بازنگري قوانين قبلي براي حضور گسترده بخش خصوصي در صنعت بيمه الزامي است

توسعه بخش خصوصي و موفقيت در خصوصي سازي صنعت بيمه مستلزم بازنگري در قوانين قبلي، بستر سازي و ايجاد سازوكارهاي حضور قدرتمند در بازار هاي بيمه داخلي و خارجي است.

مدير عامل بيمه دانا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي مهر با تاكيد بر اهميت و نقش صنعت بيمه در ايجاد امنيت سرمايه براي جلب سرمايه هاي بيشتر در كشور گفت:  با توجه به اينكه رشد اقتصادي و سرمايه گذاري از اولويت هاي برنامه پنج ساله چهارم محسوب مي شود چنانچه امنيت و اطمينان براي بازگشت سرمايه در كشور ايجاد نشود، تحقق اهداف برنامه نيز دور از ذهن خواهد بود.
عبدالرضا قاسمي افزود: رشد سرمايه گذاري زماني در كشور محقق خواهد شد كه امنيت نيز محسوس و مشهود باشد و ايجاد امنيت سرمايه گذاري تنها براساس نوشته و قانون نمي تواند محقق كننده اهداف پيش بيني شده براي جذب سرمايه در كشور باشد.
قاسمي با اشاره به رشد اقتصاد ملي دانايي محور در تعامل با اقتصاد جهاني، توسعه امنيت انساني و عدالت اجتماعي ، گسترش بخش هاي خصوصي و تعاوني و محدود كردن دولت در فعاليت هاي اقتصادي به عنوان اهداف اصلي برنامه چهارم و افق 20 ساله كشور افزود: براي رسيدن به اين اهداف خصوصي سازي ضروري است و همانطور كه در برنامه تاكيد شده در سال هاي اجراي برنامه بايد به سمت توسعه بخش خصوصي و تعاوني پيش رفت حال اينكه تحقق اين هدف مستلزم بستر سازي و بازنگري قوانين قبلي است.
وي  جهاني سازي اقتصاد را براي كشور امري اجتناب ناپذير دانست و گفت: چنانچه كشور نتواند براي حضور مستمر و رقابت پذير در بازارهاي جهاني و تعامل با اقتصاد جهاني خود را آماده كند،  با شكست اقتصادي مواجه خواهد شد كه در اين راستا فراهم كردن ابزارها و سازوكارهاي اين حضور از جمله ضرورتهاي پيش روي اقتصاد ايران محسوب مي شود.
قاسمي از بيمه اموال و اشخاص در طرح هاي سرمايه گذاري سخن به ميان آورد و گفت: بيمه طرح هاي سرمايه گذاري شامل دوره اجراي طرح تا زمان بهره برداري و دوره بهره برداري مي شود كه در دوره نخست تمامي سرمايه هاي بكار گرفته در اجراي طرح اعم از انساني و مالي تا قبل از بهره برداري براي حمايت از سرمايه گذار تحت پوشش بيمه قرار مي گيرد و در زمان بهره برداري نيز كيفيت ساخت و توليد بيمه مي شود.
وي  حضور فعال شركت هاي بيمه در طرح هاي ملي نفت و گاز را مورد تاكيد قرارداد و افزود: اين حضور با توجه به گستردگي و ظرفيت سرمايه گذاري انجام شده در اين طرح ها مشاركتي يا فردي و در صورت با حمايت شركت هاي بيمه اتكايي خارجي خواهد بود.
قاسمي گفت: در طرح هاي پالايشگاهي، سكو هاي نفتي، كشتي و هواپيما با ضريبي حدود 85+ درصد در خارج بيمه شده و 15درصد آن نيز ميان شركت هاي بيمه داخلي تقسيم مي شود.     

کد خبر 58758

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha