همكاري دستگاههاي اجرايي براي كاهش سوانح چهارشنبه سوري

رئيس كميسيون اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران گفت: با امضاي تفاهمنامه اجرايي طرح ساماندهي جشنهاي سنتي در تهران دستگاههاي اجرايي براي كاهش سوانح و حوادث اين مراسم همكاري مي كنند .

رسول خادم ازغدي در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي مهر افزود: طرح ساماندهي جشنهاي سنتي با توافق دستگاهها و نهادهاي مسئول امسال در نواحي و مناطق مختلف تهران اجرا مي شود و بر اساس آن نيروهاي امدادي ، آتش نشاني ،اورژانس و نيروي انتظامي با همكاري شهرداري تهران براي كاهش آسيبها و خسارتهاي اين ناشي ازاين مراسم همكاري مي كنند .

وي ادامه داد : اجراي طرح ساماندهي جشنهاي سنتي فقط به منظور كاهش آسيبها و حوادث به خصوص جشن چهارشنبه سوي انجام مي شود و به هيج وجه در صدد ايجاد محدوديت يا كنترل شهروندان در اجراي اين مراسم نيستيم .

وي گفت : با وجود كمبود امكانات امدادي و اورژانسي در تهران همه دستگاههاي مسئول مانند فرمانداري، نيروي انتظامي، شهرداري ، آتش نشاني، اورژانس و بسيج براي اجراي بهينه اين طرح اعلام آمادگي كرده اند و اميدواريم با همكاري اين دستگاهها و رعايت مسائل ايمني از سوي خود شهروندان شاهد خسارتها و حوادث دلخراش در اين مراسم نباشيم .

وي ادامه داد : همزمان با آماده سازي دستگاههاي اجرايي براي افزايش ضريب ايمني شهروندان ، صدا و سيما و رسانه ها نيز بايد با آگاه سازي مردم ، فرهنگ برپايي سالم و بدون خطر جشنها و آيين هاي سنتي را در كشور ترويج دهند تا بدين ترتيب  دررسيدن به نقطه مطلوب در كاهش خسارتها و آسيبهاي  اين مراسم هر چه بيشتر موفق باشيم . 

کد خبر 63310

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha