پیشنهاد شورای شهر به دولت مبنی بر اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری

با تصویب اعضای شورای شهر پیشنهاد 500 میلیارد تومان اعتبار برای تحقق مدیریت واحد شهری توسط شهرداری تهران به دولت ارائه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر تهران طرح دو فوریتی تعیین اعتبار در بودجه سال 87 دولت جهت پرداخت هزینه های مرتبط با تصدیهای دولتی و پیشنهاد تعیین تصدیهای قابل واگذاری توسط شهرداری تهران به تصویب رسید.

در مقدمه این طرح  به اصل 44 و اصول هفتم  و یکصدم قانون اساسی اشاره شده است و در راستای تحقق مفاد قانونی مرتبط با برنامه های سوم و چهارم توسعه درباره واگذاری تصدی های دولتی به بخش غیر دولتی به ویژه شهرداریها به دولت پیشنهاد شد تا در بودجه سال 87 کشور مبلغ 500 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شود.

طبق ماده یک این طرح مقرر شد این رقم با توجه به مستندات قانونی و اجرایی به منظور پیگیری مطالبات قانونی و منطقی شهروندان تهران از منابع درآمدی دولت برای  اختصاص به هزینه های مرتبط با بخشی از وظایف دستگاههای اجرایی دولت در خصوص برنامه های اجرا شده و یا برنامه های آینده برای تحقق مدیریت واحد شهری اختصاص یابد.

تبصره این ماده واحده شهرداری تهران را مکلف می کند در تنظیم اعتبارات بودجه سال 87 ردیف های اعتباری مرتبط با موضوع مطالبات  شهرداری را در صورت تصویب توسط شورای شهر برای دریافت اعتبارات مذکور از دولت  پیگیری کند.

همچنین ماده دوم این طرح شهرداری را موظف می کند در راستای تحقق تدریجی موضوع واگذاری بخشی از تصدی های دستگاههای دولتی به مدیریت شهری با استناد به مفاد 3 ماده 137 برنامه توسعه چهارم حداکثر تا مدت شش ماه از زمان تصویب و ابلاغ  این طرح نسبت به تهیه طرح اجرایی پذیرش بخشی از تصدیهای دولتی با واقع بینی لازم و بر اساس ظرفیت های اجرایی خود به شورای شهر تهران اقدام نماید و شورا نیز در صورت تصویب طرح پیشنهادی مذکور نسبت به ارائه آن به مراجع ذیصلاح اقدام خواهد نمود.

کد خبر 594388

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =