موضع قاطعانه رهبر معظم انقلاب در برابر  بيگانگان تيتر اول روزنامه هاي منطقه بود

سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي در خطبه هاي نماز جمعه تهران كه با حضور ده ها هزار تن از نمازگزاران برگزار شد، بازتاب گسترده اي در رسانه هاي عرب زبان داشت.

به گزارش خبرگزاري مهر ،  روزنامه هاي عرب زبان هر يك از نگاه خود محورهاي مهم سخنان مقام معظم رهبري در خطبه هاي روز گذشته نماز جمعه تهران را منعكس كردند.
روزنامه الراي العام كويت در صفحه نخست خود با انتخاب تيتر" (آيت الله) خامنه اي مسوولين را به كنار گذاشتن اختلافات و آماده كردن فضا براي برگزاري فعال انتخابات پارلماني فراخواند" نوشت: آيت الله خامنه اي رهبر معظم جمهوري اسلامي ايران مردم كشورش را به شركت گسترده در انتخابات مجلس فراخواند و پارلمان را سنگر اول در مقابله با دشمنان توصيف كرد.
روزنامه السفير لبنان نيز با تيتر كردن " (آيت الله) خامنه اي ملت ايران را به شركت گسترده در انتخابات فراخواند به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامي نوشت: انتخابات سيلي و تودهني به دشمنان خواهد زد. به نوشته السفير، رهبر معظم ايران در خطبه هاي نماز جمعه تهران كه باحضور ده ها هزار تن از نمازگزاران برگزار شد مردم ايران را به شركت گسترده در انتخابات پارلماني كه قرار است 20 فوريه(اول اسفند) برگزار شود، دعوت كرد. السفيرنوشت: آيت الله خامنه اي شركت گسترده مردم را پاسخي به دشمنان نظام اسلامي و تودهني به آنها توصيف كرد و به راي دهندگان ايراني سفارش كرد كه نامزدهاي شايسته را برگزينند.
روزنامه القبس كويت نيز نوشت كه آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي كساني را كه با گفتار و يا رفتار خود مردم را از حضور در انتخابات دلسرد مي كنند به عنوان كساني كه تمايل به اجراي خواسته هاي دشمن دارند، معرفي كردند. به نوشته القبس،آيت الله خامنه اي مردم را به شركت گسترده در انتخابات فراخواند و درعين حال به مسوولان غربي در مورد دخالت در امور تهران از طريق تشويق به تحريم انتخابات هشدار دادند.
روزنامه البيان امارات نيز با انتخاب تيتر" آيت الله خامنه اي خواستار مشاركت گسترده مردم ايران در انتخابات شد" در صفحه نخست خود نوشت: رهبر ايران به اتحاديه اروپا در مورد هرگونه مداخله در امور انتخابات هشدار داد.
روزنامه الوطن عمان نيز با انتخاب تيتر آيت الله خامنه اي مردم ايران را به شركت در انتخابات و تودهني به دشمنان دعوت كرد، نوشت: رهبر ايران در اجتماع ده ها هزار تن از نمازگزاران تهراني حضور مردم در انتخابات را باعث استحكام ايران و آينده امت در مقابل دشمني و خصومت دشمنان ووقاحت آنها توصيف كرده و تاكيد كردند: انتخابات سيلي محكمي به صورت دشمنان خواهد زد.
روزنامه الشرق قطر نيز نوشت كه آيت الله خامنه اي رهبر معظم ايران از مردم ايران خواست تا با شركت گسترده در انتخابات تودهني به دشمنان بزنند.
روزنامه الدستور اردن نيز در صفحه نخست خود با انتخاب يكي از محورهاي سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي نوشت: آيت الله خامنه اي رهبر بزرگ ايران از مردم خواست با حضور گسترده در انتخابات تودهني محكمي به دشمنان بزنند.
روزنامه الايام بحرين نيز نوشت: آيت الله خامنه اي ايراني ها را به حضور گسترده در انتخابات فراخواند و به اتحاديه اروپا در مورد مداخله در امور داخلي ايران هشدار داد.
روزنامه الوطن عربستان نيز تيتر آيت الله خامنه اي به اروپايي ها در مورد مداخله در امور انتخابات مجلس ايران هشدار داد را انتخاب كرد و نوشت: رهبر معظم ايران اظهار داشتند: تا زماني كه اين رفتارها در مرحله حرف است براي ما اهميتي ندارد اما اگر قرار شود به دخالت در امور داخلي ايران بيانجامد ملت ايران تودهني محكمي به همه آنها خواهد زد.
روزنامه هاي الشرق الاوسط و الحيات چاپ لندن نيز دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامي به شركت گسترده مردم ايران در انتخابات و هشدار ايشان به اروپايي ها در مورد هرگونه دخالت در امور انتخابات را تيتر كردند.
ديگر روزنامه ها و رسانه هاي عرب زبان نيز هر يك بخش هايي از سخنان رهبر انقلاب را انتخاب كردند.
نكته قابل توجه در انعكاس سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه هاي عرب زبان اين بود كه اكثر آنها آن بخش از سخنان رهبري در مورد هشدار ايشان به اروپايي ها در مورد هرگونه دخالت در امور داخلي ايران و نيز دعوت مردم به شركت گسترده در انتخابات را انتخاب كردند.

کد خبر 58910

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha