معاون سازمان شهرداري هاي كل كشور گفت : مجموعه جديد شهرداري و شوراي شهر تهران كه با هم تعامل و نزديكي خوبي دارند دولت و وزارت كشور را جداي از خود و در مقابل خود مي بينند در حالي كه دولت خواهان همكاري و تعامل در جهت رفع مسائل و مشكلات شهر تهران است .

سيد ابوالفضل موسوي در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي مهر افزود : بر اساس قانون، شهرداري يك سازمان كاملا مستقل و خود كفاست  اما همواره دولت در مواقع لازم به خصوص در مورد معضل اساسي ترافيك در شهر تهران با شهرداري اين شهر همكاري داشته و بيان اين مطلب كه دولت با شهرداري همكاري نمي كند بي انصافي است .

وي ادامه داد : در مورد ترافيك با توجه به اهميت موضوع و نقش دستگاههاي مختلف در سياستگزاري هاي آن روال قانوني اين است كه هريك از دستگاههاي مسئول، طرحها و پيشنهادهاي خود را به شوراي  ترافيك شهر  ارائه مي كنند و پس از تصويب برنامه ها در شوراي عالي ترافيك بررسي مي شود و در صورت موافقت با آن با هماهنگي همه دستگاههاي مسئول ،به صورت اجرايي درمي آيد .

موسوي اضافه كرد : در زمان حاضر شهرداري تهران و نيروي انتظامي اين شهر طرحها و پيشنهادهاي خود را براي حل معضل ترافيك تهران ارانه كرده اند كه اين طرحها حدود 90 درصد با هم هماهنگ هستند ، اين برنامه ها مراحل نهايي تصويب خود را در جلسات مشترك دنبال مي كند و به زودي با تصويب نهايي آن به دستگاههاي مسئول ابلاغ مي شود .

وي گفت : اين طرح مشترك حدود 22 يا 23 بند دارد و موارد مختلفي مانند تغيير ساعات كار ادارات و مراكز دولتي و شركتهاي خصوصي ، نهادينه كردن بيمه خودروها ، افزايش سهم حمل ونقل عمومي تا 70 درصد و موارد ديگر را در بر مي گيرد كه پس از بررسي و تصويب نهايي آن تا قبل از پايان امسال جنبه اجرايي پيدا مي كند .

کد خبر 60032

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha