11 سپتامبر نقطه آغاز تشديد اقدامات امنيتي و پليسي در كشورهاي غربي است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: با وقوع حادثه 11 سپتامبر و بازگشت بحران ها به داخل كشور هاي غربي امروز شاهد اقدامات شديد انتظامي و امنيتي در كشورهايي هستيم كه روزي اقدامات پليس ايران را به خاطر كنترل دسيسه ها و بحران هاي بعد از انقلاب ضد مردمي مي دانستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر، امير دريابان علي شمخاني صبح امروز ضمن حضور در مراسم افتتاحيه سومين نمايشگاه بين المللي لوازم و تجهيزات پليسي ، ايمني و امنيتي با بيان اين مطلب افزود: تا قبل از 11 سپتامبر زماني كه همه بحران ها به دليل وضعيت منطقه و تحريكات خارجي از كشورهاي غربي به داخل كشورهاي جهان سوم انتقال داده مي شد از نيروي انتظامي تصاويري چون گشت پليسي ، ايست بازرسي ها ، بازرسي هاي بدني در فرودگاهها و غيره تجسم مي كردند .

به گفته وي كشورهاي غربي سعي داشتند بقبولانند مردم به واسطه اقدامات نيروي انتظامي در جهت تامين امنيت بعنوان يك ضرورت حياتي در امر توسعه در آن سال ها تحت فشار و تنگنا بودند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در ادامه تصريح كرد: در كشوري مانند ايران كه منافقين از هيچ شخصي نمي گذشتند و در مقطعي هم با توجه به تشديد تحريكات بومي در گوشه كناركشور و تبديل دانشگاهها به ستاد احزاب وابسته به شرق  و غرب پليس  چاره اي جز انجام يكسري اقدامات خاص نداشت.

به گفته وي بعد از وقوع واقعه 11 سپتامبر و شروع فصل جديدي از بحران ها در داخل خاك كشورهاي غربي شاهد تشديد اقدامات امنيتي و انتظامي از لحظه ورود به فرودگاه ها تا شنود تمام تلفن ها در اين كشورها هستيم و كنترل ها و اقدامات انتظام بخش در اين مقطع بسيار شديدتر از كشورهاي جهان سوم شده است.

وي اضافه كرد: امنيت ظاهري كه تا قبل از اين در كشورهاي غربي وجود داشت به دليل تزريق بحران ها ي اين كشورها به كشورهاي جهان سوم بود.

شمخاني با بيان اينكه تلاش ناجا در طول سه سال گذشته حذف دو تصوير" آژان" و" نيروي مقابله با بحران ها" از ذهن مردم بوده است خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي براي ايجاد تصوير واقعي از خود در بين مردم اقدام به هدف گذاري و تجهيز نيرو به امكانات و تجهيزات مناسب كرده  و طي اين سال ها  نيز گام هايي در اين جهت برداشته است.

به گفته وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ، نيروي انتظامي علاوه بر تامين امنيت مقتدرانه بدنبال كاهش حضور فيزيكي خود در جامعه ، به كارگيري ابزار و امكانات پيشرفته، ارايه آموزش هاي مناسب و ايجاد ساختار مطلوب جهت تامين آسايش مردم  در حوزه هاي مختلفي اعم از اجتماعي، مواد مخدر، منكراتي، راهنمايي و رانندگي، پليس بين الملل و جرايم سازمان يافته پيشرفت داشته است.

وي اضافه كرد: نيروي انتظامي برنامه هاي مختلفي را طي سه سال گذشته اعلام كرده كه برپايي اين نمايشگاه كمك زيادي به تحقق اهداف تعيين شده خواهد كرد.

شمخاني در ادامه تصريح كرد: امروز مردم تصوير مثبت تري نسبت به گذشته از پليس دارند و مهمتر اينكه اين تصوير نيز روز به روز در حال بهبود است و براين باورند كه توقعات آنها توسط پليس قابل  تحقق است.

وي با بيان اينكه برپايي سومين دوره نمايشگاه تجهيزات پليسي گامي در جهت شناسايي  ابزار  و تجهيزات متناسب با ماموريت هاي ناجا است خاطر نشان كرد: اين نمايشگاه با ايجاد بازار رقابتي سطح انتخاب ناجا را در گزينش تجهيزات مورد نيازش افزايش مي دهد.

وزير دفاع در خاتمه اظهار داشت: تبديل ايران به بازار تجهيزات پليسي و امنيتي و سكوي صادرات، انتقال تجارب انتظامي كشورهاي ديگر به داخل كشور و ارتقاي سطح تكنولوژي و تجهيزات ناجا از ديگر فوايد برگزاري نمايشگاه ايپاس است. 

کد خبر 58845

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha