جهت گيري فعلي اقتصادي كشور ، نوعي وادادگي در برابر جهاني سازي است

احمد توكلي استاد دانشگاه جهت گيري موجود در عرصه اقتصادي كشور را نوعي وادادگي در برابر جهاني سازي سرمايه داري غرب مي داند كه فقر و بيكاري و اختلاف طبقاتي را در كشور تقويت خواهد كرد و موجب شكل گيري رشدي نامتوازن و ناپايدارخواهد شد .

اين كارشناس ارشد اقتصاد در گفتگو با خبرنگار سياسي "مهر"  ، با اشاره به اينكه  برنامه چهارم توسعه و دركل جهت گيري هاي اقتصادي سالهاي اخير در پيروي ازسياستهاي صندوق بين المللي و نهادهاي بين المللي مشابه ،  پي ريزي مي شود گفت : اين نسخه در 30 سال اخيردر كشورهاي جهان سوم نتايج  تلخ  و ناراحت كننده اي ايجاد كرده  و با زمينه سازي براي توزيع ناعادلانه در آمد موجب گسترش فقر و بيكاري شده است هر چند در برخي كشورها رشد  نرخ اقتصادي را در پي داشته است.
وي افزود : متاسفانه  تصميم گيران كشور از اين نتايج علمي و تجربي عبرت كافي نگرفتند و و در برنامه چهارم هم همان جهت گيري را تعقيب كردند . 
احمد توكلي تاكيد كرد : اين در حالي است كه بايد بر اساس اقتضائات ملي و مصالح مردم ايران ، براي برنامه ريزي اقتصادي كشور،  گلچيني از تجربيات مفيد و متناسب در چارچوب قانون اساسي صورت گيرد و رشد عدالت محور تعقيب شود .  
اين كانديداي نمايندگي مجلس هفتم معتقد است : بايد با استفاده از فرصتهاي حاصل از جهاني شدن دست به تعامل سازنده با جهان زد و نه تعامل تسليم طلبانه .

کد خبر 58860

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha