وزارت امور خارجه آمريكا امروز در گزارشي از تحريمهاي كنگره عليه ايران و ليبي تقدير كرد و نتايج آن را مثبت خواند .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ايلاف وزارت امورخارجه آمريكا در گزارشي به كنگره آمريكا اعلام كرد تحريمهاي كنگره عليه ايران و ليبي كه در سال 1996 به تصويب كنگره رسيد تاثير بسيار مثبتي در منع دو كشور از دست يافتن به تسليحات كشتار جمعي و حمايت از تروريسم داشت .
اين گزارش ضمن ابراز نگراني مضاعف در رابطه با ايران ادامه داد :" هنوز از تلاش ايران براي دست يابي به تسليحات كشتار جمعي و تجهيزات پرتاب موشك و حمايت اين كشور از تروريسم و از جمله حمايت اين كشور از گروههايي كه به طور خشونت آميز صلح را در خاورميانه مورد تهديد قرار مي دهند و حقوق بشر را زير پا مي گذارند ، نگرانيم . "
در اين گزارش آمده است :" و در مورد ليبي در رابطه با اسلحه كشتار جمعي و ترور اين كشور تعهد كرده است كه از لحاظ تسليحات كشتار جمعي خلع سلاح شود و اين پيشرفت مثبتي است .
اين گزارش از كنگره به خاطر قانون مجازات عليه ايران و ليبي كه براي اولين بار در سال 1996 تصويب شد و در سال 2001 دوباره تصويب شد تقدير كرد .
بر طبق اين قانون فروش موادي كه مي توانند در تسليحات كشتار جمعي و حمايت از تروريسم مورد استفاده قرار گيرند به ايران و ليبي ممنوع است و شركتهاي خارجي كه بيش از 40 مليون دلار در بخش نفت ايران و ليبي سرمايه گذاري كنند مجازات مي شوند . همچنين در اين قانون امده است در صورتي كه منافع ملي آمريكا ايجاب كند اين قانون خود به خود لغو مي شود .

کد خبر 58932

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha