جای خالی «مشاوره» در مراحل طلاق و جدایی زوجین

معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان معتقد است: برخی قضات با بررسی مختصر و صدور گواهی عدم سازش حکم به جدایی زوجین می دهند.

دکتر محمد اسحاقی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: بررسی ها نشان می دهد در طلاق های غیر توافقی و یک طرفه نیز فرایند مشاوره و ایجاد سازش چندان رعایت نمی شود و حتی برخی قضات با صدور گواهی عدم سازش و بررسی مختصر به سرعت حکم به جدایی زوجین می دهند.

وی با بیان اینکه در زمان ازدواج ، جوانان در انتخاب صحیح توجهی نمی کنند، تصریح کرد : متاسفانه امروزه زوجین با کوچکترین سختی و مشکل تصمیم به طلاق می گیرند، در حالی که جدایی باید آخرین حربه باشد.

معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان خاطر نشان کرد: باید قبل از اینکه زوجین تصمیم نهایی را برای جدایی بگیرند مراحل کارشناسی و اقدامات لازم برای منصرف نمودن زوجین از جدایی انجام شود و در این مرحله اولویت و مهمترین گام استفاده از مشاوره است که متاسفانه به این امر توجه چندانی نمی شود.

اسحاقی تاکید کرد: در صورتیکه مشاوره و تلاش جهت صلح و سازش به نتیجه نرسید باید موضوع وارد نهاد قضائی شود که در این نهاد نیز باید اقدامات منطقی انجام گیرد تا حقوق زوجین تضییع نشود. در واقع اگر بناست جدایی صورت گیرد باید تمام سعی برای بازگشت زوجین به زندگی انجام شود و در نهایت طلاق با رعایت تمامی موارد حقوقی انجام شود.

معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان خاطر نشان کرد : به تازگی مشاهده شده کسانی که در دادگاههای خانواده جهت قضاوت گمارده می شوند از آگاهی های متناسب با موضوع طلاق آگاه هستند اما این امر باید بیش از پیش از سوی مسئولان دستگاه قضائی مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 646449

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =