مردم راه خود را انتخاب و از معيارها و اصول كوتاه نخواهند آمد

حميد رضا كاتوزيان استاد دانشگاه و عضو ائتلاف آبادگران ايران اسلامي موضع گيري اخير آمريكاييها عليه كشورمان را تلاش براي معرفي كساني كه بخت بيشتري براي حضور در مجلس دارند به عنوان گروهي جنگ طلب شبيه طالبان دانست و گفت آنان قصد دارند انتخابات را بي رونق كنند .

وي در گفتگوبا خبرنگار سياسي" مهر"  افزود : قطعنامه پارلمان اروپايي نشان بارزي از مداخله در اموركشورها و از جمله ايران است و اروپا و هيچ كشور ديگري تحت هيچ عنواني حق ندارند درباره امور داخلي ديگران مداخله و يا اظهار نظر كنند.  كاتوزيان افزود : قطعنامه اتحاديه اروپايي با تمام كنوانسيونها و مفاد منشورهاي بين المللي حقوقي كه در سازمان ملل تصوب شده است  وهمه كشورها خود را ملزم به تبعيت از اين امر كرده اند در تضاد است و واين اقدام اروپا در واقع نقض آن اصولي است كه عنوان شده است .
اين استاد دانشگاه تاكيد كرد : اروپا به اين نتيجه رسيده است كه  بر اثر تغيير و تحولاتي كه در ايران ودر جهت تحكيم استقلال  و مباني جمهوريت و اسلاميت نظام در جريان است امكان محدود شدن منافع  آنها در ايران وجود خواهد داشت بنابراين برخي از اروپايي ها كه پر نفوذ ترند اين تحكيم مباني را در جهت محدود كردن  منافع خود در ايران مي بينند  و به همين خاطر شروع به ساز مخالف خواني و دميدن در آن كرده اند.
كاتوزيان تصريح  كرد :  جريانهايي  كه هم  اكنون در كشور به طور شاخص فعاليت مي كنند  جريان خط امام (ره) هستند و با توجه به همسويي و همگرايي كه  بين اين جريانها بوجود آمده است احتمال حضور اين جريان ها و نيروهاي خط امامي  در مجلس هفتم بيشتر شده است  بنابراين  احساس خطر را كرده اند.
اين استاد دانشگاه اظهار داشت : آنچه كه براي مردم روشن و مشخص است اين است كه اتحاديه اروپايي  و ساير قدرتهاي بزرگ ديگر هيچ وقت تعيين كننده سياستهاي ما نبوده اند و مردم مستقل از فشارهاي خارجي و مستقل از هر نوع مداخله اجانب در امور داخلي خود را راه امام  (ره) را دنبال و پي گيري كردند و اين بار هم اين كار را خواهند كرد.
كاتوزيان ملت ايران را مردمي آگاه و روشن  دانست و گفت :  آنچه كه در خصوص رد صلاحيتها و مسائل مربوط به انتخابات اتفاق افتاد  توسط مراجع قانوني كشور صورت گرفته و هيچ اقدامي خلاف قانون اساسي صورت نگرفته است و اكثريت  داوطلبان  خيلي ها تاييد صلاحيت شده اند و اين درواقع  ناعادلانه  وغير منصفانه است كه بيايند و بر چسب غير آزادانه و غير رقابتي بودن براين انتخابات بزنند.
وي افزود : انتخابات  مجلس هفتم كاملا آزاد ورقابتي است و دربرخي حوزه ها براي يك كرسي 17 رقيب مي توان ديد و اين مسئله  بطور شاخص هم در تهران و هم شهرستانها وجود دارد . اين تعدد ليستها نشان از آزادانه  و رقابتي بودن انتخابات است ، لذا انتخاباتي پرشور آزادنه و رقابتي خواهيم داشت  و اين ناعادلانه خواهد بود كه چون برخي افراد و گروههاي خاص به خاطر مسائلي شركت ندارند بر انتخابات برچسپ غيرقانوني بزنيم .
وي  درباره ادعاي  جديد مقامات آمريكايي درباره فعاليتهاي هسته اي ايران گفت : تحولات در حال روي  دادن هم درداخل و هم در خارج از كشور با هم در هماهنگي هستند ،  شما نمي توانيد اين ها را از هم تفكيك كنيد يك عده اي دركشور بودند كه تفكر  ديگري  در خصوص مسائل داشتند و كشورهاي خارجي بر روي اين تفكرات يكسري اميدهايي به ايران بستند و اين اميد به نااميدي تبديل شده است.
كاتوزيان تاكيد كرد :  مردم هوشيار تر از اين مسائل هستند مردم مي دانند كه كشورهاي خارجي دنبال منافع خود هستند نه دنبال صلاح و مصلحت كشورشان  و ملت  انشاء الله  با آگاهي كامل در انتخابات شركت خواهند كرد  و با تجربه 25 ساله اين روشها و شيوه ها غربي ها بي ثمر خواهد بود مردم راه خود را انتخاب و از معيارها و اصول خود كوتاه نخواهند آمد.

کد خبر 58856

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha