن توانايي هاي دانش آموزان ، تكاليف نوروزي براي همه يكسان است.

وي با اشاره به اينكه برخي از مطالب پيك هاي نوروزي در كتاب هاي درسي وجود ندارد ، افزود : در پيك هاي نوروزي بين يك تا سه صفحه براي معلم در نظر گرفته شده است تا وي بر اساس شناختي كه از دانش آموزان خود دارد تكاليف ويژه اي را براي آنها در نظر بگيرد ، اما معلمان به دليل عدم توجيه ، توجه خاصي به اين صفحات نمي كنند.

فضلي با تاكيد بر اينكه بر اساس ماده 15 آيين نامه اجرايي مدارس ، تصميم گيري درباره نحوه و ميزان تكاليف بر عهده شوراي معلمان است ، گفت : پيك هاي نوروزي به صورت همگاني و توسط ادارات مناطق تهيه مي شود و اين در حالي است كه بايد آموزش هاي صحيحي براي معلمان در نظر گرفته شود تا آنها با توجه به شناختي كه از دانش آموزان خود دارند ، براي آنها تكاليف هدفمند نوروزي درنظر بگيرند. 

وي با اشاره به اينكه سعي بر اين است كه از سال آينده تكاليف نوروزي توسط معلمان برنامه ريزي شود ، اظهار كرد : در استان كردستان برنامه اي به صورت آزمايشي در حال اجراست كه بر اساس آن تكاليف نوروزي را معلمان درنظر مي گيرند ، چنانچه اين طرح به نتيجه برسد  از سال آينده  هر معلمي براي دانش آموزان كلاس خود تكاليف نوروزي  طراحي مي كند .

کد خبر 58728

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha