ائتلاف آبادگران به پيروزي خود اميدوار و خوشبين است

احمد توكلي كانديداي مجلس هفتم از ائتلاف آبادگران ايران اسلامي گفت در صورت ورود به مجلس همه را به حول محور خدمت‌ رساني به مردم دعوت مي‌كنيم و فكر مي‌كنيم نسبت به وزني كه در مجلس هفتم پيدا مي‌كنيم، ديگران از عقايد ما و اهداف ما استقبال كنند.

به گزارش خبرنگار سياسي مهر، احمد توكلي درادامه  نشست مطبوعاتي ائتلاف آبادگران ايران اسلامي درخصوص موضع پارلمان اروپايي  در مورد انتخابات ايران تصريح كرد: ما در مورد انتخابات، قوانين خود را داريم و به آن عمل مي‌كنيم و موضع زشت اروپا را در اين امر قبول نمي‌كنيم. مردم در انتخابات با حضور مشاركت حداكثري خود جواب مناسبي به آنها خواهند داد و به صلاح اين پارلمان نمي‌دانيم  كه براي تداوم ارتباط با ايران، چنين موضع‌ هايي را اتخاذ كند.
توكلي در خصوص موضع ائتلاف آبادگران مبني بر برقراري رابطه با آمريكا با توجه به كمكهايي كه در بم صورت گرفت گفت:  مگرآمريكا در بم چه كرد؟ اگر قرار باشد كه اين همه ديوار بي‌اعتمادي و پرخاشگري و ظلم‌هايي كه ايالات متحده به مردم ما كرده است با دادن چند وعده غذاي گرم حل شود كه اين كار آساني است ، در بلاياي طبيعي، كشورها بدون هيچ ‌گونه توجه به رابطه‌ گذشته‌ ، در امور انساندوستانه به يكديگر كمك مي‌كنند و ما آبادگران ايران اسلامي، ارتباط با آمريكا را نه مثل نماز، واجب و نه مثل شراب، حرام مي دانيم بلكه با توجه به منافع ملي تصميم مي‌گيريم و تا زماني كه آنها بخواهند موضع پرخاشگرانه و زورگويانه داشته باشند، ارتباطي با آنها برقرار نمي‌كنيم ولي اگر آنها حقوق ما را پس دادند و به اشتباهات خود اعتراف كردند، در آن زمان بهتر مي‌توانيم تصميم بگيريم.
اين اقتصاددان مشكل اصلي اقتصاد ايران در حال حاضر را مساله‌ اشتغال دانست و گفت: متاسفانه تعداد زيادي از دانشجويان بعد از فارغ‌ التحصيل شدن دچار بيكاري مي‌شوند و ما در مجلس هفتم به سرمايه‌ گذاري توجهي جدي خواهيم داشت و هم‌ چنين مساله‌ رفع مشكلات سرمايه‌ گذاري براي ما داراي اهميت زيادي است و تلاش خود را براي رفع اين مشكل و تسهيل اين امر انجام مي‌دهيم.
وي  در پاسخ به سوالي مبني بر عملكرد شوراهاي شهروروستا متذكرشد: ما سخنگوي شوراي شهر و شهرداري نيستيم ولي در 9 ماهي كه اين گروه مسئوليت شهرداري را پذيرفته ‌اند، رضايت خاطري در بين مردم ايجاد شده است به شكلي كه حتي دبيركل حزب مشاركت از خدمات اين افراد تشكر كرده است.
وي در ادامه با اشاره به اينكه  ائتلاف آبادگران در حال انجام نظرسنجي‌هايي است و چون تبليغات از ديروز شروع شده است نمي‌تواند نتيجه‌ قطعي در مورد انتخابات را اعلام كند گفت:  ولي سير نظرسنجي‌ها راضي كننده و اميدواركننده است، البته چون اين نظرسنجي‌ها موادي خام است، نمي‌توان به آن اتكا كرد.
توكلي تصريح كرد : براي ما جذب سرمايه‌ هاي داخلي، بعد از آن سرمايه‌ هاي ايرانيان خارج از كشور و در نهايت سرمايه‌ گذاري خارجي كه به نفع رشد مديريت و صنعت كشور باشد، اهميت دارد و البته تاكيد مي‌كنم كه براي ما منبع سرمايه‌ گذاري مهم نيست و بيشتر سرمايه‌ گذاري كه به نفع كشور و مصلحت جامعه باشد داراي اهميت است.
وي اعلام كرد كه ائتلاف آبادگران ايران اسلامي اميدوار و خوشبين به پيروزي خود است، وگرنه در صحنه حضور پيدا نمي‌كرد.
توكلي در پاسخ به سوالي مبني بر نقش ائتلاف آبادگران در ميان محافظه‌ كاران و اصلاح‌ طلبان تاكيد كرد: ما بناي خدمت به مردم را داريم و اگر چنين مسووليتي به وسيله‌ راي مردم به ما واگذار شود، سعي مي‌كنيم مسايلي كه اولويت بيشتري دارد از جمله مسايل اقتصادي و معيشتي در مجلس را مطرح و گروههاي ديگر را نيز در مجلس هفتم به موضع خود نزديك كنيم.
وي اضافه كرد در صورت ورود به مجلس هفتم  همه را به حول محور خدمت‌ رساني به مردم دعوت مي‌كنيم و فكر مي‌كنيم نسبت به وزني كه در مجلس هفتم پيدا مي‌كنيم، ديگران از عقايد ما و اهداف ما استقبال كنند.
توكلي تصريح كرد: ائتلاف آبادگران ايران اسلامي فقط در تهران داراي نامزد هستند و در شهرستان ‌ها هيچ نامزدي ندارند.
توكلي همچنين گفت: ما قول مي‌دهيم كه اگر تفكر خدمت در مجلس، حاكم شود اجازه ندهيم كه ديكتاتوري اكثريت در فضاي مجلس حاكم شود.
وي درخصوص موضع اين ائتلاف مبني بر دستيابي ايران به فناوري هسته‌ اي گفت: اگر با توجه به راي مردم بتوانيم در مجلس انجام وظيفه كنيم، از حق قطعي ايران براي دستيابي به بالاترين فنون هسته ‌اي به هيچ وجه نمي ‌گذريم و با دولت خود كه اختيار قانوني دارد در اين امر حداكثر همكاري را مي‌كنيم.
وي با اشاره به منشور ائتلاف آبادگران ايران اسلامي گفت: همان‌ طوري كه در منشور ما آمده است و با توجه به فرمان اسلام و امام خميني (ره)، ما براي حريم خصوصي افراد اهميت زيادي قائل هستيم و رعايت حريم خصوصي افراد را بر خود واجب مي‌دانيم. براي ما برخورد مداراگرانه‌ حكومت با مردم داراي اهميت است و اين‌ گونه برخوردها بهترين راه براي تسهيل رابطه‌ ملت و حكومت است.
وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آبادگران قصد دارند در مجلس هفتم به " مدل چيني"  عمل كنند ،  گفت: ما ايراني هستيم و براي ايران اسلامي تصميم‌ گيري  مي‌ كنيم و حرف مي‌زنيم  و چون افراد بسته ‌اي نيستيم، از تجربه‌ كشورهاي ديگر جهان نيز استفاده خواهيم كرد ولي از هيچ الگويي تبعيت نمي‌كنيم و تكرار نخواهيم كرد.
توكلي در خصوص رابطه مجلس هفتم و دولت گفت: وقتي مجلس جديد، كار خود را شروع مي‌كند 12 ماه از عمر دولت فعلي باقي مي‌ماند و اين مدت براي تغيير يك مدير، وقت كمي است و چون مجلس نمي‌تواند مستقيما خدمتي به مردم ارايه كند، ما تمام تلاش خود را مي‌كنيم كه دولت فعلي بهتر و بيشتر به مردم خدمت ‌رساني كند و اصل خود را بر حمايت از وزرا مي‌گذاريم ولي نمي‌توانيم در مورد عمل يك وزير، اطمينان صددرصد داشت.
وي اضافه كرد: ما سعي كرده ‌ايم كه در تمام حرف‌هاي خود، وعده ‌هاي گزاف ندهيم و بنا را بر واقع‌ بيني و توانايي كه مجلس دارد گذاشته ‌ايم و سعي مي‌كنيم مردم را با واقعيت كشور و داشتن انتظارات معقول آشنا كنيم و اين مسير باعث مي‌شود كه ملت و دولت، ياور مناسبي براي هم باشند و البته با واقع ‌بيني مسايل بهتر حل مي‌شود.
وي درخصوص حقوق بشر گفت: ما طرفدار ديني هستيم كه بيشترين حمايت را از حقوق انسان ‌ها مي‌كند و اگر به مفاد بيانيه حقوق بشر توجه كنيم پايه بسياري از اين مفاد در اديان الهي يافت مي‌شود و با اصول ما مشترك است ولي ما با تك ‌تك مفاد اين اعلاميه با توجه به قوانين خود برخورد مي‌كنيم و ضمن دفاع از حقوق بشر، هرگونه استفاده‌ دروغين از حقوق بشر را در جهت سركوب دولت‌ها محكوم مي‌كنيم و با آن به طور جدي برخورد مي‌كنيم.
وي در خصوص اعلام مواضع اين ائتلاف بصورت كتابچه همچون حزب جمهوري گفت: ما در نشريه‌ خود كه تا كنون 4 شماره آن منتشر شده، در5 حوزه‌ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و سياسي داخلي و خارجي مواضع خود را توسط كانديداهاي خود مطرح كرده‌ ايم و البته با توجه به اهداف اين ائتلاف كه بيشتر تاكيد بر روي مسايل اقتصادي دارد و وزن امور اقتصادي در ائتلاف ما بيشترين اهميت را دارد.
وي با اشاره به اهميت مشاركت مردم در انتخابات گفت: ما از خدا مي‌خواهيم كه مشاركت مردم حداكثري باشد و مردم به هركسي كه مي‌خواهند راي دهند. مهم اين است كه نمايندگان به شيوه‌ قانوني وارد مجلس شوند و در همين مجلس ششم، نماينده ‌اي كه به اصلاح ‌طلبان نيز نزديك است 5/1 درصد از آراي مردم را كسب كرد ولي عمل او قانوني بود و ما به مردم پيشنهاد مي‌دهيم كه به ما راي بدهند.
توكلي گفت: ما اعتقاد داريم كه اگر نمايندگاني از طيف اكثريت فعلي مجلس به مجلس هفتم راه پيدا كنند، از تجربه‌ مجلس ششم استفاده مي‌كند و توجه بيشتري به مردم خواهند داشت و اولويت‌هاي مردم را مدنظر خواهند داشت.

کد خبر 58927

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha