معيار همكاري آبادگران با دولت تلاش صادقانه و معتبر است

غلامعلي حدادعادل در مصاحبه مطبوعاتي ائتلاف آبادگران ايران اسلامي گفت :ما هيچ حد و مرزي را جز تلاش صادقانه براي خدمت معتبر نمي شناسيم و ضمن اينكه اين انديشه و معيار در همكاري با دولت خاتمي نيز حاكم است.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر"، دكتر حدادعادل از كانديداهاي مجلس هفتم در ائتلاف آبادگران ايران اسلامي در مصاحبه مطبوعاتي اين ائتلاف با اشاره به موضع پارلمان اروپا در خصوص انتخابات ايران  گفت: انتخابات را در ايران بر اساس موازين خود برگزار مي كنيم  و اين موضع زشت باعث مي شود كه مردم با حضور پاي صندوقهاي راي پاسخ مناسبي به آنها بدهند و صلاح اروپا نمي دانيم كه در امور داخلي ايران دخالت كند.
وي  همچنين با  اشاره به عملكرد مثبت شوراهاي شهر و روستا گفت : هر قدر كه مردم از اين نهاد مدني رضايت داشته باشند باعث حضور پر تعدادشان پاي صندوقهاي راي مي شود.
حدادعادل در پاسخ به سوال خبرنگاري كه ائتلاف آبادگران ايران اسلامي را عقب مانده از مردم خواند و خواستار تغيير نام آن  شد،  گفت: اين همان زباني است كه در چند سال گذشته بكار رفته و مورد پسند جامعه ايران قرار نگرفته است و اميدواريم كه اين زبان اصلاح شود ،  به هر حال ما آبادگراني ها اصل را بر دو مبنا قرار داديم ،  واقع بيني و برنيانگيختن مطالبات مردم بيش از آنچه در توان ماست  و ديگر بكاربستن همه توان براي رفع مشكلات مردم ضمن اينكه تصور مي كنم اگر مردم در هر گروهي صداقت ببينند و در عمل احساس كنند كه گروه مورد نظر در مجلس يا هر ارگان ديگري وقت خود را صرف گره گشايي مي كنند طبعا  پاسخ مثبت  خواهند داد.
وي در خصوص نحوه برخورد آبادگران ايران اسلامي با برخي قوانيني كه در مجلس ششم با مشكلاتي روبرو شد در صورت ورود به مجلس گفت: قانون مطبوعات نيز همچون قوانين ديگر است كه اگر آبادگران وارد مجلس هفتم شود تمام قوانين را بررسي خواهند كرد و اگر نقص يا عيبي وجود داشت نقص را برطرف مي كنيم ضمن اينكه معتقديم هيچ قانوني ابدي نيست و مجلس ها هميشه مي توانند قوانين را بررسي و نواقص را برطرف كنند اما اشكالي كه در مورد قانون مطبوعات وجود داشت اين بود كه در مجلس ششم هنوز مدت زمان لازم از اين قانون نگذشته بود تا معايب آن مشخص شود، چون بررسي يك قانون امري طبيعي است.
حداد عادل در خصوص موضع  ائتلاف آبادگران ايران اسلامي براي  آزادي و زندانيان سياسي گفت: ما قويا خود را ملتزم و معتقد به آزادي ميدانيم ،  از آنجايي كه آزادي روح و جوهر انقلاب اسلامي است از آن دفاع مي كنيم اما درچارچوب قانون اساسي و قوانين مصوب كشور و بر اين اساس بستر رشد جامعه را آزادي مي دانيم ،  اما اين بستر را داراي كناره ها و لبه هايي مي دانيم كه خروج از آنها به حركت صدمه مي رساند اما اصل را حركت در بستر آزادي با حفظ حدود مي دانيم.
وي در خصوص نحوه همكاري و تعامل ائتلاف آبادگران ايران اسلامي در حوزه انتخابيه تهران با ديگر نمايندگان مجلس از حوزه هاي انتخابيه ديگر كشور در صورت ورود به مجلس هفتم گفت: ما فراتر از نامها، روشها را مبنا قرار مي دهيم، هركسي از هر جاي ايران كه وارد مجلس هفتم شود در صورتي كه كار خدمت به مردم و آبادگري را سرلوحه كار خود قرار دهد بطور طبيعي همراه و همكار ماست  و ما هم به همين شكل ضمن اينكه هيچ حد  و مرزي  را جز تلاش صادقانه براي خدمت معتبر نمي شناسيم  و ضمن اينكه اين انديشه و معيار و همكاري با دولت خاتمي نيز حاكم است.
حداد عادل در پاسخ به سوالي مبني بر جابجايي وزرا در صورت ورود به مجلس هفتم گفت: مادامي كه احساس كنيم وزيران دولت در خدمت به مردم صادقانه تلاش مي كنند و آنها هم در انتخاب همكاران خود كار و خدمت را ملاك قرار ميدهند دليلي براي تغيير وزرا نمي بينيم.
وي در پاسخ به سوال ديگر مبني بر اينكه آيا تنها آوردن راي در انتخابات مهم است يا درصد آراء هم ملاك است گفت: در قانون پيش بيني نشده است كه با چه درصدي از حضور مردم مجلس رسميت پيدا مي كند، شايد در بيشتر مجالس دنيا هم چنين باشد.
حدادعادل افزود: به لحاظ شكوه انتخابات و حضور گسترده ، هرچه مردم بيشتر شركت كنند مسلما حكايت از ارتباط و اعتماد بيشتر آنان به حكومت دارد، اما از ماهها پيش اين نغمه شنيده شده است كه مردم در انتخابات شركت نمي كنند اما تصور مي كنم كه راهپيمايي 22 بهمن قبل از اول اسفند پاسخ اين افراد را داد و مردم با همان شور و شوق در انتخابات شركت خواهند كرد.
وي در خصوص تركيب مجلس هفتم اظهار نظري نكرد و گفت: يك نكته  مسلم اين است كه مجلس هفتم با مجلس ششم تفاوت زيادي به لحاظ تركيب دارد كه ناشي از تجربه ملت است چون مردم از تجربه انتخاباتي مجلس ششم خود استفاده خواهند كرد.
حداد عادل در خصوص اعتقاد آبادگران مبني بر استفاده از ماهواره و مسائل حواشي حجاب گفت: مسائل اصلي جامعه اينگونه مسائل نيست و آبادگران بنا ندارد كه مشكلات اصلي مردم را فراموش كند و به مسائلي كه از اولويت بالا برخوردار نيستند توجه كند اما در خصوص امور مانند حجاب يا ماهواره معتقديم آنچه اسلام درباره ارزشهاي اخلاقي مقرر كرده  و مجلس هم به آن معتقد است حقيقتا تامين كننده حقوق واقعي مردم است و ما رعايت حجاب را در حد متعارف نوعي تامين حقوق مردم مسلمان جامعه خود مي دانيم و به سختگيري و اعمال خشونت آميز نيز اعتقادي نداريم.
وي در خصوص قانون ماهواره گفت: اين قانون هم مثل قوانين ديگر تابع  مقتضيات روز است و اشكالي كه اصلاحيه قانون ماهواره در مجلس ششم داشت اين بود كه راه حل مصوب پيشنهادي از نظر متخصصان قابل عمل و اجرا تشخيص داده نشد اما باب تغيير بسته نيست و ما بايد با حفظ ارزشهاي اخلاقي و مصالح امنيتي در كشور امكان استفاده از ماهواره را تامين كنيم به هر حال ما هر برنامه اي  كه براي كشور سودمند  باشد را استفاده مي كنيم به شرطي كه ارزشها و مصالح ملي ما محفوظ بماند.
حداد عادل در خصوص نحوه دعوت مردم براي حضور در انتخابات از سوي ائتلاف آبادگران ايران اسلامي گفت: ما تصور مي كنيم كه  اگر مردم در يك گروه داوطلب ورود به مجلس صداقت ببينند براي شركت در انتخابات انگيزه  پيدا مي كنند، اما آنچه از دست ما بر مي آيد اين است كه خلاف صداقت با مردم برخورد نكنيم و با بيان برنامه هاي خود سعي در حضور مردم در انتخابات را داريم.
وي در خصوص يك دست شدن مجلس همچون شوراها گفت: ما تصور مي كنيم كه اگر مجلسي داشته باشيم كه انگيزه بالايي براي آبادگري و رفع مشكلات مردم داشته باشد عيب نيست ولو اينكه ممكن است اختلاف سليقه هايي وجود داشته باشد اما اختلاف سليقه ها تحت الشعاع خدمت به مردم قرار گيرد كه اگر چنين شود آن وقت مي توانيم بگوييم كه جامعه ما گام دوم را بعد از انتخابات شهرو روستا برداشته است.
وي در خصوص كارنامه حقوق بشر ايران گفت: از ديد كساني كه هيچ وقت در ايران با حركت مردم و ملت ايران براي ايجاد انقلاب اسلامي خوشحال نبوده اند قابل قبول نخواهد بود.

کد خبر 58906

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha