بوش بارديگر ايران را كشوري ياغي خواند

جرج بوش رئيس جمهور آمريكا امروز در نطق راديويي هفته اي خود با تكرار اتهامات گذشته برضد كشورمان بار ديگر ايران را كشوري ياغي خواند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه جرج بوش رئيس جمهور آمريكا علي رغم ناتواني نيروهاي آمريكايي در يافتن تسليحات كشتار جمعي در عراق در نطق راديويي هفته اي خود ادعا  كرد كه آمريكا هنوز با تهديد يك حمله فاجعه آميز با تسليحات هسته اي ، شيميايي و بيولوژيكي روبرو است.  وي كه در آستانه انتخابات رياست جمهوري سال 2004 سخن مي گفت ، ادامه داد : امكان حمله ناگهاني و پنهاني امروز بزرگترين خطر براي بشريت است .  بوش گفت :" تروريستها و دولتهاي تروريستي در يك مسابقه تسليحاتي هستند ، مسابقه اي كه بايد آن را ببازند . آنها مبتكر و باهوش هستند ما هم بايد مبتكر باشيم . آنها مصمم و با اراده هستند و ما نيز بايد مصمم و با اراده باشيم ."  وي در ادامه گفت:" حملات 11 سپتامبر 2001 به ايالات متحده نشان داد كه چند هواپيما ربا چه نيرويي برفراز آسمان ما دارند و چه فاجعه اي مي توانند بيافرينند .
وي گفت :" آمريكا با احتمال حمله فاجعه آميز با موشكهاي بالستيك مجهز به تسليحات كشتار جمعي روبرو است ، بنابراين ما دفاع موشكي خود را توسعه مي دهيم و آن را در اماكن مناسب مستقر مي كنيم تا از مردم خود محافظت كنيم . بهترين سازمانهاي اطلاعاتي نياز است تا در جنگ عليه تروريسم پيروز شويم و جلوي توسعه آن را بگيريم . بنابراين ما سازمانهاي اطلاعاتي و تجسسي خود را توسعه و آنها را با تهديدهاي جديد تطبيق مي دهيم  .
بوش در نطق خود خواهان قوانين بين المللي سخت تر در رابطه با تجهيزات و متخصصهايي شد كه مي توانند براي تسليحات اتمي به كار روند .
بوش با اشاره به موضوع عبدالقادرخان دانشمند انرژي هسته اي پاكستاني بار ديگر ايران را يك كشور ياغي خواند و گفت :" خان و همكارانش تكنولوژي هسته اي و چگونگي استفاده از آن را به رژيمهاي ياغي در سراسر جهان از جمله ايران و كره شمالي فروختند . "
وي با ستايش از عملكرد آمريكا و انگليس در متوقف كردن  اين شبكه از سازمان ملل خواست قوانين منع گسترش خود را تشديد و محكمتر كند .  وي گفت :" ما بايد همكاري بين المللي در زمينه سازمانهاي اجراي قوانين را افزايش دهيم تا بر عليه شبكه هاي گسترش انرژي هسته اي وارد عمل شده آزمايشگاههاي آنها را ببنديم ، مواد آنها را ضبط كنيم دارايي آنها را ضبط كنيم و اعضاي آنها را به پاي ميز محاكمه بكشيم . بوش گفت :" ضعف عهد نامه منع توليد و گسترش سلاحهاي اتمي موجب شد برخي از كشورها تحت نقاب برنامه صلح آميز هسته اي به دنبال تسليحات اتمي باشند و اين ضعف بايد برطرف شود .
وي گفت :" گروههاي تامين كننده انرژي هسته اي ، مجموعه اي از تقريبا تمام نيروهاي اتمي اصلي بايد از فروش تكنولوژيها و تجهيزات غني سازي و فرآوري به دولتهايي كه هنوز به نيروگاههاي فرآوري و غني سازي فعال  دست نيافته اند ، امتناع كنند .
بوش گفت :" آژانس بين المللي انرژي اتمي بايد نيروهاي انتظامي بيشنري براي  مهار فعاليتهاي هسته اي ممنوع داشته باشد .

کد خبر 58908

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha