شکست پتروشیمی در زیرحلقه / پیروزی صباباتری روی سر آسمان خراش ها

مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاههای غرب آسیا روز گذشته با شکست تیم میزبان و پیروزی دیگر نماینده کشورمان همراه بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، در اولین دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاههای غرب آسیا  تیم پتروشیمی با آرتورلانگ ، تونی مدیسن ، جواد داوری ، علی ابوالمعصومی و حامد سهراب نژاد مقابل الریاضی لبنان صف آرایی کرد. گرچه این ترکیب تا پایان مسابقه با جابه جایی های مداوم بازیکنان ایرانی اش همراه بود اما جز کوارتر نخست در سایر کوارترها نتوانست به هدف مورد نظر در کسب نتیجه دست یابد.

شاگردان مصطفی هاشمی کوارتر نخست را به زحمت و تنها با یک اختلاف امتیاز با پیروزی به سود خود به پایان رساندند اما از ابتدای کوارتر دوم به بعد نتوانستند پوششی مثمر ثمر برای نقاط ضعف خود پیدا کنند. گرچه ماهشهری ها نیمه اول را  تنها با 5 امتیاز واگذار کردند اما اشتباهات آنها در نیمه دوم فزونی یافت و فاصله امتیازاتشان را بیشتر کرد.

بازیکنان پتروشیمی که نمی خواستند در خانه از حضور در مرحله فینال مسابقات محروم شوند برای رسیدن به آنچه که در سر می پروراندن دوندگی زیادی کردند اما این دوندگی هم نتوانست جلوی ضربه پذیری آنها را در محیط زیر حلقه بگیرد. ضمن اینکه حرکت آنها در ریباندها کمتر مفید فایده واقع شد در حالی که  بسکتبالیست های الریاضی لبنان با استفاده بهینه از این دو فاکتور برتری امتیازی خود را بر حریف ثبت کردند تا پتروشیمی در خانه اش دل خوشی خود را برای قهرمانی  در غرب آسیا از دست بدهد.

در این مسابقه آرتولانگ مثل همیشه سرحال نبود با این حال 21 امتیاز به حساب تیمش واریز کرد. پتروشیمی بازنده دیدار دیروز شد اما تونی مدیسن بازیکن آمریکایی اش با 32 امتیاز پر امتیازترین بسکتبالیست میدان شد.

یکی از نکات جالب این دیدار این بود که در جریان دیدار تیم های پتروشیمی و الریاضی لبنان به غیر از لانگ و مدیسن ، تنها دو بازیکن دیگر پتروشیمی موفق به گرفتن امتیاز برای این تیم شدند.

صبا باتری و زین اردن هم برگزارکننده دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاههای غرب آسیا در ماهشهر بودند.

بازیکنان زین با میانگین قدی 199 برتری فیزیکی محسوسی نسبت به شاگردان مهران شاهین طبع داشتند اما این برتری نتوانست آنها را به سمت فینال بازی ها هدایت کند.

حامد حدادی ، سعید تابش نیا، مایگ جونز، عمراسمید و حامد آفاق در ابتدای بازی تا حدی از اقتدار در خور شانشان دور بودند. آنها که کاملا از جریان مسابقه خارج شده بودند با 7 اختلاف امتیاز  نتیجه کوارتر اول را واگذار کردند. البته اراده بازیکنان صبا که به بازی آنها سرعت فوق العاده ای داده بود اجازه نداد این نتیجه در سایر کوارتر ها هم تکرار شود.

حامد آفاق و عمراسمید که با هم 60 امتیاز برای صبا باتری گرفتند اهرم های مطمئنی در چرخش چرخ حرکتی این تیم بودند، طوری که به کمک دیگر هم تیمی های خود  اجازه ندادند صبا باتری در دفاع، حمله، ریباند با مشکلی مواجه شود.

شوت های محکم و بلند بسکتبالیست های صباباتری حکم فریادرس این تیم برای جا گذاشتن بازیکنان بلند قامت اردنی بود.

کنار هم قرار گرفتن همه این عوامل باعث پیشروی هر چه بیشتر صبا باتری در کسب امتیاز شد تا جایی که جواز حضور این تیم در مرحله فینال مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاههای غرب آسیا جهت رویا رویی با الریاضی لبنان صادر شود.

بیش از انجام این دو مسابقه تیم های الاتحاد سوریه و ارتودکس اردن به ترتیب مقابل الاهلی یمن و الحلا عراق به میدان رفتند و موفق به کسب برتری شدند. این دو تیم امروز برای دستیابی به جایگاه پنجم و ششم با هم دیدار می کنند و تیم های بازنده نیز جهت ایستادن بر روی یکی از دو رده آخر به مصاف هم می روند.

نتایج کامل بازیهای دیروز به این شرح است:

* ارتودکس اردن 73 - الاهلا عراق 60
( 16 بر 18 ، 17 بر 14 ، 13 بر 20 و 14 بر 21 )

* الاهلی یمن 64- الاتحاد سوریه 71
( 12 بر 11 ، 22 بر 21 ، 17 بر 18 و 20 بر 14 )

* پتروشیمی 61 - الریاضی لبنان 73
( 17 بر 16 ، 10 بر 16 ، 15 بر 23 و 19 بر 18)

* زین اردن 77- صبا باتری 112
( 23 بر 30 ، 31 بر 17 ، 28 بر 13 و 30 بر 17)

برنامه کامل روز پایانی رقابت های بسکتبال قهرمانی باشگاههای غرب آسیا که فردا برگزار می شود به این شرح است:

* الاهلی یمن - الحلا عراق ساعت 11 ( جایگاه هفتم و هشتم )
* الاتحاد سوریه - ارتودکس اردن ساعت 13 ( جایگاه پنجم و ششم )
* پتروشیمی - زین اردن ساعت 15 ( جایگاه سوم و چهارم )
* صبا باتری - الریاضی لبنان ساعت 17 ( جایگاه اول و دوم )

کد خبر 654249

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =