با وجود عكاسان ورزشي حرفه اي ما هنوز در رشته عكاسي ورزشي به خاطر امكانات محدود به جايگاه مناسب نرسيده ايم.

به گزارش خبرگزاري "مهر" علي كاوه ، عكاس پيشكسوت ورزشي و داور نخستين جشنواره سراسري عكس ورزشي ايران با بيان اين مطلب گفت: در چند سال اخير نشريات ورزشي به عكس اهميت خاصي مي دهند اما هنوز عكس ورزشي در نشريات به جايگاه مناسب خود نرسيده است و در نشريات ورزشي گزارش ورزشي مصوري نداريم در صورتي كه پيش از انقلاب نشريات ورزشي گزارش مصور چاپ مي كردند.
كاوه افزود: عكاسان ورزشي با هزينه شخصي كار مي كنند و امكان حضور در مسابقات جهاني را ندارند بنابراين نهادها و سازمان هاي متولي فرهنگ ورزش و يا مطبوعات ورزشي بايد امكانات لازم را براي حضور عكاسان ورزشي در مسابقات خارجي فراهم كنند.
وي با تاكيد بر فراهم كردن امكانات براي عكاسان ورزشي گفت: اگر تشكيلاتي در استاديوم ها و ورزشگاهها ايجاد شود كه امكانات عكاسي را براي تهيه عكس از هر مسابقه به صورت امانت در اختيار عكاسان ورزشي قرار دهند حمايت و كمك خوبي از عكاسان ورزشي مي شود.
كاوه درباره نخستين جشنواره عكس ورزشي ايران افزود: اين جشنواره در صورتي كه هر ساله برگزار شود ، تاثير بسياري بر پيشرفت عكاسي و عكس ورزشي خواهد داشت . همچنين در اين جشنواره كتاب مجموعه عكس هاي ورزشي منتشر مي شود كه اگر هر سال تداوم داشته باشد در رونق عكاسي ورزشي موثر است.
وي گفت: انجمن صنفي خبرنگاران و عكاسان ورزشي كشور عمري چند ساله دارد و هنوز امكاناتي ندارد و تا امكانات لازم فراهم نباشد نمي تواند موثر باشد.
داور نخستين جشنواره عكس ورزشي ايران درباره ويژگي عكس ورزشي افزود: در عكس ورزشي سرعت عمل عكاس حرف اول را مي زند و اين مهمترين ملاك است.
وي درباره آثار عكس ورزشي گفت: در اين جشنواره حدود200 عكاس با بيش از 700 عكس شركت كردند و آثار خوبي به جشنواره رسيده است .بسياري از عكاسان ورزشي در جشنواره شركت كرده اند و از جمله اسماعيل زرافشان عكاس 75 ساله اي كه تاكنون با مسابقه و جشواره مخالف بوده نيز در اين جشنواره شركت كرده است.
گفتني است نخستين جشنواره عكس ورزشي ايران به همت معاونت فرهنگي و آموزشي سازمان تربيت بدني با همكاري موسسه فرهنگي ، هنري شيدنگاران از 27 تا 30 بهمن ماه در مجموعه ورزشي انقلاب برگزار مي شود.

کد خبر 58795

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha