مرحله نيمه نهايي مسابقات كشتي آزاد جام تختي نيز برگزار شد و كشتي گيران راه يافته به ديدارهاي نهايي و رده بندي مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار " مهر" در وزن 55 كيلوگرم محمد اصلاني 6 بر يك محمد رضايي دارنده مدال برنز بازيهاي آسيايي پوسان را شكست داد و راهي فينال شد. نروم باتور مغولي هم 3 بر يك تقي داداشي را پشت سر گذاشت تا در فينال به مصاف نفر سوم جهان در سال 2003 يعني اصلاني برود.
حميد محمد نژاد پديده وزن 60 كيلوگرم بود. دارنده مدال برنز كشتي جوانان جهان توانست در ديدار نيمه نهايي 5 بر 4 مراد محمدي قهرماني آسيا در سال 2003 را شكست دهد و فيناليست شود. مسعود مصطفي جوكار نيز 5 بر 4 بيژن چنگيزي فر را شكست داد و راهي ديدار نهايي شد تا با محمد نژاد براي تصاحب عنوان قهرماني مصاف كند.
در 66 كيلو گرم علي اصغر بذري خوش درخشيد و توتنست حسن طهماسبي قهرمان آسيا در سال 2003 را با نتيجه جالب 5 بر يك مغلوب كند و يك پاي فينال شود. حسن آرين هم خيرالله زاده را با نتيجه 3 بر 2 از پيش رو برداشت و به مسابقه پاياني راه پيدا كرد.
هادي حبيبي ملي پوش وزن 74 كيلو گرم تيم كشتي آزاد ايران در سال 2003 توانست 4 بر صفر مهدي برائتي را شكست دهد و به فينال راه يابد. در ديگر ديدار نيمه نهايي علي اف از روسيه 3 بر يك مهدي صادق نژاد كشتي گير اهل سواد كوه مازندران را مغلوب نمايد تا به ديدار حبيبي در فينال برود.
مجيد خدايي در 84 كيلوگرم كار بزرگي صورت داد. او كه پژمان درستكار را در يك چهارم نهايي شكست داده بود در نيمه نهايي نيز موفق شد ديگر مدعي پرقدرت وزن 84 كيلوگرم يعني فريدون قنبري را 2 بر يك شكست دهد و به فينال راه يابد. در ديگر مسابقه اين مرحله امير مرادي گنجي 5 بر 3 از سد حامد تاتار گذشت و راهي ديدار نهايي شد.
در 96 كيلوگرم حادثه اي عجيب رخ داد. هادي پورعليجان قهرمان جوانان جهان در وزن 120 كيلوگرم با نتيجه 3 بر 2 مغلوب محمد حسين خالقي فر نايب قهرمان جهان در اين وزن شد و امين مرداني هم توانست 3 بر يك حميد سيفي را شكست داده تا در فينال مقابل خالقي فر حاضر شود.
در سنگين وزن فردين معصومي به علت مصدوميت اشكان ازلي فر برنده اعلام شد و ياسر نورزايي 5 بر صفر عسگرحاجي نيا را از پيش رو برداشت تا فينال سنگين وزن بين معصومي و نورزايي برگزار شود.

کد خبر 60460

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =